Najłatwiejsza misja

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BartekKowary
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:07
Lokalizacja: Kowary

Najłatwiejsza misja

Post autor: BartekKowary »

Wg mnie najłatwiejszą misją w TPR jest 13 (taktyczna). Dlaczego? Otóż, można ją przejść bez ruszenia myszką. Wystarczy poczekać do 41 min. gry, aż wszystkie żywe jednostki militarne wyzioną ducha, z głodu. Nam oczywiście zostaną 3 katapulty i ekran przeniesie nas do kolejnego scenariusza. Nie musimy obawiać się nawet początkowego ostrzału wrogich łuczników, bowiem nie dosięgną naszych machin.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Przechodzić misję w ten sposób to prawie tak samo jak wpisanie P w misjach z rozbudową...

Apropo tematu, to 8 TPR sprzed SR2, a jeśli chodzi o aktualne wersje, to będzie to wprowadzenie. Wróg ma jedynie 100 skrzyń złota, a i ukształtowanie terenu jest dogodne do ataku. (bo o łatwości wprowadzenia TSK nie ma co gadać, prawda?)
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Kiedyś mi się nie udało przejść wprowadzenia TSK bo miałem buga i przestali mi donosić materiał budowlany do tartaku.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Co do misji TPR - nie powinno ulegać wątpliwości, że najprostsze są misje 2 i 10. Wróg w nich ma słabą armię, my zaś możemy zamienić swe siły na bardzo proste zwycięstwo. O misji 2 rozpisywał się nie będę - każdy, kto przeszedł misję 3 TSK, nie powinien mieć problemów z 2 TPR. Dziesiątka wymaga troszku koordynacji działań i taktyki, ale bez tych elementów taki gatunek, jak strategia nie miałby bytności. O samouczku wspominał nie będę - to z samego założenia ma być misja prosta, która wprowadzi użytkownika w mechanikę gry (stąd nazwa - samouczek), zaś jej ukończenie nie powinno nikomu sprawić żadnych problemów (inaczej - nie ma szans skończenia nawet 1/4 gry).
Wspomnę jeszcze o misjach, które uważam za najprostsze w TSK i TNL, ale nie będę się na ich temat rozwodził:
TSK - 2, 3
TNL - 2, 6.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Ostatnio postanowiłem zagrać w misję 8 TPR, z SR2.
Dawniej grałem bez patcha, no i jak mówi kuba11100, była banalna.
Teraz próbowałem 3 razy, zanim mi się udało (a zostało mi 4 łuczników i 1 balista :D:D:D).

A propos najłatwiejszej misji, to będzie to będzie to wprowadzenie, a poza nim to:
taktyczna - 3 TSK
ekonomiczna - 4 TSK
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
BartekKowary
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:07
Lokalizacja: Kowary

Post autor: BartekKowary »

kuba11100 pisze:Przechodzić misję w ten sposób to prawie tak samo jak wpisanie P w misjach z rozbudową...
Wpisanie P to gra na kodach, a "branie głodem", "na łucznika" albo niszczenie wroga od wewnątrz to podstępy, taktyki; trzeba być lwem i lisem :D
Awatar użytkownika
Gravemaster
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 24 gru 2008, 10:54

Post autor: Gravemaster »

Nie no, wtedy misja taktyczna traci sens. Masz zniszczyć wroga, nei zachowywać się jak tchórz. A i własną armię tracisz. :P
Awatar użytkownika
BartekKowary
Użytkownik Forum
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2009, 19:07
Lokalizacja: Kowary

Post autor: BartekKowary »

tak, to trochę nędzne przechodzenie misji taktycznej, czekać aż umrą z głodu, ale chodziło mi o to że ona jest najłatwiejsza, właśnie przez to.

Inne b. łatwe misje to 4 TPR(zwabiasz wszystkie oddziały wroga, po kolei na most, dopóki ich osady nie opustoszeją) i 10, 12 (można je zakonczyć w niecałą godzinkę początkowym wojskiem, szybkim kontratakiem na wrogie miasta).
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

BartekKowary pisze:tak, to trochę nędzne przechodzenie misji taktycznej, czekać aż umrą z głodu, ale chodziło mi o to że ona jest najłatwiejsza, właśnie przez to.

Inne b. łatwe misje to 4 TPR(zwabiasz wszystkie oddziały wroga, po kolei na most, dopóki ich osady nie opustoszeją) i 10, 12 (można je zakonczyć w niecałą godzinkę początkowym wojskiem, szybkim kontratakiem na wrogie miasta).
1. Misja 4 TPR jest prosta, jeżeli się ma armię. Ale spróbuj ją przejść początkowym wojskiem, ziom. To wtedy pogadamy jak równy z równym ;). Czas - 1:00 (tak! równa godzina!).
2. O misji 10 już pisałem. Banał nad banały ;). Czas - 0:57.
3. Misja 12 trochu przypomina 8 TSK, ale mamy lepszą sytuację. Trzeba dobrze odeprzeć atak i skontrować wroga w ściśle określonej kolejności twardo trzymając się żelaznej, bardzo zdyscyplinowanej taktyki. Nie jest to proste, acz po kilku podejściach wszystko wchodzi łatwiej. W godzinkę się jednak nie wyrobiłem (1:07).

Jeśli chcecie wiedzieć więcej - odsyłam tu
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
EmiliuS
Użytkownik Forum
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:34
Lokalizacja: Heidewilxen/Breslau

Post autor: EmiliuS »

A ja powiem szczerze nie mam jakiejś taktyki w 4 misji TPR... Jak dla mnie to jedna z trudniejszych...
A za najłatwiejszą dla mnie misją w TSK mogę uznać siódmą i dziewiątą.
w TPR trzecia jest chyba najprostsza ;)
TNL zacząłem, ale zawiesiłem się na jednej misji (siódma albo ósma...nie pamiętam) ale do tej pory czwarta była najłatwiejsza jak dla mnie :)
ODPOWIEDZ