Misja nr 7

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adijos
Zbanowany
Posty: 94
Rejestracja: 26 lis 2008, 15:47

Misja nr 7

Post autor: Adijos »

Ma ktoś jakieś rady albo pomysł na przejście misji 7 TPR są z początku dwa ataki zielonych i żółtych zielonego nie odkryłem całego ale wiem że nie ma ciężkozbrojnych a żółty łooohoho on ma miasto prawie na 1/4 całej mapy całe rozbudowane dwie warownie i robi sobie ciężkozbrojnych HELP :cry:
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Misja prosta, jak kij od szczotki. Pierwszą sprawą, jaką musisz zrobić, to odeprzeć ataki. Tu musisz trochu pokombinować z ustawieniem - z tego, co pamiętam, to po atakach zielonych masz czas (niewiele, ale zawsze coś) na przesunięcie sił w stronę żółtych. Później masz dwa warianty - niezwykle ryzykowna gra bez produkcji wojska (nie polecam, jak nie jesteś doświadczony i nie zostało ci dużo wojska), lub też pewny wariant z pełną rozbudową. Żelaza w tej misji jest tyle, co kot napłakał, dlatego armii ciężkozbrojnej nie ma sensu robić - lepiej zainwestować w balisty. Trzon armii należy oprzeć na armii lekkozbrojnej i właśnie balistach. Oczywiście o obronie zapominać nie wolno - zwłaszcza w SR3, gdzie wróg regularnie już atakuje. Jako pierwszego polecam zaatakować żółtego - właśnie dlatego, że potem mogłyby być trudności z jego pokonaniem (duża armia ciężkozbrojnych). Z zielonym nie ma żadnych problemów (chyba, że grasz bez produkcji wojska - to zmienia postać rzeczy :)).
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum
Posty: 138
Rejestracja: 29 gru 2007, 14:34

Post autor: Narya »

Ja właśnie po atakach rozprawiłem się z żółtym (ale skosił mi resztkę mojej armii, tak że zostało 3 łuczników, 3 piechurów z lancą, 3 barbarzyńców i jedna balista - i tymi siłami bałem się już podchodzić pod zielonego, stąd zainwestowałem w ratusz - i pal na niego - pachołkami, chłopami, balistami i barbarzyńcami - po jednym oddziale x12).

Dałoby się wygrać tymi siłami po żółtym, co mi zostały na zielonego czy nie?
lukgal
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2010, 21:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukgal »

Ja w tej misji wybudowałem kilka wieżyczek od strony żółtych kilku zwabiłem pod wieżyczki dobijając ich balistami ( miałem ich x9) potem uciekłem wojskiem od strony zielonych wyprodukowałem jeszcze 4 balisty plus konnice i zniszczyłem zielonych. Potem dochodzili żółci ale przez bagna więc nie szli całą armią tym sposobem rozwaliłem ich pojedyńcze oddziały i ruszyłem na ich bazę od strony zielonych trzeba wygrać bitwę ostateczną od tyłów wroga balisty robią swoje :) czasami nie robię łuczników tylko balisty i np lekko jazdę to wystarczy żeby zadać dużo strat wrogowi :)
Szturmem ich!!
Awatar użytkownika
Baron_von_Lauenburg
Użytkownik Forum
Posty: 10
Rejestracja: 17 cze 2008, 23:10
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa

Post autor: Baron_von_Lauenburg »

Obrona o dziwo zawsze wychodziła mi mega stratnie, choćbym nie wiem ile razy restartował. Miałem wręcz wrażenie, że po byle ciosie giną ;)
Zaatakowałem żółtego od północy, wyrżnąłęm tamtejszych obrońców, potem wieżyczki, pierwszą warownię, a potem wziąłem kilku barbarianów w oddziałki składające się z 1 gostka i tymi agentami przy krawędzi mapy czmychałem pod drugą warownię. Tak stukałem stukałem, aż rozwaliłem. Potem przeciwnik nie atakował, więc pozwoliłem sobie na 7godzinną rozbudowę :usmiech: dopiero mając 1200 broni w warowni, łacznie 16 kopalni (oczywiście 10 juz nieczynnych i wyburzonych) kupe produkcyjnych itd. wtedy dopiero zrobiłem piękny oddział balist (20 sztuk 8-) ) i z wsparciem rebeliantów (nie chciało mi się klepać rekrutów :cyklop: ) w liczbie 150 kliknalem na bazie zielonego i przyspieszylem czas. Znista totalna zwłaszcza, że zeilony poza początkowymi oddziałami miał tylko koło 100 żołdaków :P Ubaw po pachy i rzeźnia krwawa :D
Lubię lancarzy... I żółty kolor.. . No po prostu Baron von Lauenburg :P
Awatar użytkownika
LeIrA
Użytkownik Forum
Posty: 30
Rejestracja: 31 sty 2009, 16:27

Post autor: LeIrA »

Na porządku zbuduj wieże i wstaw tam 1 rządek piechoty (lancerzy lub cos)
No i za nimi łuczników..
Awatar użytkownika
Diuk Volpe
Użytkownik Forum
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2010, 00:03
Lokalizacja: Camelot
Kontakt:

Post autor: Diuk Volpe »

Ciekawie to tu opisujecie ... Muszę zagrać tą misję, bo nie pamiętam jej już z przed kilku lat, a teraz gram w TPR i pojedyncze misje. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
michalpro5
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2010, 21:26
Lokalizacja: janów lubelski

Post autor: michalpro5 »

Ludzie pomóżcie mi w misji 5 TPR w miescie wszystkich rozwalam ale zostaje mi mała armia kiedy idę na łuczników na na górze tam mają straż co robić pomóżcie!!!!!!!!!!!
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Nie ten temat. Za dużo wykrzykników. I zerknij tu.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ