Problemy dotyczące tworzenia misji

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Zablokowany
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Sprawdź, czy wszystko jest ustawione w porządku (np. weź pod uwagę bug ataku typu 2, powtarzającego się z opóźnieniem - musisz wcześniej ustawić niemożliwy do wykonania atak pojedynczy). Zajrzyj też do tutoriala Dark Lorda, przyklejonego w tym dziale. Ataki są jedną z trudniejszych rzeczy w kodowaniu misji, więc trzeba mieć do tego nieco cierpliwości.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
megadiabollo
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2010, 17:36

Post autor: megadiabollo »

Jutro obadam bo ja mam atak ustawiony powtórzeniowy jak maja po 20 armii każdej jednostki.Próbowałem ataku pojedynczego <kombinacja na 2 minuty 60 armii by szło> ale też stali w froncie:D:D
Awatar użytkownika
eks
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:42

Post autor: eks »

Daj na atak powtarzający się, ustawiając przy tym liczbę żołnierzy, ale zaznaczając, żeby wróg sam wybrał sobie kim ma atakować, nie zapomnij również o tym by dać jako cel najbliższą jednostkę, jeżeli chcesz zaatakować pobliskich żołnierzy, a jeżeli budynki to najbliższy budynek względem pozycji.
megadiabollo
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2010, 17:36

Post autor: megadiabollo »

Dzięki za pomoc.Ustawiłem by brało samo 60 żołnierzy i szli na budynek :D przez most D:D::D:::D:D

---złączono posty---

Znów mam problem zrobiłem misje i jak włączam ją to piszę po sekundach 2 że misja wypełniona a cele misji i przegranej ustawiłem<tylko ustaw po osiągnięciu celu sie odznacza> czemu taki problem??
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Nie pisz kolejnego posta, jeśli ostatni jest Twojego autorstwa, a nie ma potrzeby podbijania tematu - przeczytaj regulamin jeszcze raz.

Prawdopodobnie ustawiłeś coś źle. Nie używaj zaawansowanych ustawień, chyba że wiesz, co robisz. Pamiętaj, że nie można ustawić więcej niż 10 celów i wiadomości - każdy kolejny jest ignorowany. Zobacz jeszcze, czy nie pomyliłeś numerów drużyn.

Jeśli nadal masz problem, wklej na forum wszystkie linijki skryptu zaczynające się od !ADD_GOAL
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
mori10
Użytkownik Forum
Posty: 39
Rejestracja: 10 lut 2010, 11:35

Post autor: mori10 »

Czy wie ktoś może skąd wezmę obiekty ? drzewka itd?... do mapy :)
Zagram ch&#281;tnie przez internet [TPR]
GG-13088331
Internet 2mb/512
Awatar użytkownika
Toczek
Użytkownik Forum
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Toczek »

mori10 pisze:Czy wie ktoś może skąd wezmę obiekty ? drzewka itd?... do mapy :)
Saperka w łapę, wchodzisz do parku i sobie zbierasz. Ale jak teraz drzewka wykopiesz, to Ci się nie przyjmą, zima to niedobra pora na przesadzanie. Będziesz miał na mapie pousychane, o ile uda Ci się je jakoś do komputera wsadzić.

A na serio, to przecież to jest w edytorze, w jednej z zakładek. No chyba, że Krom postanowił uprościć interfejs i gdzieś to schował...
http://farmersi.pl - polecam wszystkim, kt&#243;rzy ceni&#261; sobie wymagaj&#261;c&#261; my&#347;lenia rozgrywk&#281; na poziomie.
megadiabollo
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2010, 17:36

Post autor: megadiabollo »

kuba11100 pisze:Nie pisz kolejnego posta, jeśli ostatni jest Twojego autorstwa, a nie ma potrzeby podbijania tematu - przeczytaj regulamin jeszcze raz.

Prawdopodobnie ustawiłeś coś źle. Nie używaj zaawansowanych ustawień, chyba że wiesz, co robisz. Pamiętaj, że nie można ustawić więcej niż 10 celów i wiadomości - każdy kolejny jest ignorowany. Zobacz jeszcze, czy nie pomyliłeś numerów drużyn.

Jeśli nadal masz problem, wklej na forum wszystkie linijki skryptu zaczynające się od !ADD_GOAL
hehehe te goal się nie dodawały to wziąłem w edytorze z innej opcji dodałem i już działa ;d
mori10
Użytkownik Forum
Posty: 39
Rejestracja: 10 lut 2010, 11:35

Post autor: mori10 »

ale gdy włączam Kam Editor Kroma ten najnowszy ,pisze Object has disabled coś takiego i nie ma... w zakładce objects :/
Zagram ch&#281;tnie przez internet [TPR]
GG-13088331
Internet 2mb/512
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Obstawiam, że nawet nie przeczytałeś dokładnie treści komunikatu i nie chciało ci się wkleić jej do jakiegoś translatora online. Poza tym było, poszukaj, bo nudzi mnie już odpowiadanie na jedno pytanie kilkudziesiąty raz.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Zablokowany