Dwa problemy w edytorach

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubuś33
Użytkownik Forum
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2013, 08:12
Lokalizacja: Rzepin

Dwa problemy w edytorach

Post autor: Kubuś33 »

Więc mam dwa problemy:
1.Jak zrobić wzniesienia i jak ustawiać wysokość gór w edytorze terenu kroma.
2.Gdy naciskam w edytorze misji zakładkę nowy to wybieram typ misji i liczbę drużyn.Ale gdy wybieram w jakim folderze ma się znajdować to gdy wybieram nazwę dla pliku jak ma się nazywać to wyskakuje,że folder nie istnieje.Wtedy wybieram plik gdzie stworzyłem mapę w edytorze terenu ale jest napisane że,trzeba umieścić w folderze ale umieściłem je w folderze kam-editor gdzie jest eytor kroma.Wybierając sam folder pliku to się nie da.
Niech ktoś mi pomoże bo chciałbym stworzyć kampanię składającą się z 20 misji. :(
Ps Edytor misji mam ze strony głównej Knights and Merchants.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

1. W zakładce "Relief" z lewej strony okna edytora. Dopóki nie wybierzesz jednego z typów
2. Ustaw w opcjach edytora ścieżkę do katalogu z KaM, tam też zapisuj swoje mapy i misje. Uwaga, żeby zagrać we własną misję trzeba podmienić ją za jedną z oryginalnych - dla przykładu zmień nazwę pliku mission1.dat na mission1__.dat (lub zrób całą kopię katalogu mission), a swoją misję zapisz pod nazwą mission1.dat.

Kiedyś naskrobałem FAQ na temat edytorów, jest na górze działu. Objaśniłem tam parę podstawowych rzeczy, w razie wątpliwości zajrzyj najpierw tam.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Kubuś33
Użytkownik Forum
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2013, 08:12
Lokalizacja: Rzepin

Post autor: Kubuś33 »

Dziękuję za radę. :D
ODPOWIEDZ