Przetestuj moją misję/mapę!

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Obejrzałem mapkę w grze i:
a) woda płynie w różnych kierunkach. Głupio to wygląda
b)most kamienny jest niezbyt dobrze wykonany (tak długie i wąskie mosty raczej nie istnieją, poza tym jest za płaski)
c)góry są za niskie
d)jest jedno wzgórze ze zbiornikiem wodnym na szczycie. Wygląda tak, jakby woda zaraz miała się wylać.
e)jeśli to będzie mapa ekonomiczna, to złoża kamienia na płd-wsch są za "słabe" - dadzą graczowi mało kamienia
Poza tym mapa jest doskonała. Rewelacyjna. Ja takich robić ,niestety, nie umiem.
Super, oceniam 4.7/5

edit: jeszcze jedno: trochę za mało obiektów typu pnie, kamienie, krzaki, śmieci, kwiaty itp.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Trochę, jak się teraz przyjrzę, na hurra to wrzuciłem, dużo niedopracowań, rzeczywiście. Dzięki za uwagi, @rTeq. Jeszcze pewnie będzie pare uwag, za jakiś czas poprawię tę wersję i wrzucę aktualną wersję pierwszej mapy.
@rTeq pisze:e)jeśli to będzie mapa ekonomiczna, to złoża kamienia na płd-wsch są za "słabe" - dadzą graczowi mało kamienia.
Tutaj będą gospoda, szkoła i spichrz gracza komputerowego, który kamienia będzie miał pod dostatkiem ;)

Zachęcam jeszcze raz do publikowania tutaj swoich map i misji.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

@rTeq pisze:Obejrzałem mapkę w grze i:
Poza tym mapa jest doskonała. Rewelacyjna. Ja takich robić ,niestety, nie umiem.
Super, oceniam 4.7/5
Tak popatrzyłem na tą ocenę... i postanowiłem ściągnąć, żeby zobaczyć czy rzeczywiście mapa na nią zasłużyła. Teraz już wiem, że nie warto sugerować się opiniami każdego użytkownika. Nie zauważyłem ani rewelacyjności, ani tym bardziej doskonałości. Fałdowań praktycznie brak... a reszty nie chce mi się opisywać, bo nie mam na to czasu.
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

DeBe, oczekujesz, że każdy zrobi taką mapę jak Dark Lord?
Oceniam to wedle naszych kryteriów, bo praktycznie nikt nie potrafi zrobić lepszych map.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

@rTeq pisze:DeBe, oczekujesz, że każdy zrobi taką mapę jak Dark Lord?
To znaczy, że mapperów wolisz dzielić na różne grupy? Więc wystawiłbyś taką samą ocenę mapie dobrego twórcy co mapie amatora (jeśli ich poziom nie byłby sobie równy)? Gdzież tu logika? Oczywiście od porządnego mappera oczekuje się więcej, ale ja wolę wszystkich oceniać na równi.
@rTeq pisze:Oceniam to wedle naszych kryteriów, bo praktycznie nikt nie potrafi zrobić lepszych map.
"Naszych"? Może "Twoich"?... dla mnie zrobienie mapy podobnej jakości, albo lepszej pod względem dopracowania jest tylko kwestią czasu.... i oczywiście ochoty (a w skryptach babrać się nie zamierzam).
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

DeBe, przestań szukać dziury w całym. Pooglądaj sobie inne mapy, i porównaj z tą zrobioną przez krisa992. Jest ładniejsza od wielu, a przecież napisałem wyżej, co można poprawić. Mapek nie robi się łatwo.
A skoro dla ciebie zrobienie dobrej mapki jest kwestią czasu, to może zrób jakąś i zamieść ją tutaj? Wtedy pooceniam Cię według "swoich" kryteriów.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

@rTeq pisze:DeBe, przestań szukać dziury w całym. Pooglądaj sobie inne mapy, i porównaj z tą zrobioną przez krisa992. Jest ładniejsza od wielu, a przecież napisałem wyżej, co można poprawić. Mapek nie robi się łatwo.
Istotnie... w porównaniu do większości jest lepsza, ale dla mnie słodzenie nie ma sensu... zdecydowanie obiektywna krytyka twórcom map przyda się bardziej. Rzeczywiście też napisałeś co można poprawić... ale wymieniłeś tylko najbardziej błahe "usterki".
@rTeq pisze:A skoro dla ciebie zrobienie dobrej mapki jest kwestią czasu, to może zrób jakąś i zamieść ją tutaj? Wtedy pooceniam Cię według "swoich" kryteriów.
Hmm... a niby po co miałbym to robić, bo jaśnie wielmożny pan @rTeq chce ją ocenić? Sorry... ale mam ciekawsze zajęcia. Z resztą za jakiś czas powstanie "moja" mapa do misji 4 WWK ("moja", bo jak wiadomo sam jej tworzyć nie będę... 100% pomysłów do mnie nie będzie należeć), będziesz mógł ją sobie krytykować do woli. Pytanie tylko czy będziesz miał ku temu podstawy?
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

DeBe, wolałbym, żebyś jednak napisał konkretniej jakie masz zastrzeżenia, zdaję sobie sprawę, że nie dopracowałem tej misji jak powinienem, ale argumentu, że brak fałdowań, nie rozumiem, bo wszędzie oprócz miejsc, gdzie będą miasta - płn.-zach. i miejsce za drewnianym mostem teren jest dostatecznie pofałdowany. Na pewno znajdziesz coś, co pozwoli mi ulepszyć tę mapę.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2009, 16:49 przez Jared, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Franek_2005
Użytkownik Forum
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:31
Lokalizacja: Kołacze

Post autor: Franek_2005 »

http://www.knights.sztab.com/forum/view ... 06&start=0

Łapaj kris992. Masz wszystko w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Dziękuję.
ODPOWIEDZ