Przetestuj moją misję/mapę!

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

DeBe pisze:A tak na serio: jeśli nie radzisz sobie w tworzeniu map, masz jakieś pytanie, problem... chętnie pomogę. (kurde... chyba mam gorączkę)
Dobrze, jak coś to napiszę, od tego jest ten temat.

A, i chyba przywyczaiłeś się do bycia atakowanym, skoro od razu tak sarkastycznie odpowiadasz na dosyć obiektywną opinię, no cóż :niedowiarek:
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

korzystając z okazji, że taki temat istnieje zrobiłem mapkę, którą chciałbym abyście ocenili (mapa jest tylko do pokazu nie planuję jej do niczego wykorzystać, chciałbym tylko się dowiedzieć co mam poprawić aby było dobrze).
Link

a to jest screen jak komuś nie chce się jej ściągać:
Obrazek
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Przede wszystkim dodaj obiekty, w szczególności drzewa i pomieszaj trochę gleby ;)
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

PinCheR:
-Przede wszystkim mapa jest zbyt pusta... wątpię aby na większości znajdowały się miasta przeciwnika. Dodaj kilka dupereli typu bagno, jakieś urwisko, niewielką górę, jeziorko itd.
-Góry choć technicznie wyglądają dobrze, to nie mogę Cię pochwalić za ich oryginalność, takie wielkie i nudne... szczególnie chodzi mi o tą ze złożami złota, bo dwie pozostaje można znieść.
-Proponuję robić fałdowanie terenu dopiero po całej reszcie (no może z wyjątkiem grzybów, kwiatków i kamieni)... dzięki temu będziesz miał ogląd na to gdzie i jak najlepiej pofałdować teren. Np. jak nie wiesz co się znajdzie na jakimś kawałku już przez Ciebie pofałdowanym, to efekt Twojej roboty będzie nudny, bez przebłysku (tak jak widzimy na powyższym obrazku). Łatwo pisać, ale znacznie ciężej zrobić... rozumiem, ale pomyśl o tym.
-Urwisko (jedyne z resztą, co mnie nieco razi) jest również nudnawe... takie proste... jako przykład polecam np. misję 2 TPR, tam jest bardzo fajne i urozmaicone.
-Droga... trochę krzywa. Tak miało być?
-No i gleby... a raczej ich brak... myślę jednak, że tym zajmiesz się później.
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

W większości masz rację DeBe, ale zapomniałem w moim poście dopisać, że chciałbym abyście oceniali nie pomysł na mapę (typu góry tu a woda tam) tylko samo wykonanie bo tej mapy i tak pewnie nie wykorzystam nigdzie, chodzi mi głównie o to by zaprezentować wam moje góry, fałdowanie itp. i żebyście powiedzieli mi co muszę poprawić aby mapa była ok. Tak czy siak dzięki.
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Odkurzamy temat ;)

Śmiało wrzucajcie, jak coś macie, i ja niebawem coś poddam Waszej ocenie.
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
Tora1996
Użytkownik Forum
Posty: 182
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tora1996 »

Ta mapa miała być wykorzystana do mojej 2 misji.

http://www2.zippyshare.com/v/88209289/file.html
Pozdrawiam, tora1996.
Awatar użytkownika
popol
Użytkownik Forum
Posty: 129
Rejestracja: 30 cze 2006, 18:28
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: popol »

Mapa do multiplayer K&M Remake: http://speedy.sh/wU5xf/popolo1.rar

Obrazek

Najgorsze jest to, że jak ktoś nie ma mojej mapy, to nie może ze mną zagrać i przez to nie mogę jej sprawdzić (włączyłem tylko na chwilę z komputerem). Nie mogą się te mapy same ściągać jak ktoś dołączy do mojej gry?
Obrazek
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

popol pisze:Mapa do multiplayer K&M Remake:
Stanowczo popraw min. góry, bo jak na razie wyglądają jak kiełbaski przykryte kocykiem z tilesów.
Awatar użytkownika
popol
Użytkownik Forum
Posty: 129
Rejestracja: 30 cze 2006, 18:28
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: popol »

Nie chce mi się jej poprawiać (zacząłem robić nową mapę)

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ