Upload plików w postaci obrazka

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Upload plików w postaci obrazka

Post autor: BananowyJasio »

Witam.
Jakiś czas temu znalazłem w sieci fantastyczny film instruktażowy, który pokazuje w jaki sposób połączyć pliki i obrazek w dowolnym formacie w jeden plik.
Piszę ten temat, ponieważ oceniam ten sposób pobierania plików za szybszy, niż "przeklikiwanie" rapidshare'a, speedshare'a lub dowolnego innego serwisu.
Film znajduje się w sieci Vuze i na sewisie youtube.com >>TUTAJ<<
Autor używa programu 7zip - do pobrania TUTAJ
Dla tych, którzy nie są zbyt dobrze zaznajomieni z angielskim wyjaśnię pewne istotniejsze (moim zdaniem) momenty filmu:

00:00 - 00:08 - Ten film pokaże Wam, jak ukryć pliki (tak wiele, jak tylko chcecie) w dowolnym formacie w zwykłym obrazie .jpg
00:22 - 00:30 - Wchodzę w "7z" -> "Wypakuj tutaj" i widzę, że w tym obrazku są różne pliki.
00:34 - 00:36 - To nie musi być 7zip, może być każdy inny program do kompresji
00:58 - 1:02 - Mogę użyć dowolnego obrazka - to nie musi być "krowa", myślę też, że nie musi to być także .jpg, to nie ma znaczenia.
1:07 - 1:28 - Wybieramy pliki do ukrycia, używamy programu do kompresji, wybieramy "dodaj do archiwum" i kompresujemy.
1:31 - 1:36 - usuwam pliki, bo mam je już w "x.7z"
1:58 - 2:02 - Wchodzimy w START --> Uruchom --> W pole wpisujemy "cmd" (wiersz polecenia)
3:11 - 3:16 - "7zip" --> "Wypakuj tutaj"

I to właściwie tyle.
Po spakowaniu plików do obrazka sam obrazek umieszczamy w serwisie do uploadu zdjęć - np. imageshack.us.
Zamieszczamy link do obrazka - np. http://img230.imageshack.us/img230/8769/kamta2.jpg
I teraz, jeśli ktoś pobierze obrazek, kliknie go prawym przyciskiem myszy, wybierze "7-Zip" --> "Wypakuj tutaj" otrzyma pliki misji.

Proszę wypróbować, u mnie wszystko doskonale działa. :)

EDIT: Jest to może trochę skomplikowane, ale tylko na pierwszy rzut oka. Dla tego, który pobiera nie ma znaczenia, czy "Wypakuj tutaj" klika po wybraniu archiwum, czy obrazka.

PS: Może to przyda się przy tworzeniu centrum misji? :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2008, 10:35 przez BananowyJasio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
samczyk
Użytkownik Forum
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2008, 21:11

Post autor: samczyk »

E? Nie jarzę.
Zapraszam do tematu z moimi misjami - prosz&#281; o przeczytanie notki...
Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BananowyJasio »

samczyk pisze:E? Nie jarzę.
Zedytuj post i napisz w nim, w którym momencie się zgubiłeś, postaram się wytłumaczyć wszystko, co może być niejasne.
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

A mi się zdawało, że już Lucbach tego użył w temacie z misjami Dark Lorda. Bo chyba jak klikniemy na obrazek od dziesiątej, nie pokazuje nam powiększenia, tylko przenosi do pobierania. Ale to można po prostu podstawić URL np. Rapidshara pod obrazek...
Awatar użytkownika
samczyk
Użytkownik Forum
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2008, 21:11

Post autor: samczyk »

BananowyJasio pisze:
samczyk pisze:E? Nie jarzę.
Zedytuj post i napisz w nim, w którym momencie się zgubiłeś, postaram się wytłumaczyć wszystko, co może być niejasne.
Nie no źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi raczej o sens czegoś takiego.
Zapraszam do tematu z moimi misjami - prosz&#281; o przeczytanie notki...
Awatar użytkownika
sowa
Użytkownik Forum
Posty: 19
Rejestracja: 14 lip 2008, 10:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: sowa »

heh sens?? to bardzo proste... np. z twojego komputera korzysta kilka osób... i chciałbyś ukryć jakieś obrazki, dokumenty żeby nikt Ci ich nie przeglądał itp. i wtedy robisz właśnie coś takiego... pliki są ukryte więc nikt do nich nie zajrzy i masz święty spokój ^^ dobrym obrazkiem do ukrywania plików mógłby być plik od tapety, której używasz na pulpicie

no chyba, że chodziło Ci o sens ukrywania w pliku misji do KaM... no więc tego sam nie wiem :?
Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BananowyJasio »

Martwi mnie to, że dyskusja schodzi na boczne tory. Na wszelki wypadek postaram się wyjaśnić:
samczyk pisze:Nie no źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi raczej o sens czegoś takiego.
BananowyJasio pisze:Piszę ten temat, ponieważ oceniam ten sposób pobierania plików za szybszy, niż "przeklikiwanie" rapidshare'a, speedshare'a lub dowolnego innego serwisu.
oraz
Zozol92 pisze:A mi się zdawało, że już Lucbach tego użył w temacie z misjami Dark Lorda. Bo chyba jak klikniemy na obrazek od dziesiątej, nie pokazuje nam powiększenia, tylko przenosi do pobierania. Ale to można po prostu podstawić URL np. Rapidshara pod obrazek...
BananowyJasio pisze:Piszę ten temat, ponieważ oceniam ten sposób pobierania plików za szybszy, niż "przeklikiwanie" rapidshare'a, speedshare'a lub dowolnego innego serwisu.
Nie wiem, czy wyrażałem się niejasno, czy ktoś tutaj nie doczytał, ale z tego co widzę moja metoda nie nadaje się do centrum misji ze względu na swoją zawiłość.

Po prostu, jeśli tworzysz misję, to w chwili obecnej musisz robić screeny, pakować pliki do osobnego archiwum i to wszystko ładować na forum. Niektórzy są zmuszeni upload'ować pliki na dwóch serwisach, bo komuśtam nie pasuje rapidshare, a drugi z kolei nie lubi speedshare. Po zastosowaniu mojej metody użytkownik mógłby ściągnąć obrazek, przedstawiający interesującą go misję, bezpośrednio z naszego forum (bez rapidshare'a, czy innych) i bez problemu wypakować sobie z tego obrazka pliki na swoim komputerze.

Jeśli nadal coś jest niejasne i nieczytelne proszę o PW, spróbuję to wytłumaczyć tą drogą, bo dalsze powtarzanie się na forum nie będzie miało sensu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

Ja zrozumiałem o co chodzi i rzeczywiście to może być szybszy sposób (w dodatku nie byłoby takich problemów jak czekanie między jednym plikiem a drugim, na rapidshare), ale zastanawiam się czy to nie zamuliłoby strasznie forum. Tamten post to tylko wtrącenie :wink:
Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BananowyJasio »

Zozol92 pisze:zastanawiam się czy to nie zamuliłoby strasznie forum. Tamten post to tylko wtrącenie :wink:
W takim razie wybacz mi mój pochopny osąd ;)
Ja również przyłączam się do pytania - osobiście nie sądzę, żeby było to wielkim obciążeniem, ale tutaj osądzać powinien nasz etatowy programista (o ile dobrze pamiętam jest nim Wojbach, ale głowy sobie uciąć nie dam). :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
samczyk
Użytkownik Forum
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2008, 21:11

Post autor: samczyk »

heh sens?? to bardzo proste... np. z twojego komputera korzysta kilka osób... i chciałbyś ukryć jakieś obrazki, dokumenty żeby nikt Ci ich nie przeglądał itp. i wtedy robisz właśnie coś takiego... pliki są ukryte więc nikt do nich nie zajrzy i masz święty spokój ^^ dobrym obrazkiem do ukrywania plików mógłby być plik od tapety, której używasz na pulpicie

no chyba, że chodziło Ci o sens ukrywania w pliku misji do KaM... no więc tego sam nie wiem Zmieszany
Wtedy zakładam osobne konto i święto.

A tak poza tym... Przecież spójrzmy na to ze strony praktycznej: każdy wie, że serwer udzielony knights.sztab.com nie jest nieskończony. Zapewne w centrum misji i tak będziemy mieli do czynienia z rapidem czy innymi tego typu stronkami. Nie sądze więc, by takie zastosowanie miało jakieś znaczenie, a nawet jeśli, to nie każdemu będzie chciało się ściągać programy, o których pisałeś. Przykład: nowy -niezarejestrowany- gracz KaM, zielony jeżeli chodzi o sprawy związane z komputerem, programowaniem, rozpakowywaniem. Zanim ściągnie misję, musi przeczytać tekst pomocy, bo zobaczy, że ściągnął obrazek. Co zrobi? Albo założy denny temat na forum, albo da sobie spokój z nowymi misjami. Nonsens. CM zamiast pomagać, będzie denerwować ludzi.

Powyżej podałem przykład czystego mnie, we wzmiance o sprawy związane z wypakowywaniem. Jedyne, co potrafię obsłużyć to WinRar i lepiej by tak zostało. Po prostu nie mam zamiaru babrać się w czymś takim.

Pomysł dobry, lecz pomyśl o ogóle.
Zapraszam do tematu z moimi misjami - prosz&#281; o przeczytanie notki...
ODPOWIEDZ