Chętni do pomocy w tworzeniu misji

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Re: :)

Post autor: Gogoud »

Majin_Vegeta pisze:Ja chętnie pomogę :)
Ale Ty nawet nie znasz podstaw :? Musisz sporo popracować, żeby być dla kogoś pomocą. A jeśli jej szukasz, to poproś otwarcie :wink:
Khel pisze:Tworzenie własnych, nawet badziewnych misji od zera jest punktem startowym, ponieważ tworzą od podstaw, od białej kartki i na własnych osiągnięciach, dzięki empirii stają się w kunszcie coraz lepsi. Ale tu trzeba zacząć, a nie udawać, że się zaczęło i proponować siebie na instruktora.
Dokładnie. Zrobienie przyzwoitej misji w KaMie to robota na dłuuuugi czas. Wystarczy tylko spojrzeć na wyniki konkursu świątecznego Lewina - mimo, iż czasu na zrobienie mi było sporo (ponad miesiąc) to misje te, choć ciekawe, są lekko niedopracowane.

A Tobie, Majin_Vegeta, proponuję posiedzieć dłużej nad nie tylko pisaniem skryptu (zwłaszcza, że nie tworzysz przecież map), ale też nad samym testowaniem misji. Bo wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wystarczy mały błąd, i cała misja będzie ... hmm... zepsuta. Zero przyjemności, lecz użeranie się nad wojskiem sojusznika pałętającym się po naszym miasteczku. Ćwicz, a będzie lepiej.
Aha, a jak dodajesz nowe misje (zwolnij, dopracuj poprzednie) to wrzucaj je do pierwszego posta w temacie. Od tego jest opcja "zmień".
_ _ _ _ _

A co do mnie, to z chęcią przetestuję nowe misje, jeśli tylko pozwoli mi na to czas. Jeśli ktoś ma problem z mapą, misją, czy jeszcze czymś innym, pisać śmiało. Postaram się pomóc :wink: .
No i jeszcze jedno. Nie zrobię z nikim wspólnej kampanii. Piszę to, gdyż parę osób już mi to proponowało. Działam sam 8-) .
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Hurasek
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:24
Lokalizacja: Psary Śląskie

Post autor: Hurasek »

Ja mogę pomóc w fabule. Zeby Was do siebie przekonać, powiem, że na wypracowaniach w podstawówce na polskim jeśli mieliśmy wymyślic swoją historię albo dopisać coś do innej, zawsze było 6:D
Obrazek
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Hurasek pisze:Ja mogę pomóc w fabule. Zeby Was do siebie przekonać, powiem, że na wypracowaniach w podstawówce na polskim jeśli mieliśmy wymyślic swoją historię albo dopisać coś do innej, zawsze było 6:D
Przekonałeś nas... jestem pewien, że mógłbyś pisać książki. A kto wie, może kiedyś będzie literacka nagroda Nobla. Co prawda nie wiem jakie teraz wymagania stawiają nauczyciele swoim uczniom w podstawówkach, ale założę się, że szkoły już na tym etapie zaczynają kształcić prawdziwych wirtuozów pióra/długopisu, tak aby na początku gimnazjum mogli już bez najmniejszego wysiłku pisać cudowne epopeje (np. "Pan Tadeusz II")... których nie powstydziliby się najlepsi pisarze, poeci itd.
Awatar użytkownika
Hurasek
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:24
Lokalizacja: Psary Śląskie

Post autor: Hurasek »

Widzę że podchodzisz do tego z ironią. Przeszkadza Ci to, że miałem dobre oceny? Przeszkadza Ci, że chce pomoć w tworzeniu nowych misji? A może po prostu wzięła Cię zazdrość?
Obrazek
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Możesz zapoznać się z sagą Wielkiej Wspólnej Kampanii, którą tworzymy od bodaj dwóch lat. Po Twym zlustrowaniu scenariusza, z chęcią zapoznam się z wizją misji piątej, którą mógłbyś nas uraczyć. Jeżeli masz takie wysokie kwalifikacje, Bóg jeden wie, do czego dojdziesz w naszej społeczności. W dziale tym znajduje się również temat z "na czysto" prezentowanymi misjami. Opis misji czwartej znajduje się pod koniec przedstawionego powyżej odnośnika.
Awatar użytkownika
Hurasek
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:24
Lokalizacja: Psary Śląskie

Post autor: Hurasek »

Ok, spróbuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Von Mathev
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2009, 15:06
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Von Mathev »

Witam szukam kogos do pisania skryptów bo ja tego nie ogarniam :/

Terenem sam się zajme a co do fabuły to jakoś sobie poradze :P

Moje GG : 5599278

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DonKamillo
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:54

Post autor: DonKamillo »

Poszukuje pomocy w tworzeniu kampanii
Szukam skryptera gdyż aj tego nie ogarniam
Ja mogę zajmować się tworzeniem map. Nie stoja one moze na poziomie @rTeq DeBe oraz innych doskonałych maperow ale szybko sie uczę
Moja 3 misja

Obrazek


Oczywiście nie szukam takich ludzi którzy są w tym temacie tak samo ciemni jak ja albo jeszcze gorzej

Myślę ze stworzymy dobry zespol
Co do fabuły tez nie jest to moja mocna strona ale myślę ze sobie poradzimy :wink:
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Ja jestem niezły w skryptach , ale gorzki w mapach. ;) Nie wierzysz ? przejdź moja misję numer 9. Taktyczna. :szczerzy: A poza tym fajna mapka. :)
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Na wstępie zaznaczam (i jednocześnie powtarzam), że nie chcę wchodzić z nikim w spółkę :szczerzy: . Misje (ew. kampanie) najlepiej tworzy się samemu.
A teraz do rzeczy:
Mało przybliżona ta Twoja mapa, ale wygląda całkiem nieźle.
Co do współpracy skryptera z mapperem, to polecam robienie skryptu i mapy RÓWNOCZEŚNIE. Dzięki temu dopasowywuje się miasto do terenu i odwrotnie. Na zasadzie: trochę mapy, trochę miasta, itd.
Nie róbcie mapy, a potem do niej skryptu, bo będzie to wyglądało sztucznie.

A teraz coś, co powtarzam zawsze:
DonKamillo, jeśli masz dużo zapału, stworzysz coś coś wielkiego. Ale musisz być pewien tego, co robisz. Małe zawachanie - i całe dzieło idzie do kosza. Bo co komu po nieskończonej kampanii?

Nie zapominaj też o fabule. Nie mówię, że musi być tak doskonała jak Khela, bo to już jest cudo doskonałe (mówię tu o fabule, nie o całej WWK).

PS. Dzięki za pochwalenie moich map :wink:.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Zablokowany