Wielka wspólna kampania

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Ja bym postawił krzyżyk nad tym tematem...
Awatar użytkownika
Toczek
Użytkownik Forum
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Toczek »

DeBe pisze:Ja bym postawił krzyżyk nad tym tematem...
Niech Khel podsumuje (myślę, że jedna linijka wystarczy) co zostało tutaj zrobione i blokada, bo nie ma sensu wieszać zwłok na haku, żeby pokazać że są i że nikt nie ma z nich pożytku.
http://farmersi.pl - polecam wszystkim, którzy cenią sobie wymagającą myślenia rozgrywkę na poziomie.
Awatar użytkownika
bowmann
Użytkownik Forum
Posty: 16
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:31

Post autor: bowmann »

to w końcu mogę gdzieś pobrać taką kampanię czy to tylko jakaś dyskusja o abstrakcyjnej kampanii???
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

http://www.knights.sztab.com/forum/view ... 06&start=0
Są tylko 3 misje:
Pierwsza ma denną mapę (dlatego też stworzyłem znacznie ładniejszą... jestem z niej dumny, szkoda że nigdy nie ujrzy światła dziennego) i jest niestety nudna.
Druga jest moim zdaniem bardzo fajna... jedna z ciekawszych misji taktycznych w jakie grałem (dotyczy to także kampanii twórców gry)
Trzecia również jak dla mnie udana, głównie za sprawą pomysłów Khel'a... szkoda tylko, że sam Khelben najbardziej protestował aby ją wrzucić na forum... i według niego nadal jest niedorobiona.

Ogółem pomysł na WWK był bardzo dobry, tylko akurat brak było odpowiednich ludzi do jej tworzenia (chodzi mi głównie o skrypterów). Mam wrażenie, że ten projekt (skromny nie będę w tym momencie) tak na dobrą sprawę naprawdę obchodził tylko mnie. Gdyby jednak znalazła się kompetentna ekipa, to z chęcią dalej "produkowałbym" mapki (w poprzedniej tylko z Michailoffem mi się dobrze współpracowało). Podejrzewam nawet, że jeszcze rok temu gdybym znalazł odpowiednią osobę do rozpisywania fabuły (osobę z którą można pracować), to sam zająłbym się całą resztą. Wtedy kampania zwałaby się "Wielką Kampanią DeBe, kogoś tam i całej reszty" (w sumie brak "pisarza" przesądził o fakcie, że nigdy nie zrobiłem własnej kampanii... a to dlatego, że strasznie nie lubię wymyślać tego typu tekstów). Tak więc miłego grania z tego co zostało...
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Cóż... Skrypty to obecnie nie problem - edytor map Lewina jest obecnie na tyle kompletny, że można z jego pomocą pisać fajne mapki. Problemem nie do przejścia jest jednak czas - szkoła potrafi mocno wymęczyć człowieka (nieraz 10 rozbudowanych zadań z matmy na następny dzień), o studiach nie mówiąc (dla niektórych Spokojna Egzystencja Stała się Jechaną Apokalipsą ;)). Więc projekt można byłoby rozkręcić ponownie dopiero w wakacje.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Witam po długiej nieobecności.
Myślę, że wszystko rozpadło się przez brak organizacji w naszym zespole.
Po wykonaniu zmian otrzymanych od pierwszego testera, drugi tester zalecał inną zmianę. Z kolei pierwszy znowu chciał co innego i tak w kółko musiałem zmieniać skrypty do znudzenia. W końcu dwóch testerów uzgodniło między sobą na moją prośbę wspólne zmiany jakie miałbym wprowadzić(sam się sobie dziwię, że tak późno ich o to poprosiłem, byłem już mocno sfrustrowany zmienianiem ciągle tego samego). OK, dwaj testerzy wszystko uzgodnili, ja już mocno zniechęcony pracę wykonałem i wtedy nadszedł moment w którym moje chęci opadły niemal do zera... Trzeci tester powiedział, że misja nie tak miała wyglądać i zażądał zmian. Szczerze mówiąc szlag mnie jasny trafił :P. Przepraszam, że tak mówię, ale tak było.Misję trzeba było praktycznie w 75% zmieniać. Co najlepsze od jednego testera przez ten cały czas dostawałem wyraźne informacje, że z trzecim testerem wszystko uzgodnione.

Nie podawałem nicków, bo ci co uczestniczyli w projekcie wiedzą o kogo dokładnie chodzi.
To krzywdzące co mówisz DeBe. Może mój punkt widzenia rozjaśni Ci nieco całą tą sprawę.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

No przykro mi Kamyku, ale mój punkt widzenia jest inny... Nie będę jednak przytaczał konkretów, bo to było dawno i nie sięgam tak daleko pamięcią. Współpraca z Tobą "rypła się" podczas tworzenia misji pierwszej na nowej mapie.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Chłopaki, mam czas w trzecim tygodniu maja. Najmować mnie do wszystkiego, gdy komuś będzie potrzebna moja pomoc czy współpraca. Można dociągnąć wszystkie projekty do końca.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Przeczytałem dzisiaj parę wypowiedzi pisemnych dotyczących mojej umiejętności tworzenia map (w temacie o misjach Knecht'a). Oczywiście dziękuję wszystkim za docenienie mojej pracy, ale jedną wypowiedź chciałbym krótko skomentować:
Hmmm , pracy może dużo , ale powiedzcie mi przecież każdy musi od czegoś zacząć żeby móc doskonalić swoje umiejętności nie ? Czy DeBe-mu mapy wychodziły idealna za pierwszym razem ?
Akurat nie jestem najlepszym przykładem potwierdzającym Twoją tezę Knecht'cie, gdyż prawda jest taka (i znowu skromny nie będę), że moja pierwsza mapa była - nawet jak na dzisiejsze warunki - co najmniej niezła (jeśli chodzi o wykonanie, bo niestety uważam ją za nudną), a zrobiłem ją już prawie 3 lata temu. Tak więc w sierpniu 2007 roku (kiedy to proces tworzenia map dopiero raczkował) już na wstępie wyprzedziłem innych początkujących mapperów o lata świetlne (w zasadzie wtedy chyba wszyscy z wyjątkiem Dark Lorda byli nowicjuszami, a moja mapa już mogła konkurować z mapami Mrocznego Pana). Z resztą gdy pokazałem screena z tej mapy sam Dark Lord mnie pochwalił. Jeśli chodzi o tworzenie map (nie tylko do KaM), to zaczynałem na grze Heroes of Might and Magic 2.
Jeszcze tylko chciałbym dodać, że mi mapy nigdy nie wychodziły idealne. Jak komuś się ta sztuka uda, to będzie oznaczało koniec świata.
Teraz ktoś może się zastanawiać po co napisałem tego posta i dlaczego akurat w tym temacie? Niech to będzie zwykły wstęp... tutaj wrzucam swoją czwartą mapę (stworzoną około 1,5 roku temu), a zarazem ostatnią. Tak więc jeśli chodzi o ilość, to dalej jestem amatorem.
http://rapidshare.com/files/389151383/P ... K.map.html
Oczywiście do misji pierwszej kampanii WWK.
Awatar użytkownika
Knecht
Użytkownik Forum
Posty: 189
Rejestracja: 01 maja 2010, 20:13

Post autor: Knecht »

Ja pierniczę . Zobaczywszy twoją mapę o mało nie wpadłem w zauroczenie . Zwracam honor mistrzu - nie dorastam ci do pięt , ale może kiedyś .......
-> I na co si&#281; gapisz <-

Forum KaM ->http://www.kam.senrix.cba.pl/forum/index.php <- Forum Kam

http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=2352 Przy&#322;&#261;cz si&#281; ! Razem stworzymy TSK 2 !
ODPOWIEDZ