Misja 20 TSK nie do przejścia.

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Józef Taktyka
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:03

Misja 20 TSK nie do przejścia.

Post autor: Józef Taktyka »

Witam,

Przejdę od razu do rzeczy. Próbuje przejść ostatnią misję TSK na buildzie r5503 i nie da rady wygrać początkowej bitwy. Jakbym nie ustawiał wojska, nieważne jak szybko przemieszczę barbarzyńców - nie i ch**. Powtarzałem z 10 razy i za każdym razem przegrywałem bo przeciwnika jest po prostu za dużo. Czytałem poradniki, oglądałem filmik na YT (ale to chyba z wersji normalnej gry), ale nie da rady. Z frustracji zwyzywałem twórców od najgorszych, bo żeby po całej grze w ostatniej misji trafić na taką ścianę to dawno nie widziałem. Przepraszam za bluzg wyżej, ale jestem świeżo po 11 porażce i nerwy mi nie wytrzymują.
Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tiank »

Przede wszystkim, spokojnie :). Z tego co wiem, ta misja jest o wiele trudniejsza w Remake'u niż była w oryginale. Jakiś czas temu były robione poprawki do tej misji, ale jak na razie link jest wygasły. Kontaktowałem się z Pawłem, który jest odpowiedzialny za tą poprawkę, myślę że niedługo udostępni ją jeszcze raz. Poza tym, za jakiś czas ma pojawić się nowy release, tam ta misja powinna już być poprawiona.

A póki co proponuję, żebyś odpuścił. KaM powinien przynosić frajdę, a nie frustrację :). Ewentualnie wróć do tej misji za kilka dni, bo choć bardzo trudna, jest do przejścia. Spróbuj też kampanię Federation of Neryn, jest inna, trudna, ale raczej nie zawiera tak denerwujących błędów.
Awatar użytkownika
Józef Taktyka
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:03

Post autor: Józef Taktyka »

Z natury jestem spokojny i do tej gry też tak podchodzę. Oglądanie wieczorem chłopów ścinających zboże z sielankową muzyką w tle idealnie mnie usypia :mrgreen: . Nie spodziewałem się jednak takiej ściany w tej grze i stąd mój skok ciśnienia, zwłaszcza że poprzednie misję szły w większości gładko.

Czekam zatem na link lub nową wersję i dzięki za info. :) W międzyczasie zacznę sobie kampanię TPR.
Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tiank »

Link do fix'a: http://www.speedyshare.com/7Bu2t/TSK20-FIX.rar

Link do posta na międzynarodowym forum: http://www.knightsandmerchants.net/foru ... 493#p36493

Jak sprawdzałem na szybko, to jest to do przejścia (wydaje mi się, że jest łatwiej niż bez fix'a, bo przy dobrym ustawieniu zostaje jeszcze sporo wojska). Według mnie nie jest to jeszcze do końca dopracowane (żółty jest ustawiony na atak na północ, nie bierze pod uwagę ewentualnych pozostałości wroga po walce na wschodzie), ale jest poprawione. Pamiętaj, że w przypadku braku strzelców, w walkach jest bardzo duża losowość. Raz zostało mi mnóstwo Barbarzyńców, a raz troszeczkę (przy takim samym ustawieniu).

Misja jest ciężka, ale po kilku próbach powinno Ci się udać :).
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Misja 20 TSK nie do przejścia.

Post autor: Obserwator »

Pewnie że jest to do przejścia, zwłaszcza w coop
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Czyli co ta misja jest trudniejsza w remake i patch tego nie zmienia?
ODPOWIEDZ