Powrót kuźni wojennej, ratusza oraz im należnych jednostek.

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Czy chcecie by przywrócono kuźnię wojenną i ratusz wraz z jednostkami?

Z przyjemnością!
38
68%
Nie wiem.
0
Brak głosów
Nie.
13
23%
Trudno powiedzieć.
5
9%
 
Liczba głosów: 56

Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Alanbach pisze:Z przyjemnością.

A to dlatego, iż będąc jeszcze w liceum gdzieś zaraz po ukazaniu się KAM TPR poszliśmy z kumplami do kafejki internetowej (przypominam młodszym graczom, że internet wtedy raczkował, większość miała połączenie telefoniczne, neostrada dopiero co wchodziła i tylko kafejki umożliwiały takie granie). Pamietam jak dziś, że jako jedyny z graczy zrobiłem sobie podczas gry sieciowej balistę i katapultę, ale tylko dlatego, aby zobaczyć jak wyglądają (jeszcze wtedy tylko wersja TSK uruchamiała się na moim domowym sprzęcie). Reszta graczy po prostu nie chciała tracic złota. Poza tym gra w sieci nie wyglądała tak ofensywnie jak dziś w remake.
Jestem też za tą opcją ponieważ skoro twórcy dodali to do gry, BARDZO nie podoba mi się, ze Krom i reszta dowolnie zmieniają sobie to i owo wg własnego uznania jak choćby fakt, że kiedy na terenie nie można było zbudować budynku z uwagi na rosnące w tym miejscu drzewo- istniała metoda, aby to obejść - teraz jej nie ma, na szczęście znalazłem inną. Nie chodzi mi tylko o takie przysłowiowe "usterki" gry, ale także ważniejsze zmiany: w oryginalnym KAM był sens stawiania wież - nie wiem ile osób z was grało w oryginalne KAM, ale mogę was zapewnić, że w remake wieże są po prostu do bani. Nigdy nie rozumiem osób które buduja po 10 wież koło siebie.. przecież wystarczy przejechać sobie koniem i żaden kamień nie trafi. Czasem nie trafi nawet w stojącego w miejscu rycerza. Takie cuda nigdy nie zdarzały sie w oryginalnym KAM. Wieże były skuteczniejsze. W oryginale zazwyczaj w cel nie trafiał co piąty kamień. W remake zaś w cel trafia co piąty, reszta strzela sobie w ziemię.
A zatem pisz ! contact@kamremake.com

Zgadzam się.
Gość

Post autor: Gość »

myślę że to był błąd ...
Ja np bardzo ludzie szkolić rebeliantów , w walce z konnymi są zabójczy ;P
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Złota w większości misji jest nadmiar a niektóre aż się proszą żeby produkować ratuszowych. Powinno się jednak zadbać o ich balans ponieważ już niewielkie zmiany w balansie żelazne-pancerzowe zmieniły styl gry (jak dla mnie). Na krótkie czasy pokoju z machinami i tak będzie ciężko więc też mogłyby zostać ostrożnie wprowadzone (odpowiednia celność, wytrzymałość).
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Powrót kuźni wojennej, ratusza oraz im należn

Post autor: Obserwator »

woloszek pisze:Z tego co wiem, to 3/5 wyrzuconych kamieni z wieży trafia w cel.
Z moich obliczeń wynika że jeszcze mniej, zwłaszcza kiedy nadciąga kawaleria

Moim zdaniem, ratusz mógłby być usunięty całkowicie, a jednostki z niego przeniesione do warowni. Oto jak mogłoby to wyglądać:
Koszta(nie liczę rekruta)
1)Rebeliant: 1 lanca
2)Włóczęga: 1 topór+1 koń
3)Miotacz: 1 łuk
4)Barbarzyńca: 2x topór/1 topór+1 miecz (4 ataku)
5)Wojownik: 2x topór+zbroja/1 topór+1 miecz+zbroja(4 ataku, 2 obrony)
Sądzęm iż takie rozwiązanie byłoby najlepsze oraz wydaje mi się, że nie byłoby z tym tyle roboty.

Co do katapult/balist, jestem również za :D
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Nie ma to jak szkolenie rebeliantów i dzikich barbarzyńców ze zwykłych obywateli :||:
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Powrót kuźni wojennej, ratusza oraz im należn

Post autor: Obserwator »

Przecież to tylko gra jest, gra nie musi być realistyczna, tylko grywalna
Dicsoupcan
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:49

Post autor: Dicsoupcan »

tym zaproponowano przed i jest odrzucony.
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Powrót kuźni wojennej, ratusza oraz im należn

Post autor: Obserwator »

Acha
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Re: Powrót kuźni wojennej, ratusza oraz im należnych jednostek.

Post autor: ChrisEggII »

Obserwator pisze:Acha
Cóż za budujący post, cóż za umiejętności elokwentne, zdolności do porywania tłumów. No i ten dar przekonywania! Niesamowite przemówienie, którego nie powstydziłby się nawet Fidel Castro. Ba! Powinien się uczyć od ciebie, bo jego twory nijak mają się do twojej wspaniałej twórczości. Dzięki tej wiadomości odzyskałem wiarę w siebie, odzyskałem wiarę w drugiego człowieka i teraz rozumiem, że ten świat jest wspaniały! Twój post zmotywował mnie do zmienienia swojego życia, poprawienia ocen w szkole, zbratania się ze swoimi wrogami w celu budowania lepszej przyszłości! Twoje złote myśli powinny być drukowane we wszystkich gazetach, czasopismach, programach TV, pismach erotycznych. Każdy powinien mieć ustawioną jako stronę startową link do twojego posta. Kontynuuj swoje dzieło, bo dzięki takim jak ty świat stanie się lepszy: Ludzie przestaną popełniać samobójstwa, a o depresji będą mówić jedynie w podręcznikach do historii. Zniknie głód na świecie, przestaną być prowadzone wszelkie wojny, a ludzie będą o wiele szczęśliwsi i bogatsi.
Tak więc kontynuuj swoje dzieło i nadal zmieniaj świat, bo świat potrzebuje takich ludzi jak ty!
Rany, nie wierzę, że to napisałem
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Panie " Uśmieszek " :
Twój wiekopomny post zostanie zapamiętany i być może wykuty na blachę! :D Powinieneś być sternikiem narodu z takimi przemowami! 8-)
Błagam, zostawcie jego przemowę, jest niesamowita!

Dobra, a tak bardziej na temat? :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
ODPOWIEDZ