[NextBigRelease] 1st AI Demo

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

italskyyy
Użytkownik Forum
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:03

[NextBigRelease] 1st AI Demo

Post autor: italskyyy »

[NextBigRelease] 1st AI Demo - Ostatnia aktualizacja 11.10.12

W tym temacie na bieżąco możecie śledzić zmiany jakimi uraczymy was w następnym wydaniu.
Z pewnością będzie to przełomowa wersja, mocno poprawione AI, trochę zmian w edytorze map oraz poprawek.

Nowa funkcjonalność:
  • [PWT]Usuń jednostkę - wchodzi do szkoły i znika(złoto nie jest zwracane)
    [PWT]Prosty serwer dedykowany, który jesteś w stanie ustawić np. plikiem INI
    + Przytrzymanie shifta pozwala na umieszczenie wielu budynków tego samego typu
    + Limit budowniczych pracujących na placu budowy - szczególnie przydatne w multiplayerze
    + (Edytor map) Ilość ryb w zbiorniku wodnym
    + (Edytor map) Suwak prędkości tworzenia wzniesień
    + (Edytor map) Warstwy obiektów [widok bez budynków/jednostek/obiektów/etc]

Błędy wyeliminowane:
  • + Intel 965/963 GPU - problem z odpaleniem gry naprawiony
    + Ustawienie takiego samego priorytetu na dostarczanie broni do warowni jak i na dostarczanie między budynkami(warsztatami)
    [Jeżeli w warowni jest ponad 50 broni danego typu priorytet na nie zostaje obniżony, żeby nie zajmować pomocników]
    + Pomocnicy podczas kładzenia materiałów skierowani są do wejścia, a nie 'dziko' po przekątnej
*PWT - Prace w toku


Data planowanego wydania: Święta Bożego Narodzenia
Ostatnio zmieniony 11 paź 2012, 22:31 przez italskyyy, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

A ja mam prośbę. Czy możesz mi dać szybciej tego fixa z pokazaniem ile ryb jest w rzece? Bo co mi z tego że w nowej wersji sobie zobaczę ile ryb pływa jak i tak map przez długi czas już nie zmienię....
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jak poprawisz błędy, to przykleimy. :P
Bo tego się czytać nie da. Wszystko dla dbających o język! ^^
italskyyy
Użytkownik Forum
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:03

Post autor: italskyyy »

Khelak pisze:Jak poprawisz błędy, to przykleimy. :P
Bo tego się czytać nie da. Wszystko dla dbających o język! ^^
Kiedyś ojciec powiedział mi o tym, że przesadny puryzm może być szkodliwy, ale już poprawiam :)
update/bug fix/release - wydaje mi się, że to są słowa, które powinno się znać.

Nie mogę dać poprawki wcześniej, bo musi być zgodność z aktualną wersją. :(

No i oczywiście dzięki za pozytywny odzew na forum i słowa wsparcia ;)
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

To akurat nie jest puryzm.
To ratowanie tego, co jeszcze zostało z naszego języka. ;)
Puryzm byłby, gdybym Ci wytykał brak spacji przed nawiasem otwierającym, a przecież tego nie robię. :]

Nie, nie, te słowa to obciach w tej formie. Po co wynaturzać i dodawać im jeszcze odmiany z przypadków? Zobacz, jak się wykażesz, gdy odrobinkę pomyślisz i zapodasz cały sznurek barwnych synonimów. Prawdziwy redaktor wykorzystuje je, a nie idzie na łatwiznę. Łatwizna może być pomysłem na życie, ale trzeba to robić z twarzą, no! :P

Już przyklejamy. ^^
Krom
Użytkownik Forum
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2008, 09:16
Kontakt:

Post autor: Krom »

Release date and release name are subject to change, these are only plans, not the actual fact.
Creator of Knights Province: http://knightsprovince.com
Creator of KaM Remake: http://kamremake.com
Creator of World Racing modding tools: http://krom.reveur.de
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jak zaznaczył przedmówca, dla osób nie do końca zorientowanych w przekazie, nazwy projektu są jeszcze w fazie na brudno. ;)
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Mam jeden pomysł odnośnie tej szkoły i kasowania jednostek. Nie lepiej byłoby podwoić koszt w złocie wszystkiego co się da, zwiększyć dochód z mennicy 2-krotnie, a za usuniętą postać dostawać z powrotem jedną skrzynię? I zwiększyć pojemność szkoły do... powiedzmy 20?

ENG: I've an idea about school and removing units. Could it be possible to double cost in gold of everything, double income from mint and get back one chest of gold? And increase school capacity to 20 chests of gold?
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Zwiększenie kosztów jednostek by miało negatywny wpływ spowolniło by to grę ponieważ pomocnicy by musieli co chwilę biegać ze złotem do szkoły.

Dobrym pomysłem by było natomiast zwiększenie produkcji dymarki z 2 na 3 skrzynie złota, oczywiście wtedy towary na targu powinny być droższe za złoto. Zapobiegało by to masowemu kupowaniu surowców, a więcej złota by się przydało bo jak wiadomo na mapach nie jest go zbyt wiele, szybko się kończy w późniejszych etapach gry.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

wisnia_pc pisze:Zwiększenie kosztów jednostek by miało negatywny wpływ spowolniło by to grę ponieważ pomocnicy by musieli co chwilę biegać ze złotem do szkoły.

Dobrym pomysłem by było natomiast zwiększenie produkcji dymarki z 2 na 3 skrzynie złota, oczywiście wtedy towary na targu powinny być droższe za złoto. Zapobiegało by to masowemu kupowaniu surowców, a więcej złota by się przydało bo jak wiadomo na mapach nie jest go zbyt wiele, szybko się kończy w późniejszych etapach gry.
Ok, ale mennicy jak już ^^
ODPOWIEDZ