KAM Remake - 4. demo sieciowe

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Hmmm, szczerze powiedziawszy, to zaskoczyły mnie Wasze komentarze. Ja obstawałem całkowicie za osłabieniem łuczników. Żadni żołnierze w grze sieciowej nie pustoszyli tak armii, jak łucznicy. Strzał, pyk - nie ma. Padali wszyscy jak muchy od tych strzał.

Czy Lewin podał gdzieś informację o tym, jak mocno (procentowo?) zostali osłabieni łucznicy?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Ja również jestem za osłabieniem strzału łuczników. Ostatnio grałem na mapie z jednym mostem i nie dało się przejść niczym, bo gość miał same łuki około 60. Zanim moja armia doszła do końca to już było po wszystkim. Żołdacy padają jak muchy od strzałów, a zbrojni są powolni co też czyni ich podatnych na łuki. Tym bardziej, że łucznicy strzelają 2 razy szybciej od kusz.
Awatar użytkownika
koczis12
Użytkownik Forum
Posty: 45
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:49
Lokalizacja: Barlinek

Post autor: koczis12 »

lucbach pisze:Hmmm, szczerze powiedziawszy, to zaskoczyły mnie Wasze komentarze. Ja obstawałem całkowicie za osłabieniem łuczników. Żadni żołnierze w grze sieciowej nie pustoszyli tak armii, jak łucznicy. Strzał, pyk - nie ma. Padali wszyscy jak muchy od tych strzał.

Czy Lewin podał gdzieś informację o tym, jak mocno (procentowo?) zostali osłabieni łucznicy?
No właśnie nigdzie nie mogę znaleźć o ile procentowo ich osłabili ale mam tu jedną ze zmian do tego update'a opisaną przez Lewina.
Changed the way archer hits are calculated, now rather than a fixed miss amount,
it's the distance from where the arrow lands to the target that counts. This
means we only need to change the jitter to change the number of shots that miss.
I've made archers slightly less powerful too, I'll get all our play testers to
take note and see how they find it. (I think archers were a bit over powered in
our last release)
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

W dobie takich konwersacji problematyka funkcjonowania machin wojennych przechodzi zupełnie bez echa. A niegdyś stawiano ich potęgę pod podobnym znakiem zapytania. W końcu doszło do tego, co doszło. :)

Nie jestem za osłabianiem kogokolwiek. Domniemywam, że ci łucznicy są tacy sami, jak w mojej aktualnej wersji. Nie odjąłbym im niczego. Może idzie to w parze z przyzwyczajeniem, może zaakceptowaniem ich siły, może obawa przed ewentualnym sflaczeniem jednostki w oczach za jakiś czas. Niektórzy przez lata nauczyli się sobie radzić z oponentem tak, że jego zmiana współczynników działałaby już tylko na szkodę.
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Lewin mi odpisał o co chodzi z łucznikami i kusznikami:
Hi,
The only change is that arrows (from crossbowmen or archers) are less likely to hit. Also they will hit moving targets less. So both crossbowmen and archers are weakened equally. I think this will mean other soldiers are more useful.
Cheers,
Lewin.

<s>Google</s> kuba11100 Translate:
Jedyna zmiana polega na tym, że prawdopodobieństwo trafienia celu (w tym ruchomego) przez łuczników i kuszników będzie mniejsze, tak więc obydwie jednostki zostały osłabione w takim samym stopniu. Według mnie sprawi to, że inni żołnierze będą bardziej przydatni.

Pozwoliłem sobie poprawić tłumaczenie, strzały narażone na uderzenia raczej nie były, cokolwiek to oznaczało ;)
>kuba11100
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Pograłem chwilę i jestem pod wrażeniem. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to płynne przyspieszenie rozgrywki (F8). Poprawiono zdecydowanie jakość cieni jednostek i roślin, jeszcze zostały budynki. AI buduje nawet po trzy budynki naraz! Szkoda tylko, że poprzestaje na garbarni i już dalej nie rozbudowuje miasta. Mam nadzieję, że w wersji finalnej komputer będzie mógł zbudować całe miasto ze wszystkimi dostępnymi budynkami.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Wliczając targowisko? :)
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Gdyby doszła jeszcze opcja dodatkowego oskryptowania, jaki towar byłby wymieniany na jaki, to czemu nie?
Tak czy siak, zawsze może posłużyć do celów estetycznych, tak jak ratusz w TNL ;)
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Moim zdaniem powinni poprawić obronę co poniektórych jednostek, a nie strzelców.
Np. Zrobiłem 20 toporów (Mają tarcze, mają pancerz, i nawet taką czapkę z żelaza ^^. Teoretycznie tarczą mogliby blokować bełty i strzały, przez jakiś czas) Już wyjaśniam:
Robienie ich np. w sieci nie wchodzi w grę, ogólnie to nigdzie nie chce nam się ich robić bo po co? No chyba, że nie mamy wyboru.
20 toporów vs 30 kusz. I te topory nawet nie dojdą do naszych kuszników.
Co chwilę się zatrzymują, szturm nie wypala. Nie wiem czy w ogóle by doszli do nich...
A tak chyba nie powinno być?
Ja bym to zmienił, nie wiem jak wy... No ale cóż ;)
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

robi29 pisze:Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to płynne przyspieszenie rozgrywki (F8).(...)
W rozgrywce sieciowej? Czyli przyspieszenie gry, jeśli wszyscy to zaakceptują, czy chodzi o coś zupełnie innego...?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Zablokowany