Team Mapowy: Dołącz i Ty ! (08.09.2012)[11.12.2012]

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Team Mapowy: Dołącz i Ty ! (08.09.2012)[11.12.2012

Post autor: janosiczek »

Witam

Jeśli masz w dorobku już kilka/kilkanaście map, są to dobre mapy.(albo jesteś świeży ale chętny do zrobienia czegoś) I dysponujesz chociaż kilkoma godzinami w tygodniu aby z radością przysiąść do Edytora. To właśnie taką osobę poszukuję. Taka osoba/ takie osoby będą się zajmować głownie:

# Poprawa terenu ( np. tilesy)
# Upiększanie terenu (np. kamienie, grzybki)
# Fałdowanie ( aby nie była zbyt płaska)
# Kończenie map ( z gotowej surowej mapy)
# Skrypty, skrypty

# Oczywiście tworzenie nowych map


Po pojawieniu się chętnych powołuję do życia "Team" mapowy, który będzie wykonywał fajne mapy do następnych wersji Remaka. Pierwszy taki Team w Polsce (!)

Chętni niech się zgłaszają tutaj.



Aktualnie w "PAKER TEAM" (PT)

1. Woloszek
2. Szwarc84
3. Luki
4. PAKER
5. browaar
6. Damian
:szczerzy:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 09:12 przez janosiczek, łącznie zmieniany 11 razy.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Dajcie już spokój sobie z tymi mapami... Słuchać się was nie da i na chacie(czyt. Czacie) i w grze!
Każdy się ustawia i gra a wy włazicie i jakimiś linkami spamujecie.
Jeżeli już ktoś pobierze mapę to i tak za 2 dni ma już nie aktualną wersję, ponieważ ty cały czas je poprawiasz. Szukasz ogarniętego teamu do robienia map a sam je poprawiasz. Testy powiesz? Nie wstawiaj testów do pobierania, testuj sam!
Już mi się od tego niezaawansowanego ,,maperstwa,, odechciewa tej całej społeczności!

Dziękuję! ...
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

To już jakaś farsa...

Robisz mapy i szukasz ludzi, którzy poprawiali by po Tobie błędy? Zwolnij tempo, ot co.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Joker pisze:Dajcie już spokój sobie z tymi mapami...
Robisz nowe mapy źle
Poprawiasz mapy źle
Aktualizujesz mapy aby były jeszcze lepsze źle
Starasz się źle
Florek pisze:To już jakaś farsa...

Robisz mapy i szukasz ludzi, którzy poprawiali by po Tobie błędy? Zwolnij tempo, ot co.
I tak już zwolniłem... mam pomysł na 2 kolejne mapy ...
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

@Joker - niestety, to jest minus mapmakerstwa. Ale taki spam to to nie jest. Dużo osób jest zadowolona z tego, że ktoś jej podał linka do nowych map, dzięki czemu ma ich więcej. Z tymi starymi nowymi wersjami co chwilę to wiem, jest to problematyczne, ale tak niestety będzie, aż mapy będą dobre. Ja staram się dosyć rzadko dawać nowe wersje mapy, każdą ze sporymi zmianami. Co do testowania samemu - ciężko przetestować mapę grając 1 graczem... Wprawdzie dobrze by było, gdyby ustalić, że dnia xx.xx zagramy sobie test jakiejśtam mapki, ale to niemożliwe. Jak robiłem test Snow Mountains, to z naszego forum tylko janosiczek przyszedł, nikt więcej. W sumie graliśmy 2v2. South Island graliśmy w 8 (arghh... dlaczego nie policzyłem kamienia na drogę? :cry:), nie przyszedł żaden znajomy z tego forum. Gdyby wersje beta trzymać w ukryciu i nie grać ich, to okres testowania mapy trwałby wieki.
Florek pisze:To już jakaś farsa...

Robisz mapy i szukasz ludzi, którzy poprawiali by po Tobie błędy? Zwolnij tempo, ot co.
Zgadzam się, każdy by chciał, aby brudną robotę odwalić za niego... :roll:

@janosiczek - Wątpię, by ktoś dołączył do Teamu Mapowego (czytaj: niewolnicy janosiczka@PAKERa). Nawet, gdybyś miał w zamian pomóc w moich mapach, to nie dołączyłbym - pewnie odwaliłbyś fuszerkę.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
laufes
Użytkownik Forum
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2010, 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: laufes »

Jakoś też nie wierzę w stworzenie "mapowego teamu", dlatego że do tworzenia map, a nawet całych kampanii wystarczy jedna osoba. Nie potrzeba do tego całego kilkuosobowego teamu.

Większa liczba osób potrzebna jest przy czymś znacznie, znacznie większym, jak tworzenie w UDK, gdzie samemu ciężko stworzyć coś konkretnego.

No i najważniejsze. Normalny Twórca map, raczej nie chciałby tworzyć pod dyktando janosiczka.
Kampania inwazja barbarzyńców. kliknij tutaj
www.youtube.com/user/laufesty - Kanał P.M. Teamu na Youtube.
Obrazek
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

laufes pisze:No i najważniejsze. Normalny Twórca map, raczej nie chciałby tworzyć pod dyktando janosiczka.
Ok, widzę że dobrze mnie znasz a tym bardziej jak ja współpracuje z innymi.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Odsyłam do WWK.
Pomysł jest poroniony. Nie chodzi nawet o to, że mogą wystąpić spięcia w ekipie (a wystąpiłyby na pewno). Problemem jest rozdzielenie pracy tak, aby miało to jakieś ręce i nogi. Poza tym wszyscy zainteresowani powinni dysponować podobnymi umiejętnościami. Jako przykład dam Ci mnie i Cav'a (przy tworzeniu WWK): jego zadaniem było stworzenie w zasadzie całej mapy, a do moich obowiązków należało między innymi doklejanie upiększaczy, poprawianie fałdowań itp. Wydawałoby się, że jego praca powinna być ważniejsza od mojej... tak jednak nie było, a to dlatego, że musiałem poprawiać po nim praktycznie wszystko. W takim wypadku jaki był sens jego pracy? No własnie...
Krótko mówiąc, rozdzielanie obowiązków na 4-6 osób przy tworzeniu jednej mapy, nie jest najlepszym pomysłem.
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Są jeszcze miejsca?
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Jared pisze:Są jeszcze miejsca?
Pewnie.

Napisz na PW swoje gg.
ODPOWIEDZ