Dodanie machin oblężniczych i ratusza do KaM Remake [PL/ENG]

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy chcesz powrotu ratusza i machin oblężniczych?

Chcę powrotu maszyn wojennych i ratusza do KaMa.
27
66%
Chcę powrotu maszyn wojennych do KaMa.
1
2%
Chcę powrotu ratusza do KaMa.
8
20%
Chcę KaMa bez ratusza i machin.
5
12%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Dodanie machin oblężniczych i ratusza do KaM Remak

Post autor: Piko »

Rozpocząłem ankietę, która ma na celu sprawdzenie ile osób chciałoby powrót machin oblężniczych i/lub ratusza. Sam uważam, że nie są one zbalansowane.

Uważam, że dobrze by było, gdyby zmienić ceny w ratuszu. Dodatkowo powinien przechowywać 10 sztuk złota (na pewno więcej niż 5). Rebelianci są bardzo tani, a na jazdę całkiem skuteczni. Powinni kosztować 2 sztuki złota. Pachołkowie są niezwykle słabi. Można by zrobić tak, że oni by strzelili 5 razy, podczas gdy łucznicy i kusznicy 3 razy, a balisty i katapulty 1 raz. Tak, aby pachołkowie mieli podobny atak jak łucznicy. Barbarzyńcom można zabrać jeden punkt obrony i obniżyć cenę do 4 sztuk złota. Wojownikom dać dodatkową tarczę i albo zwiększyć koszt do 7, albo nie pozwolić ich rekrutować (byliby jak barbarzyńcy z TSK). Włóczędzy i żołdacy pozostali by tacy jacy są.

Co do machin, to uważam że powinny kosztować 3 sztuki drewna (bo to dziwne, że budynek kosztuje mniej niż taka mała balista), 3 sztuki złota (bo nie ma w nich dużo metalowych części) i rekruta (na polu bitwy pchałby maszynę). Miały by zwiększoną obronę (do 2 tarcz, tak aby nie ginęły po jednym strzale), ale zmniejszony atak i musiały by jeść (rekrut który steruje). Katapulty strzelały by 3 kamieniami trochę silniejszymi niż strzała łucznika (bo te katapulty są małe). Balisty zadawały by obrażenia 2 razy większe niż kusznik. Obydwie miałyby na rysunku 2 tarcze i 4 łuki.

W tym temacie komentujcie mój pomysł i umieszczajcie własne.

___________________________________________________________


I started a poll, which aims to verify how many people would like to return siege engines and / or town hall. I believe that they are not balanced.

I think it would be good if they change the prices in the town hall. Additionally, should keep the 10 pieces of gold (certainly more than 5). The rebels are very cheap and quite effective for a ride. They should cost you 2 pieces of gold. Henchmen are extremely weak. You could do so that they would have scored 5 times, while the archers and crossbow 3 times, and the ballista and catapults 1 time. So that the attendants had a similar attack like archers. Barbarians can take a point of defense and reduce the price for 4 pieces of gold. Warriors give an additional shield, and either increase the cost to 7, or do not let them recruit (would like barbarians with TSK). Vagrants and others that such soldiers they are.

As for the machines, I think that should cost 3 pieces of wood (because it's strange that the building costs less than such a small ballista), 3 pieces of gold (because they lack a lot of metal parts) and recruit (on the battlefield pchałby machine). That the defense had increased (up to 2 discs, so that no one died when shot), but reduced the attack and had to eat (which controls the rookie). Catapult shot by three stones a little stronger than the archer's arrow (because they are small catapults). Ballista damage inflicted to 2 times higher than the Crossbowman. Both would be in Figure 2 shields and 4 arcs.

In this topic comment my idea and posting your own.

________________________________________________________

Jeśli ktoś zna się dobrze na j. angielskim i ma czas, to może przetłumaczyć mój tekst, bo na razie jest to bełkot google tłumacza. :?
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 17:30 przez Piko, łącznie zmieniany 1 raz.
ZeuS22
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2005, 01:45

Post autor: ZeuS22 »

no bo juz myślałem, że tak trzaskasz angielskim :) Myślę, że jak narazie powrót balisty i ratusza jest zbędny! Gra się całkiem przyjemnie i trzeba się niezle namanewrować wojskiem żeby coś ugrać. Mnie to w zupelności wystarcza a może kiedyś gdy już emocje multiplayer staną się standardem dodac to czego nie ma w Remaku :) Z tym wywarzeniem to naprawde całkiem dobry pomysł ! Pachołki=5 strzałów, łucznicy= 3 strzały , balista 1 strzał :) brzmi to logicznie zobaczymy co na to programiści
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Zaznacz w temacie że jest też wersja ENG. Aby Lewin wiedział.

Osobiście mi wszystko jedno z tymi maszynami. Bardziej chciałbym aby pc się rozbudowywał oraz nowych funkcji ( ahh aby mieć 2 niezależne wioski :):):) ) oraz większe mapy
ZeuS22
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2005, 01:45

Post autor: ZeuS22 »

rozbudowa ai by sie przydała :) czasem z nudów można by sie powyżywać ! Tylko żeby AI było mocniej dopracowane w co wątpię...
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

My chcemy barbarzyńców i machiny ! :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

one z tego co widzę są usunięte tylko dla graczy tj. nie zbudujesz tych budynków ani nawet jeśli je do misji dodasz, i tak ich nie użyjesz, bo są puste. Wrócić ponoć wrócą, ale zespół koderów ma lepsze zajęcia ;)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Chcemy Machiny! Chcemy Ratusz! <biega pod drzwiami Lewina z transparentem> Chcemy Machiny! Chcemy Ratusz! <biega pod drzwiami Kroma z transparentem>. Co do usunięcia wojownika z ratusza... jestem przeciw. Jakiś sposób na jego rekrutację powinien być! I rekrut do machin to beznadziejny pomysł, trzeba by zrobić nowe sprite'sy. Nie chciejmy za dużo.

EDIT: I jeszcze, dodając do transparentowania "I edytowanie misji w kampaniach! I edytowanie misji w kampaniach!". Bez tego nie można sobie utrudniać gry bezpośrednio przez edytor, chyba że Lewinowski 0.9 KaM Edit. Ale on zawsze wczytuje tylko skrypt i trzeba osobno załadować mapę, nawet jak przemieszczę folder KaMa na folder KaM Remake'a. Więc, "I edytowanie misji w kampaniach! I edytowanie misji w kampaniach!"
Ostatnio zmieniony 28 gru 2011, 16:01 przez Ciemnozielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy je&#347;li poruszaj&#261;c si&#281; z pr&#281;dko&#347;ci&#261; d&#378;wi&#281;ku osi&#261;gniesz pu&#322;ap pr&#281;dko&#347;ci &#347;wiat&#322;a dwukrotnie za&#322;amuj&#261;c tym czasoprzestrze&#324;, to czy b&#281;dzie mia&#322; dwa pierwiastki z trzech ziemniak&#243;w wi&#281;cej ni&#380; suma sedes&#243;w w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Oczywiście chcę powrotu machin i ratuszowych jednostek. TPR ma właśnie swój urok z tymi jednostkami A to, że machiny powinny być pchane(?) przez rekruta to pomyłka. Trzeba się narobić (nowe sprite'sy jak to kolega wyżej powiedział) i chyba ktoś tu chce zrobić KaM jako realną grę. Niestety, to nie przejdzie.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Fajnie, że ktoś ruszył temat. Poruszałem niedawno inicjatywę wzięcia się w karby i postulowania. Oczywiście jestem za pełnym powrotem dodanych dóbr, jakimkolwiek zmianom nie miałyby podlec; średnio zacnie funkcjonujące w wersji oryginalnej, mogące przy ulepszeniu zyskać większy popyt.
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Za Ratuszem trzy razy TAK ale za machinami już tak średnio tęsknie. Jak dla mnie były one zbyt mocne, przy dobrze rozwiniętej gospodarce pomimo ich wysokiej ceny można by było ich zrobić multum.
Westess krutue szale&#324;
ODPOWIEDZ