Taktyka

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

PabloOkocim
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 19:16

Taktyka

Post autor: PabloOkocim »

Witam, wkraczam w gre multiplayer w KaM. Rozegrałem juz 3 bitwy i wszytskie zakonczyly sie porazka. Za pierwszym razem nie zdazylem z wojskiem. Za drugim razem sojusznik sie wypia i poszedlem na pierwszy ogien. Za trzecim niby wszystko ok ale przeciwnik mial 2x wiecej wojska. Jakie sa priorytety w grze multiplayer? Ja osobiscie na start 4 lesniczowki, 2 tartaki, 2 kamieniolomy, nastepnie płatnerz kopalnia zlota mennica. I co po tym, leciec w gospodarke czy odrazu brac sie za zelazo. Jakie proporcje budowniczy/pomocnik. Ja lece przewaznie z 10 budowniczymi. Oczywiscie mowie o starcie. Jakieś porady mile widziane, nie chce żeby mnie jacyś niemce czy ruskie tłukły.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

15 budowniczych. Gospodę zamykaj od razu po zbudowaniu, otwieraj kiedy pora. Rób kilka budynków obok siebie na raz (Kamieniołomy, kopalnie czy huty i kuźnie). Rób tylko żelaznych i dużo piechoty (błąd Remake, gdzie piechota jest o wiele lepsza od strzelców). Rób tylko chleby.
Budynki:
- spichrz
- gospoda
- szkoła
- 3 kamieniołomy
- 3 leśniczówki
- 2 tartaki
- gospodarstwo (jeśli chcesz)
- 2 kopalnie złota
- 6 kopalnie węgla
- 2 mennice
- 2 kopalnie żelaza
- 2 huty
- kuźnia płatnerska
- 2 zbroi
- warownia
- szkoły koło warowni
Po tym same wieże i jedzenie (2x gospodarstwo 3x młyn, 3x piekarnia).
Ostatnio zmieniony 10 gru 2011, 12:43 przez robi29, łącznie zmieniany 1 raz.
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Nie uwzględniłeś budynków gospodarczych na tej liście, a w końcu coś trzeba jeść :oops:
Veni ergo sum ))
PabloOkocim
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 19:16

Post autor: PabloOkocim »

No i fajna odpowiedz:) Gospodarke mysle po tej calej liscie. Bo dość dużo jes na start
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Tak, dokładnie. Po warowni można robić wieże i gospodarstwa, młyny oraz piekarnie. Ja na początku zrobiłem gospodarstwo, bo myślałem, że szybciej będą chcieli jeść, ale przynajmniej jak wybudowałem młyn (po warowni) to miałem około 30 plonów ziarna. :D Jedno gospodarstwo zawsze możesz wybudować po tartaku. :wink:
Awatar użytkownika
Cezarowiec
Użytkownik Forum
Posty: 19
Rejestracja: 28 lis 2011, 14:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Cezarowiec »

A jakie mają być proporcje rozdania węgla, żelaza itp.? Bo ja też za bardzo nie wiem...
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Ja tam zawsze daję wszystkim budynkom po pięć. Oczywiście jak masz trochę biednie z węglem, a złota masz pod dostatkiem to zmniejsz dostarczanie węgla do mennicy do jednego. Musisz sam popatrzeć. Nie można mieć ciągle ustawione tak samo, musisz obserwować jak zachowuje się gospodarka.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Po kamieniołomach i leśniczówkach wybuduj winnice.. potem kopalnie złota węgla mennice.. i do końca gry stawiaj wieże. :D
PabloOkocim
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 19:16

Post autor: PabloOkocim »

A jakie jednostki zalecacie do obrony? Wczoraj w grze 3v3 broniłem się przez 4 godziny.Niestety wrogowie przełamali moja obrone i twierdza padła;p Moze dlatego że mialem do dyspozycji tylko swoje wojska... Czy oplaca sie robic miecznikow? czt tylko kusze i halabardników. Ciekawi mnie tez na jakiej zasadzie dziala targ. nie mialem okazji przetestowac.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

PabloOkocim pisze:A jakie jednostki zalecacie do obrony?
Żadne, gdy tylko minie pierwszy atak wroga, albo nie, po terminie PT. Ty zaatakuj. Na początek żołdaki z kolegą w timie powinny wystarczyć. wsparte łucznikiem. A co do cieżkich jak chcesz.
A targ to sam przetestuj..... leniwcze.
ODPOWIEDZ