Kod źródłowy

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Bo H3 to gra o mocy i MAGII, więc machiny teoretycznie mają prawo same strzelać. Ale, w H3 się nie poruszają.

Zasadniczo, już tu kolega Mixxer5 napisał - niektóre mapy bez machin nie mają sensu. Taka FKaC 6 na przykład. Wróg posiada około 780 żołnierzy ratuszowych, my nieco ponad 100 i jedną katapultę. Wróg nie ma żadnej machiny. Jeśli odsuniemy ją na odpowiednią odległość, może ona niszczyć wrogów po kolei, podczas gdy my wykańczamy resztki. A w Remake machin nie ma. W mieście zmieszczę do 200 jednostek. A bez machin i tak przegrywają.

W kwestii nienaturalności poruszania się machin - co z tego? machina po dodaniu popychającego ją zajmowałaby 2 tilesy, trzeba by było odjąć jej i tak już skąpego życia, musiałaby mieć mniejszego cela i w ogóle być niewiele lepsza od kusznika. Moim zdaniem można albo iść w machiny, albo w żelazo. Bo jedna machina to 5 broni z żelaza + 3 do 5 broni z drewna. Machin i tak na misjach mp nie zrobiłoby się wiele.

Mam tylko jedną uwagę - danie możliwości rekrutowania machin dla AI nie wchodziłoby pod uwagę, jeśli nie dodaliby do tego piątej pozycji AI - poza kawalerią, strzelcami, przeciwkonnymi i piechotą jeszcze pozycja dla machin. Bez niej, AI łączyłoby oddziały strzelców z oddziałami machin. Nie byłoby to dobrym pomysłem, a w każdym razie nieładnie by wyglądało.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Gdzieś tam czytałem, że katapulty prowadzą niewidoczne, zaklęte gobliny... chyba :D

W każdym razie osobiście jestem przeciwny usuwaniu z KAMa czegokolwiek (poza błędami). Im więcej możliwości tym lepiej.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Ja też, market dodali, a usunęli nam najemników i machiny, nieładnie :lol:
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Mixxer5 pisze:Gdzieś tam czytałem, że katapulty prowadzą niewidoczne, zaklęte gobliny... chyba :D

W każdym razie osobiście jestem przeciwny usuwaniu z KAMa czegokolwiek (poza błędami). Im więcej możliwości tym lepiej.
Amen, tylko wytłumacz to Lewinowi -_-

Było by pięknie mieć ratusz... mieć katapulty i iść do tych nobów co mają ponad 3o wież...
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

janosiczek pisze: Było by pięknie mieć ratusz... mieć katapulty i iść do tych nobów co mają ponad 3o wież...
To jest poważny kontrargument by to przywrócić, dzięki temu gra znów była by ciekawsza :)
janosiczek pisze:Amen, tylko wytłumacz to Lewinowi -_-
Spróbujmy :szczerzy:
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
radziopoke
Użytkownik Forum
Posty: 86
Rejestracja: 15 gru 2011, 09:49

Post autor: radziopoke »

Jak tak dalej pójdzie to zaraz ktoś petycje napisze i by się pod nią osoby podpisały, które chcą powrotu machin i ratusza :p Ja już od samego początku mówiłem by powrócić machiny i ratusz w takiej formie jakiej były w oryginale.
A tak na marginesie ktoś już pisał do Lewina w tej sprawie czy to co tu jest pisane na forum to są tylko puste słowa?

Ja angielskiego za bardzo nie umiem więc nie mam możliwości do niego napisać.
Awatar użytkownika
Leonid6as
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:05

Post autor: Leonid6as »

radziopoke pisze:Jak tak dalej pójdzie to zaraz ktoś petycje napisze i by się pod nią osoby podpisały, które chcą powrotu machin i ratusza :p Ja już od samego początku mówiłem by powrócić machiny i ratusz w takiej formie jakiej były w oryginale.
A tak na marginesie ktoś już pisał do Lewina w tej sprawie czy to co tu jest pisane na forum to są tylko puste słowa?

Ja angielskiego za bardzo nie umiem więc nie mam możliwości do niego napisać.
Te machiny i ratusz (chociaż też mi ich trochę brakuje) wprowadziły by trochę zamieszania bo trzeba by zmienić taktykę itd...Gra ogólnie by się zmieniła niż dotychczas.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Ja napiszę to tu, wy, jeśli chcecie, możecie mu to wysłać. Najlepiej, żeby wysłał to jakiś szanowany tutaj i dla twórców Remake user, jak np. Khel. Bo istnieje minimalny cień szansy, że jeżeli otrzymają wiadomość od weterana (czytaj: admina), uznają ją za bardziej wiarygodną, niż od zwykłego usera.

Lewin,

On knights.sztab.com we were thinking about siege equipment and Town Hall in KaM Remake. We have some arguments for them.
Firstly, siege equipment. Without it some missions haven't got any sense, like For King and Country 6 (Ciemnozielony told us, he's adding this campaign to Remake, so he knows it), where enemy has almost eight hundred soldiers, maybe from town hall and with leather armor, but there is still many soldiers against over one hundred of players army. But player has one catapult, and enemy hasn't got any of machines. Without machine, player hasn't got power to defeat enemy's army, even, if 1 machine will be replaced with 30 crossbowmens. If you'd add them, why won't you do it now? You can add them like soldiers from Town Hall - you can have machine, but if you'll lose it you won't be able to do another Also, it would be good weapon for those players who are building thirty or more watchtowers. Also, machine with someone who would push it would occupy two tiles, you would have to subtract the already life of it, it should have lower accuracy and it should be a little better than crossbowmen. On Multiplayer Missions you can do machines OR iron soldiers, because one machine = 5 iron weapons + 2-5 wooden weapons.
Secondly, Town Hall. Town Hall is good because of two reasons - firstly, soldiers from Town Hall can be used to defeat watchtowers in lower cost than normal soldiers, and secondly, with machines and town hall soldiers, the players who are building many watchtowers would be easier to defeat, so this tactic (tower spamming) won't be workable.
We think you are although convinced.
Regards.
Users of knights.sztab.com

Jeśli według was jest coś do poprawy, to piszcie na prywatną, żeby tu nie zaśmiecać tematu. Myślę, że po korekcie można by wysłać tę prośbę do Lewina.

@Leonid6as - i dobrze, że trzeba by było zmienić taktykę, obecnie za często buduje się wieże i idzie tylko w budowę wojska, nie myśląc nic o wyżywieniu.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2012, 23:00 przez Ciemnozielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy je&#347;li poruszaj&#261;c si&#281; z pr&#281;dko&#347;ci&#261; d&#378;wi&#281;ku osi&#261;gniesz pu&#322;ap pr&#281;dko&#347;ci &#347;wiat&#322;a dwukrotnie za&#322;amuj&#261;c tym czasoprzestrze&#324;, to czy b&#281;dzie mia&#322; dwa pierwiastki z trzech ziemniak&#243;w wi&#281;cej ni&#380; suma sedes&#243;w w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Leonid6as
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:05

Post autor: Leonid6as »

No wiem ja bynajmniej nie jestem ,,Spamtower"Jak niektórzy.:P
A zazwyczaj nie mam głodówki.A po drugie miałem na myśli to że np machiny oblężnicze dużo by zmieniły grze bo by były najmocniejszą jednostką strzelającą w grze.Robiło by sie je pewnie w 1 kolejności tak podejrzewam,Jeśli byłby zbiór tych machin do czasu pt bo tak to trzeba by po pt robić je.A tak samo z innymi jednostkami... :||:
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

A moim zdaniem machiny byłyby ciekawym dodatkiem, ale nikt by ich nie robił. Jeden koń załatwia taką jednostkę momentalnie, a koszt bez porównania.
Inaczej: machina strzela w wieże, zza nich wychodzi kilku kuszników i maszyny rozłożona...
ODPOWIEDZ