Kod źródłowy

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Hmm... Rozumiem, że janosiczkowi chodziło o to, że Lewin, Krom i reszta osób, które już zajmują się Remakiem zajmowała by się tym dalej- czyt. programowała kolejne rzeczy, a drugi zespół tworzyłby grafiki- co nie jest taki złym pomysłem. Ale brzmi to faktycznie tak... Niemiło.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Mixons pisze:Janosiczek wydaje mi się, ze nie doceniasz prac Lewina i Kroma. Pisząc:

Kod: Zaznacz cały

 A drużyna Lewina by robiła swoje "KAM". I wszyscy byli by zadowoleni
dajesz im do zrozumienia, że oni tam sobie mogą coś robić, ale my i tak znajdziemy sobie innych ludzi, którzy zrobią to wszystko lepiej. Uważam że to nie najlepsza motywacja do dalszej pracy.
Mixxer5 pisze:Hmm... Rozumiem, że janosiczkowi chodziło o to, że Lewin, Krom i reszta osób, które już zajmują się Remakiem zajmowała by się tym dalej- czyt. programowała kolejne rzeczy, a drugi zespół tworzyłby grafiki- co nie jest taki złym pomysłem. Ale brzmi to faktycznie tak... Niemiło.
Napisałem to tak aby łatwiej mi translator to przetłumaczył na angielski.
Sens mojego zdania, którego tak napisałem miał być następujący:
Krom i Lewin by pracowali nad poprawieniem bugów gry ( tak jak to robią dotychczas), bo wg.tego co pisali głównym ich założeniem jest aby gra KAM był jak z 1998/1999 roku natomiast wszystkie nowinki chcą z dystansem wprowadzać. Zatem chciałbym aby został powołany zespół który by robił/ tworzył/ pisał mody do kam remaka. Szanowni koledzy nasi Lewin i Krom by w opcjach gry wprowadzili "fanowskie mody" w których były by opcje
- mod budowniczy i kilka wiosek
- arena do ćwiczeń wosjska + doświadczenie jednostek
- kamieniarz który też tworzy w górach przejścia
- itd itp

Ktoś kto nie lubi dodatkowych "atrakcji" by nie włączał sobie tych modów po prostu i wszyscy byli by szczęśliwi. Przed rozgrywkami multiplayer, players by uzgadniali czy jakiekolwiek mody chcą aby były włączone i tyle. Uważam, że jeśli Krom i Lewin chcą aby grało się nam wszystkim tak jak miało w 1999 bez bugów i z lepszym AL poprawiali by błędy w coraz to nowszych odsłonach wersji KAMA a drugi oddział programistów, grafików wprowadzał by wraz ze wsparciem K. i L. mody.

Oczywiście doceniam jak najbardziej prace tych wszystkich ludzi nie tylko K. i L. ponieważ jak można zobaczyć w autorach REMAKA ich jest nieco więcej. Chyle czoła przed ich determinacją i zapałem. Uważam, że ich trud powinien być doceniony. Mam nadzieje że po tej wypowiedzi jest już wszystko jasne.
Boris
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2009, 12:28

Post autor: Boris »

Można to skwitować tak że nie doceniamy tego co mamy . Trzeba podejść do tego spokojnie ;) wszystko z czasem a nie na hop siup że teraz natychmiast , chłopaki i tak wykonali kawał świetnej roboty ! i za to powinniśmy im być wdzięczni , śmiem twierdzić nawet że reanimowali tą wspaniałą grę i teraz wielu graczy może się ciszyć grą online . Ja czekam na nową wersje jaka wyjdzie i będę wdzięczny za to czego dokonali ; ) Nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani !
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Janosiczku dobrze, że sprostowałeś swoją wypowiedź, bo tamta faktycznie mogła zabrzmieć demotywująco. Co do tego zespołu, który miałby być powołany do tworzenia modów, to myślę, że jest na niego o wiele wiele za wcześnie. Najpierw musi wyjść oficjalna wersja Remaka. A tymczasem o ile się dobrze orientuję nawet nie ma jeszcze wersji alfa.
Ale z drugiej strony badzo doceniam twój zapał do doskonalenia i rozwijania kama, ale trzeba do tego trochę cierpliwości :wink:
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Ja osobiście bardzo doceniam (i podziwiam) wysiłek twórców- po prostu jestem niecierpliwy i widząc jakie zmiany już zaszły, chciałbym więcej. Co nie zmienia faktu, że Remake bardzo mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

So Lewin, how I can add/edit houses, resources, units?
From instaler? But opening exe (for me) is impossible. In SVN instaler I not found .dat files and other interesting files.
If I should edit .dat files, I dont know in what editor open that. :shock:

Do you prognose option of add menu for fans mods to the Remake?
And can you publish source code for edit units, houses & resources? ;)

I think about copyrights for original KaM has expired.

If my english is wrong, I so sorry man ;)

-------------

Pytam Lewina jak edytować te pliki .dat bo nie wiem.
Lucbachu, uprzedzę twoją niespodziankę.
Obrazek Obrazek

Narobiłem nie mało szumu,ale jak się dobiorę do tych plików to zobaczę co da się zrobić (żadnych obietnic z mojej strony)

Zespół Remake wykonał nie małą robotę ale przecież każdy chce sobie coś nowego dodać. Dlatego grzebanie w kodzie nie jest złym zamiarem.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Okay, I opened .dat files ... but I dont understand that :D

------
Okej otworzyłem .dat pliki ale ich nie ogarniam.
Poszedłem śladem Methyla i uruchomiłem wersję trial z IDG.pl .
Wziąłem za chwilę inny edytor dla porównania. Wystraczy byle jaki edytor dla programistów (taki nieco lepszy jak Notatnik dla webmasterów ;) ) i można edytować... O ile się znamy na tym HEXie...

http://www.knights.sztab.com/forum/view ... sc&start=0
Ten wątek przybliży niektórym nieco istotę sprawy.
Lucbachu, ja edytuję (w pewnym sensie) pliki kam remake, a poza tym to jest innego jak byś otworzył notatnikiem plik .php ;)

Dla mnie masakra ;)

I przepraszam za DP :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Lewin
Użytkownik Forum
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2008, 03:47
Lokalizacja: Australijczyk
Kontakt:

Post autor: Lewin »

@Felix: I don't mean to be rude, but I don't think you have the knowledge required to program the game. I cannot teach you every step of the way.
And can you publish source code for edit units, houses & resources?
It is on Google Code with the rest of our project... :roll: (KM_Units.pas, KM_Houses.pas, ...)
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Okay, I know. BUt exploring the code isn't stupid idea.
Now I can only change a production of resources in houses...
For example the weapon smithy produce 4 swords...but i cant set another else.
-----------------
Okej, wime. Ale poznawanie kodu głupie nie jest. Teraz potrafię jedynie zmienić produkcję w budynkach... Na przykład kuźnia płatnerska produkuje 4 miecze... ale nie potrafię ustawić czegoś innego.
(czego dziwnego, np. rekrut w młynie z kamieni zrobi kiełbasę ;) )


W ogóle kod nie reaguję na zmiany, tylko na zmianę produkcji, nic ponadto... chyba że, jestem jakiś... niedołężny? (czy coś w ten gust)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Let him learn Lewin :P Maybe He'll help You with Remake someday? :D
ODPOWIEDZ