Misje dla jednego gracza - Temat Ogólny

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Misje dla jednego gracza - Temat Ogólny

Post autor: janosiczek »

W tym temacie można pisać o wszystkim co jest związane z mapami dla jednego gracza.
Ok to może ja zacznę, aktualnie chce ukończyć mapę "Island of Bandits"

Zaczynamy w prawym górnym rogu, mamy mało miejsca pod budowę wioski, silnego wroga zaraz po lewej i na dole pilnującego kopalni żelaza.

Problem polega że gdy dobiega 2 godziny gry ja już leże, próbowałem robić bastion z wież, ale oni są za silni, próbowałem szturmować żołdakami ale tamci mają tyle łuczników że nawet jednego nie zabijam i wciąż cykliczne napady na moją wioskę.. ehh
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Czy misje dla jednego gracza w Remake'u różnią się od tych dla jednego gracza w "zwykłym" KaM? Nie przypominam sobie nazwy, którą wymieniłeś wyżej. Akurat teraz nie mam gry pod ręką, nie mogę sprawdzić.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Na pewno to fanowska mapa dorzucona pokazowo tak jak Goguoda (dobra odmiana?) do gry Remake :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Misje te, bądź dla rozgrywek internetowych, zostały utworzone przez Mrocznego Pana, wedle wstępnych oświadczeń Lewina.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

lucbach pisze:Czy misje dla jednego gracza w Remake'u różnią się od tych dla jednego gracza w "zwykłym" KaM?.
r2411 nie zawiera żadnej misji pojedynczej z oryginalnego KaM, są jedynie te fanowskie.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Feliks pisze:Na pewno to fanowska mapa dorzucona pokazowo tak jak Goguoda (dobra odmiana?) do gry Remake :)
Przynajmniej jest temat o mapach dla singli ;) w Remake.

A z mapą to już pomału ją rozpracowuję, zaatakowałem dolnych i właśnie robię żelaznych. I mężnie odpieram ataki zielonego. ( głównego ukrytego jeszcze wroga)
Seth
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2014, 12:15

Post autor: Seth »

Mam kilka uwag odnośnie nowych map dla jednego gracza w nowej wersji Remake'a.Chodzi mi głównie o mapy Barbarians,Lava Valley oraz Leader Wars.

Autorów tych mam - mówiąc delikatnie - poniosła fantazja,ponieważ każdy ze spichrzy zawiera po 9 000 złota i podobną ilość rudy żelaza + 2 razy więcej węgla.Dodać do tego trzeba ponad 1000 sztuk broni i pancerza w warowni.Po upływie 40min (kiedy nota bene dopiero masz podstawową gospodarkę oraz trochę drewnianej broni) zostajesz: a) w mapie Barbarians zaatakowany przez żelastwo; b) mapie Leader Wars po upływie 40min non stop atakowany przez 1 z 3 miast na północy,co w konsekwencji nie daje nawet 5min spokoju na przejęcie inicjatywy; c) w mapie Lava Valley po 25min atakowany przez żelastwo z północy (głównie piechur z mieczem oraz halabardy).Oczywiście próbowałem różnymi metodami spowolnić czas ataku poprzez puszczanie 1 łucznika i wyniszczaniem wroga za pomocą wież,co oczywiście nic nie dało bo ma 9k skrzyń + 1000 uzbrojenia i rekrutuje bez przerwy,Wyciąganie 1 oddziału z bazy przeciwnika odpada,gdyż podczas ataku ruszają wszyscy.Dodam,że z pozostałymi mapami strategicznymi (Decaying Heartso raz Pursuit for Power) poradziłem sobie bez większych problemów.

Zupełnie inny problem jest z mapą Two Sides,na której nie można wybudować mennicy (absurd).Próba wymiany rudy złota na skrzynie skończyła się na tym,że po godzinie gry miałem 20-osobowy oddział,który został zmieciony przez żelastwo,które ma ten sam problem co opisany powyżej.

Ba,nawet poszedłem na łatwiznę w misji Barbarians i użyłem kodu na surowce,co nic nie dało,gdyż przeciwnik co 10 sekund (dosłownie) ma kolejnego wojaka,które szkoli od pierwszych sekund gry.

Podsumowując: uważam,że te misje zostały stworzone dla żartu albo - jak kto woli - dla trollu.Czekam na Wasze opinie i rady jak uporać się z tymi misjami.Poradę w stylu " przecież nikt Ci nie każe grać singla" uznam za nie wnoszącą nic do dyskusji.
ODPOWIEDZ