Pomysły

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Dość sztuczna opcja z dodatkową jednostką, nie nadałby się do tego pierwszy z brzegu wojak?

Sam pomysł przejmowania budynków nie sprawdziłby się w grach sieciowych. Dopiero co pokonany gracz, widząc beznadziejną sytuację, mógłby spokojnie zniszczyć spichrz czy warownię, żeby dodatkowo nie ułatwiać swojemu przeciwnikowi dalszych podbojów.

Co innego w grze jednoosobowej; gdyby było planowane poszerzenie możliwości skryptów misji, takie "zdobycie" resztek miasta wroga po wypełnieniu określonych warunków mogłoby urozmaicić rozgrywkę.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:06
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dumdas »

Nie ma planów związanych z obracaniem budynków. W KaM wszystkie budynki mają swoje wejścia z przodu. Dlaczego by to zmieniać? Wyglądają ładnie. No i tak - potrzebowalibyśmy spite'ów, które byłyby ciężkie do zrobienia.

Nie widzę powodu żeby pisać wiadomości do graczy, jeżeli sami nie gramy.
Feliks answer: I can't join game that is played but I'd like to chat :)

Planujemy dodać możliwość obserwowania rozgrywki, ale nie wiemy jak to zrobić, żeby miało ręce i nogi. Opóźnienie nie będzie proste do wprowadzenia przy obecnym kodzie.

Dobrze by było zrobić tak, żeby kamieniarz kopał z różnych kierunków, ale wymagałoby to sprite'ów. Kamieniarz wybiera losowe pola bez względu na odległość. Będziemy chcieli jednak zrobić tak, żeby nie obchodził gór. Nie wprowadzimy jednak tego, żeby wydobywał najbliższe zasoby - zostaniemy przy losowaniu pól, bo dlaczego by to zmieniać? Tak właśnie działa gra.

Do wszystkich: Nie piszcie propozycji, które wymagałyby utworzenia jakichkolwiek nowych grafik (jednostki, budynki, czynności itd.), bo nie wchodzą one aktualnie w grę. Więc nie piszcie o nich, to zaoszczędzicie mi tłumaczenia, a Lewinowi odpowiadania.

-----------------------------------

To Lewin:

Proposition from marif:
How about differing barbarian and warrior in town hall? Make barbarian 4 attack and no defense but for 4 gold and leave warrior with 5 attack and 1 defense for 5 gold.
Next thing is to add the ability to erase fields and vineyards with "erase" command instead of building a road on them in order to build a building on it. A builder will come and, just like with field making, turn field/vineyard on non-used ground (with no grass in order to differ tiles where something have been made from these which haven't been). It won't be necessary to use stone to do this. You could do something similar to remove trees that disturb building new buildings.

Proposition from Feliks:
An interesting idea would be to add a unit as spy (infantry) and scout (cavalry). [Most users don't know that name "scout" is already used in English version of game. We call it in another way].

I (Dumdas) know such ideas are not taken into account but I translate everything. May I answer him by myself? I'll tell him that it'll be needed to create new sprites etc.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 20:33 przez Dumdas, łącznie zmieniany 2 razy.
Nick w KaM Remake: Argo [PL].
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

kuba11100 pisze: Sam pomysł przejmowania budynków nie sprawdziłby się w grach sieciowych.
Niby dlaczego nie ?
kuba11100 pisze: Dopiero co pokonany gracz, widząc beznadziejną sytuację, mógłby spokojnie zniszczyć spichrz czy warownię, żeby dodatkowo nie ułatwiać swojemu przeciwnikowi dalszych podbojów.
Ok to by zniszczył, nie było by surowców, nie widzę przeszkody w tym.
kuba11100 pisze: Co innego w grze jednoosobowej; gdyby było planowane poszerzenie możliwości skryptów misji, takie "zdobycie" resztek miasta wroga po wypełnieniu określonych warunków mogłoby urozmaicić rozgrywkę.
Znalazłeś dobrą idee.

A ja powiem jeszcze więcej.
Dodając ikonke zwykłą ikonke do już istniejącego budowniczego nie stanowiło by chyba dużego problemu ?!Tak samo sterownie, mógłby przejmować budynek tak samo jak buduje nowy, popukał by trochę już istniejący budynek... i był by nasz. Moim zdaniem proste i wporządku.

I jeszcze jedna sprawa, moim skromnym zdaniem powinien być dodany jakiś budynek może mniejszy spichlerz ? ok powiedzmy że mniejszy spichlerz otóż on by się różnił bym iż można było by go budować z dala od wioski macierzystej. Powiecie a po co ?
A po to aby była możliwość budowania osobnych wiosek jak dotąd granie w kam jest trywialne napadamy wioskę wroga, gdy ją zniszczymy mamy pewność, że wróg jest już skończony na amen. A po tej delikatnej zmianie gra toczyła by się nadal ! ( szczególnie że w planach są duże mapy)

DUMBAS pisze: Do wszystkich: Nie piszcie propozycji, które wymagałyby utworzenia jakichkolwiek nowych grafik (jednostki, budynki, czynności itd.)
PROSZĘ BARDZO proszę przeczytaj:


Ewentualnie jak DUMBAS tu napisał, że nie chce niczego co sprawi prace nad grafikami. Zrobić opcje aby budowniczy mógł wznieś / zbudować spichlerz gdzieś w oddali bez potrzeby łączenia z drogą. (to nie wymaga żadnych nowych grafik itd.) a w spichlerzu dać opcje:

- ilu pomocników " wiążemy do tego spichlerza "( dać miniaturke pomocnika gdy na nią klikniemy pojawi się liczba, ta liczba będzie okreslać ilu pomocników dajemy/przydzielamy do tego spichlerza na stałe, ile razy klikniemy tylu przyjdzie z wioski matki. ( gdy wciśniemy prawy przycisk myszki =10 pomocników.

- a gdzie są surowce dać opcje "zapotrzebowanie" i aby np. po zbudowaniu tego spichlerza pomocnicy przynieśli 20 desek i 20 kamieni na rozbudowanie nowej wioski.
( tak jak to jest rozwiązane w edytorze gdy dajemy początkowe surowce) wszystko jest wystarczy to wprowadzić i się cieszyć.

No i powiedzcie że to zły pomysł ?
Ja sam uważam że to MEGA ŚWIETNY POMYSŁ. KAM w sieci to powolna gra nie oszukujmy się, z całą pewnością poradzilibyśmy sobie z budową dwóch wiosek na raz.

Wystarczyło by aby ludzie którzy tworzą mapy do KAM wiedzieli że nic się nie stanie jak dadzą na mapie np. 12 miejsc pod spichlerze wraz z odpowiednimi surowcami obok bo i tak zostanie to wykorzystane właśnie przez budowę nowych wiosek. I duże mapy zostaną w 100% wykorzystane gra będzie jeszcze ciekawsza bowiem po zdobyciu wioski gracz nie będzie miał już pewności że przeciwnik jest w 100% pokonany.
AMEN
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

On jest Dumdas.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:06
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dumdas »

Szczerze mówiąc, to ja nie jestem za wprowadzaniem tak ogromnych modyfikacji w mechanice gry... Wydaje mi się to niepotrzebne i zbytnio komplikujące rozgrywkę.
Nie na samych grafikach opiera się tworzenie nowych budynków/postaci. Napisałem o tym, co najczęściej się powtarza, ale to, co zaproponowałeś, to nie jest hop siup. Całkiem nowa, nie przewidziana w KaM wcześniej opcja, którą trzeba by zaprogramować od zera. Uwierz, że to jest problem i ogrom pracy. Na razie, z tego, co wywnioskowałem z rozmów z Lewinem, chcą się na razie skupić na poprawianiu bugów.
Poza tym takie "rozwiązanie" wprowadza wiele nowych problemów, jak np.: trzeba by napisać skrypt przydzielający pomocników do danej wioski, a więc też i zawęzić obszar poruszania się do ulic połączonych z danym spichlerzem. No a teraz: co, kiedy połączysz dwa spichlerze ze sobą drogą? Który będzie główny? Też trzeba zaprogramować. Tego jest maaaasa.

@Lewin
janosiczek would like two new features to be added. Namely he'd like to add a new feature for builder - taking over enemy buildings, and add a possibility to build storehouse separated from previous ones in order to create a new village. I explained that there would be so much to program and so many new problems to solve.
Personally I don't want these features to be included. I think they'll just complicate game and make it so different than original KaM.
Do you want me to translate all the janosiczek's post?

@Ciemnozielony - nie ważne :P ale dzięki ;)
Nick w KaM Remake: Argo [PL].
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

wiem, że teraz, gdy w KaM wszystko jest możliwe, ludzie chcą cudów, ale nie uważam, iż pomysły janosiczka byłyby złe. Co do budowania osobnych wiosek pomysł mi się nawet podoba. Na razie jestem za tym, by twórcy Remake'a poprawili wiele bugów i zdołali zaimplementować jednostki ratuszowe, a na resztę jeszcze przyjdzie czas. Nie ma sensu zawracać głowy Lewinowi i Kromowi "cudeńkami", niech skończą to czego się podjęli. Dumdas to sugeruje Lewinowi by nie brał sobie do serca pomysłów, które mu się nie podobają. Możemy zrobić ankietę z wybraniem kilku pomysłów. Każdy użytkownik zaznaczy czy dana propozycja mu się podoba czy nie, nie zawracając przy tym głowy np. Lewinowi, a później, gdy spora liczba graczy będzie za jakąś ideą to fajnie byłoby gdyby KaM poszedł za tą większością.

PS: Zgłaszajmy na razie błędy ;]
Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:06
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dumdas »

Wyrażam swoje zdanie tak, jak może to robić każdy użytkownik forum. Tyle, że po angielsku i kieruję wypowiedź do Lewina. Zaznaczam przy tym, że jest to tylko moje zdanie.
Co do ankiety - jestem za. Ale, jak powiedziałeś, później. Na razie zajmijmy się bugami.
Nick w KaM Remake: Argo [PL].
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

woloszek pisze: PS: Zgłaszajmy na razie błędy ;]
Dobry pomysł, ale na forum heh, że tak powiem ładniej nie ma za dużo ludzi, możemy w sumie przewidzieć kto jak zagłosuje ;) trzeba by było puścić to w świat mam tu na myśli ENG fora gdzie jest więcej użytkowników a wpierw te dane pomysły przetłumaczyć tak jak ja to widzę po polsku ;),

No ja sercem i rozumem jestem przy tej grze. Naprawde tutaj całe dnie myśle co by zrobić aby lepiej nam się grało 2 a może nawet 3 wioski to jest coś PIĘKNEGO, i niesamowitego.
Tak czy siak zrób ankiete. ;)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 20:45 przez janosiczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Dumdas pisze:Wyrażam swoje zdanie tak, jak może to robić każdy użytkownik forum.
Dokładnie, nie daj się ! Mamy swoje zdanie i zawsze je wyrażaj, zawsze !!!
Nie daj sobą pomatać jesteś DumDas :twisted:

Ok a teraz do rzeczy, skoro tak piszemy teraz tutaj do Lewina to może by założyć nowy temat w tym dziale "pomysły do kam" ale pisane wyłącznie po ENG ? zaoszczędziło by to Lewinowi przesuwania stron i znajdywania tekstów dla niego zrozumiałych ?! Jak jesteś za zrób temat, bo ja już nie robie bo powiedzą, że sam spam pisze a pomysły mam do duszy.

ps ( 2-3 wioski RZĄDZĄ ) :)
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Bardzo dużym ułatwieniem byłby możliwość automatycznego pobierania save'a przez gracza po dołączeniu do lobby. Zaoszczędziłoby to mnóstwo czasu i problemów z wrzucaniem save'a na różne strony typu speedyshare.com i ręczne przepisywanie linka (na czacie nie można kopiować). Takie coś ma miejsce w Warcrafcie III gdy do lobby wchodzi ktoś kto nie ma danej mapy i gra automatycznie mu ją ściiąga do folderu.
ODPOWIEDZ