Pomysły

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Mam taki pomysł co do tworzenia kont do gry (sam nie skorzystam, ale może chociaż pomysł dobry ;) ). Mianowicie- zewnętrzna strona do tworzenia kont do gry sieciowej. Działałaby następująco- tworzymy konto w standardowy sposób- email, hasło, login (obowiązujący w grze). Sama "strona" ma tylko jeden cel- po zalogowaniu generuje wieloznakowy kod (dla ułatwienia stosowania- zamieścić na stronie skrypt przenoszący kod do samej gry), kod zawiera dane naszego konta, które potrafi rozszyfrować tylko sama gra. Kod funkcjonuje do wylogowania się (wygasnięcia sesji), potem trzeba wygenerować nowy (zapobiega korzystaniu z gry przez zbanowanych graczy). Dzięki temu login=gracz, problem jedyny to przepisanie/przekopiowanie kodu do gry i brak rangingu (chyba, że ktoś ma pomysł jak to rozwiązać).
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Coś mi mówi, że byłoby to nieco skomplikowane i niewygodne.Ja mam natomiast inny pomysł - KaM Remake mogłoby zapisywać informacje na temat wyników gracza. W ten sposób gracz mógłby w jednym miejscu obejrzeć wszystkie swoje rekordy (dodać przycisk w menu - "rekordy", można tam jeszcze jakieś achievementy dodać do tego). Dobrzy by też było, aby w lobby do multiplayera po najechaniu na nick gracza pokazywały się jego najwyższe wyniki na danej mapie (najlepiej tylko ilość wytworzonych jednostek, może jeszcze ilość wytworzonych zasobów). Pomogło by to w ustalaniu zbalansowanych drużyn w grze, rzadziej występowałyby sytuacje w których jedna drużyna miażdży drugą.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Phoenix_PL
Użytkownik Forum
Posty: 68
Rejestracja: 08 sty 2011, 18:00

Post autor: Phoenix_PL »

Okej, nie wiem czy ten pomysł już gdzieś nie był, szlag mnie trafił przy przeglądaniu 6 strony :galy:

Zwiększenie szybkości gry multiplayer
Czyli np. dodać klucz do pliku KaM_Remake_Settings.ini w którym byłaby ogólna prędkość serwera, i na tej prędkości wszyscy by grali.

Ewentualnie, jakiś gracz podczas gry proponowałby przyspieszenie gry, i jeśli wszyscy gracze by się zgodzili, gra zostałaby przyspieszona, ale to byłby gorszy sposób, podejrzewam że byłoby łatwo zbugować grę...

TO LEWIN - ENGLISH VERSION
Do not know if this idea was, because I damn hit me when viewing the topic :)

Increase the speed of multiplayer game.
So, for example, add the key to a file KaM_Remake_Settings.ini, which would be recorded speed of the game, and after starting the game players will be play at this speed.

Alternatively, a player in the game would suggest the acceleration of the game, and if all players would agree, the game would be accelerated, but it would be a worse way, I suspect that it would be easier to bug the game ...
Woot...
Powracam ^^
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Phoenix_PL pisze:Okej, nie wiem czy ten pomysł już gdzieś nie był, szlag mnie trafił przy przeglądaniu 6 strony :galy:
Ten pomysł był proponowany już setki tysięcy razy :smiesne: Moim zdaniem gra działa na tyle płynnie na przyśpieszeniach, że gdyby w następnej wersji KaM Remaka w lobby gry multiplayer można było wybierać prędkości 2x i 3x, to gra pewnie nawet by się nie cięła.
ObrazekObrazek
Obrazek
hugo997
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2006, 16:34

Post autor: hugo997 »

Moje pomysly:

- gdy budynek sie pali jego "punkty" wciaz sie zmniejszaja i w końcu zostaje zniszczony jezeli nie zostanie naprawiony przez budowniczych (zapobiega to sytuacjom ze budynek moze sie palic pol gry i nic sie z nim nie dzieje co jest troche nienormalne)
- jezeli pokonujemy gracza jego wioska nalezy do nas, wystarczy poprowadzic droge (albo i tego nie trzeba robic i mozna zarzadzac dwoma co zwieksza nasza sile)
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Dołączenie do gry

Post autor: Seblas »

Nieraz zdarza mi się, że gra się zawiesza i wówczas nie ma już jak dołączyć do gry. Może być też skok w sieci energetycznej lub inna przyczyna, która powoduje, że grę trzeba uruchamiać od nowa.
Proponuję, żeby można było dołączyć do gry, gdy brakuje gracza i dołączający ma ten sam nick. Wówczas host akceptuje lub nie przyłączenie/powrót.
Awatar użytkownika
FasTer
Użytkownik Forum
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2010, 17:45
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Dodatkowe Formacje Bojowe

Post autor: FasTer »

Siemka mam taki pomysł ,
A więc dodanie nowych formacji, jak wiadomo każdy robi dużo kuszników , łuczników , i milita nie ma szans.
A co by było jeżeli :
Topornik miał by formacje żółwia ( żółw miał by wytrzymałość tak jak budynek nie dużą po skończeniu się wojownicy by się rozpierzchli.
Piechur z mieczem podobnie .

Piechur z lancą pozycja obronna przykład :
http://img824.imageshack.us/img824/4188 ... obronn.jpg
Do tego powinien być silniejszy w obronie na tej pozycji .
Piknier podobnie.

Do tego bym dodał jeszcze zmienić szybkość jednostek
Kto widział aby Topornik poruszał się z tą samą prędkością co piechur z mieczem.
Dlatego :
Żołdak , Topornik , Piechur z lancą , Lekki Kawalerzysta , Łucznik zwiększenie prędkości poruszania się .
Powinny być jakieś szanse na obronie Miasta a nie, 200 kuszników i bez szans jest milita :shock:
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 774
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

cos mi sie wydaje, ze ze specjalnymi formacjami typu zólw nie wyjdzie. ale specjalne formacje obronne dla pik i lanc to dobry pomysl. tez sądze, ze piechota z bronia drzewcowa jest mocno ograniczona w umiejetnosciach. :?
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
FasTer
Użytkownik Forum
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2010, 17:45
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: FasTer »

Topornik i piechur z mieczem moim zdaniem żółw to dobry pomysł po coś ta tarcza musi być :)
Jeżeli twoje siły są nieliczne i słabe w porównaniu z wrogiem, musisz wykorzystać siódmą formację i zabezpieczyć jedno z twoich skrzydeł wyniosłością terenu, miastem, morzem, rzeką lub inną osłoną tego rodzaju. Jest to siódma formacja.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Ale jakby na to nie patrzeć - te tarcze są malutkie. Żółwia robiły jednostki, które posiadały naprawdę wielkie pawęże, takie, które w całości potrafiły ich zasłonić. Moim zdaniem, te pomysły z formacjami są do kitu, nie pasowało by to do KaMa.

Tak samo zwiększanie pożyteczności drewnianych jednostek. Żołdak kosztuje zaledwie 1 pniaka i 0.5 rudy złota (na rekruta), licząc w surowcach. Łucznik to 1 pniak, 0.5 rudy i pół skórki, która 'przy okazji' wychodzi z chlewa razem z prosiakami, a strzela 2x szybciej niż kusznik. Topornik kosztuje tyle, ile łucznik + 0.5 pniaka na tarczkę, a jest od niego zdecydowanie silniejszy. Konnica, nawet lekka, jest potężna i może dać bardzo we znaki przeciwnikowi. W dodatku, lekkie jednostki wymagają mniej budynków do rekrutacji. Do żołdaków wymagana jest leśniczówka, tartak i warsztat płatnerza. Do skórzanych trzeba jeszcze gospodarstwa, chlewu, garbarni i warsztatu pancerzy, lecz dodatkowo otrzymujemy kiełbasy, którymi można bez problemu wykarmić wioskę przez długi okres czasu.

Ciężkie jednostki są silniejsze, ale również droższe. Pomijając połówkę rudy złota, wymagają jeszcze 2 sztuk rudy żelaza i 4 worków węgla. Piechurzy z mieczem są o połowę drożsi. Wymagają też więcej budynków (2 kopalnie żelaza, 4 kopalnie węgla, dwie dymarki, dwie kuźnie). Nie mówiąc już o ciężkiej jeździe, której do wymagań dochodzi jeszcze koń.

Tak więc to, że skórzane jednostki są słabsze, nie oznacza, że umocnienia potrzebują.
ObrazekObrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ