Bugi znalezione w KaM Remake

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:06
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dumdas »

Gogoud pisze:[...]
-czy ryby będą się odnawiały? Jeśli tak, to niech rybak uzyskuje tylko jedno wiaderko z rybą za jedną wyprawą do zbiornika wodnego - przecież zawsze ma w ręku tylko jedno wiadro. I niech nie siedzi tak długo w swojej chacie, bo przecież nic tam nie robi - lepiej będzie, jeśli będzie dłużej łowił rybę, a w domku siedział krótko.
Would fish resources renew? If yes, than let a fisherman obtain only one bucket of fish per one fishing activity. Actually he carries only one bucket. And let him waste less time in his hut and spend more on fishing.

@Lewin Let's communicate via this forum, shall we?
Nick w KaM Remake: Argo [PL].
Awatar użytkownika
Lewin
Użytkownik Forum
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2008, 03:47
Lokalizacja: Australijczyk
Kontakt:

Post autor: Lewin »

Dumdas pisze:In that table I mentioned before [that with list of players shown while playing] the priority should be to show which player belongs to which team instead of raw list of players.
I added it to the todo list.
Dumdas pisze:When comes to table with pings etc. we may abandon look of KaM and instead of them place there squares with 70% transaprention and a nice font in whitch there will be most useful information. [I don't really know what he meant].
I don't see why this is needed.
Dumdas pisze:While playing (when I wan to find out what the game time is) and pressing F11 the known table shows up. When I close it down it cuts game zrzut off for about 2in. Let me add that when this table appears I still can't see timer down on the zrzut.
[I (Dumdas) haven't seen the timer personally. Is it really there?]
In r2411 you can only see the game time by pressing F11 and checking the status bar. In the new version the game time will be shown in the options menu, so this will not be needed. F11 is for debugging and not intended to be used by players, it will probably be removed eventually. So it does not matter that it cuts off the screen.
Dumdas pisze:Delete the chat icon or whatever this icon is for. It's totally unreadable and ugly. Instead of this put the icon to the panel on the right. Same to the player list icon.
[I (Dumdas) don't know why hi thinks this icon is bad or something... Let me ask below.]
I have no idea what icon he means or why he thinks it is ugly. I think the in-game icon to open chat looks great, it's from KaM TSK anyway.... When you write a comment like this, please explain it clearly or use a screenshot. Just saying "this is ugly" is not helpful. And why do you think it is ugly?
Dumdas pisze: add a requirement of pecise describing the multiplayer maps.

I have improved the descriptions of some, but the map creators should do this. The descriptions are all English for now, we will make it possible to translate them eventually. We also plan another feature: minimap preview in the lobby. You will see the minimap with location numbers making each position.

Dumdas pisze:On some maps friend of his may build woodcutter's before having inn and quarry.

That is because for that player, there is no stone available! So if we did not allow the woodcutter the player would need to build a useless quarry with no stone. (the player has stone in his storehouse) This is used in original KaM missions too.

Dumdas pisze:[What do you mean "players menu", Lewin?]

I mean the list of players during the game. Message icon next to chat in game (scroll)

We will consider replenishing fish, but it doesn't matter much for now. Most games do not last that long.
Lewin.
Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:06
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dumdas »

Nie będę pisał cytatów, bo zajęłoby to za dużo miejsca - od razu napiszę tłumaczenie z objaśnieniem do czego się odnosi.

Do zrobienia:
szeregowanie graczy według drużyn na liście graczy w grze.

Lewin (i ja też) nie widzi potrzeby zmieniania tabelki z pingami.

F11 jest używane wyłącznie do debugu i nie powinno być używane podczas zwykłych rozgrywek. Prawdopodobnie niedługo zostanie w ogóle usunięte. Od tłumacza: Więc to nie jest błąd gry, tylko ty nie powinieneś tego używać.

"Brzydka ikona" - to, ze jest brzydka to żaden argument... Lewin uważa, ze ikona otwierająca chat wygląda dobrze. Z resztą jest wzięta z KaM TSK. Przy tego typu komentarzach piszcie dokładnie o co wam chodzi i najlepiej dajcie screena.

Lewin poprawił opisy niektórych map, ale to zadanie należy do ich twórców. Możliwe, że dodadzą tłumaczenia opisów map.

Zastanowimy się nad odnawianiem ryb, ale nie jest to takie ważne. W większości gry nie trwają tak długo.
Nick w KaM Remake: Argo [PL].
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

During the game the network:
Each player had one piece of light cavalry. when it came to battle fought a few minutes. The player managed to build towers and a stone's assistant killed the enemy.

Podczas gry sieciowej:
Każdy z graczy miał po jednej sztuce lekkiej konnicy . gdy doszło do starcia walczyli z kilka minut. Gracz zdążył wybudować wieże i kamieniem pomocnik zabił wroga.
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

W dalszym ciągu w grze nieda robić się zdjęć, może by dało to zrobić ?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Błąd podczas grania :/

Error in game.

Report has been sent to Levin

Obrazek
Awatar użytkownika
Lewin
Użytkownik Forum
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2008, 03:47
Lokalizacja: Australijczyk
Kontakt:

Post autor: Lewin »

janosiczek pisze:Error in game.

Report has been sent to Levin

Obrazek
This bug is fixed :) Thanks for reporting.
rabarbar
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2011, 10:35

Post autor: rabarbar »

Więc pograłem trochę w singleplayer'a i jest trochę bugów. :)

Fajnie, że inteligencja komputera została już w jakims stopniu poprawiona, przede wszystkim zaczyna sam atakować i to tą gre bardzo utrudnia - i fajnie (w TSK misji 8 tak utrudnia, że staje się chyba jedną z najtrudniejszych misji).

Pomijam już, że komputer sam się nie rozbuduje, ale np. w misji 15 TSK nie ma postawionych wszystkich podstawowych budynków komputera np. jadalni, szkoły, których brak bardzo osłabia przeciwnika.

W misji 9 TSK, pomocnicy komputera się blokują przy spichlerzu i ostatecznie nie widać efektów ich pracy.

Pomijając mniejsze błedy to jednak najwazniejszy bug jest w TSK 19, rowno w 6:41 wywalą grę
- więcej http://speedy.sh/C7UbG/KaM-Crash-r2411- ... -45-06.zip

Obrazek

Jeśli chodzi o TPR to brak ratusza i warsztatu dość powaznie komplikuje granie w tą kampanie. Misja 8 jest nie do przejscia przez brak balist, albo katapult (juz nie pamietam).

Póki co o innych nie pamiętam, ale jak coś mi się przypomni to na pewno napiszę.

A jeśli chodzi o kwestie ulepszania leśniczówki to fajnym pomysłem jest, zeby wprowadzic ustalanie terenów na którym sadzi i ścina drzewa.
robi29 pisze:
rabarbar pisze:w TSK misji 8 tak utrudnia, że staje się chyba jedną z najtrudniejszych misji
Ta misja jest nie do przejścia. Przy pierwszym ataku barbarzyńców (po około ośmiu minutach) nie daję rady, są zbyt silni. Nie mów, że Ci się udało, bo próbowałem z dziesięć sposobów i wszystkie zakończyły się porażką.

A właśnie. Grał ktoś w misję 3 TPR? Ja kiedy zniszczyłem ostatnią jednostkę (wojsko!) to dostałem komunikat o porażce. Jeśli dobrze wiem, powinno być na odwrót.
ja obronilem się po tych atakach i ogolnie udaje mi się dojść do wyprodukowania pierwszej zbroi, ale te ataki są zbyt szybko i za mocne. a sposob to masowe i szybkie budowanie wiez na samym poczatku.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2011, 13:41 przez rabarbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

rabarbar pisze:w TSK misji 8 tak utrudnia, że staje się chyba jedną z najtrudniejszych misji
Ta misja jest nie do przejścia. Przy pierwszym ataku barbarzyńców (po około ośmiu minutach) nie daję rady, są zbyt silni. Nie mów, że Ci się udało, bo próbowałem z dziesięć sposobów i wszystkie zakończyły się porażką.

A właśnie. Grał ktoś w misję 3 TPR? Ja kiedy zniszczyłem ostatnią jednostkę (wojsko!) to dostałem komunikat o porażce. Jeśli dobrze wiem, powinno być na odwrót.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

robi29 pisze: Ta misja jest nie do przejścia. Przy pierwszym ataku barbarzyńców (po około ośmiu minutach) nie daję rady, są zbyt silni. Nie mów, że Ci się udało, bo próbowałem z dziesięć sposobów i wszystkie zakończyły się porażką.
Czy początkowy atak jest trudniejszy do odparcia, niż w wersji SR3b7? Tam do zabicia jest około 70 barbarzyńców i 12 żołdaków.
ODPOWIEDZ