Krom's Remake: Demo opublikowane!

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Ale chodzi Ci oto czy będą działały w TPR czy w Remake. Bo będą dalej działały w TPR ponieważ Remake nie modyfikuje oryginalnej gry. Ale w Remake raczej nie będą działały chociaż nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Troche już pogdalem w remake, muszę powiedzieć że jest ok.

chciałbym jeszcze małe uprawienia:

np. przy budowie winnicy, robimy ścieżkę, potem pole.. a potem się okazuje że musimy jeszcze drogę poszerzyć i tu właśnie chciałbym aby droga miała pierwszeństwo i automatycznie usuwała pole i zamieniała je w drogę ( a nie tak jak teraz klikasz na X lub pole i odznaczasz potem znów drogę i ją robisz...


chciałbym aby został wynaleziony taki budyneczek w którym i tu mam 2 propozycje:

1.
cel tego budynku - dawanie jedzenia wojownikom w taki sposób że:
wojowie podchodzą i biorą jedzenie ( gdy są głodni)
ewentualnie:
2.
siedzi sobie tam z 5-10 pomocników i oni rozdają wojom jedzenie i zajmują się tylko tym... w tym budynku można było by zwiększać lub zmniejszać zapotrzebowanie na pomocników.i też taki budynek by przechowywał jedzenie czyli : chleb wino kiełbasę ...


// na minus, ;) można uznać, że przy wyburzeniu budynku nie ma już kamienia tj, ścieżki.... :>

co do budynku rynku... zmienił bym jego pole pod budowę a mianowicie zrobił o jeno okienko większe wcięcie z lewej a uwagę moją motywuję tym, że ma on z lewej namiot który na oko zajmuję 2 okienka, i jeszcze tym że rozmiarem nie był by podobny do gospody.
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Dlaczego za minus uważasz usunięcie buga jakim była budowa dróg za darmo?

Co do rynku to uważam że nie powinien być większy, gdy rozbudowujemy miasto i nie mamy zbyt wiele terenu to są problemy z umieszczaniem dużych budynków.

Jeśli chcesz to możesz swoje pomysły i uwagi przesłać na contact@kamremake.com i możliwe że zostaną dodane do gry w przyszłości.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

A właśnie. Nie napisałem jeszcze jednego minusa

Nie działają Ratusz i Warsztat Wojenny. Chatki rybaka nie sprawdzałem, ale chyba działa.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Trzeba przyznać, że Hala Targowa wygląda i sprawuje się znakomicie.
Co prawda nie sprawdzałem jej jeszcze dokładnie, ale mam zamiar się pobawić :D
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

W misji 3 TSK wróg nie atakuje w wąwozie tylko stoi nieruchomo. Jakby ktoś posyłał jakieś bugi to może wspomnieć.

Dziwne AI jest chyba zmienione kiedyś jak wróg atakował to niszczył jeden budynek i uciekał a tu niszczy wszystko... Co znacząco utrudnia kampanie.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Bo to można ustawić czy ma burzyć jeden budynek czy co...
Tam było tak że do ataku potrzebne są np. 10 jednostek. Wróg robił 10
i wysyłał na miasto nasze. Jeśli po drodze przeciwnika spotkał i stracił choćby 1 jednostkę, wracał do miasta i reperował się aż znów będzie 10.
A tutaj atakują bez końca? Zostanie 1 i poburzy każdy budynek?
Jeżeli tak to świetnie. :szczerzy:
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Akurat brak możliwości rekrutowania jednostek w Ratuszu i Warsztacie Wojennym oraz bardzo ograniczone zachowanie komputera (np. nie buduje) to dwa bardzo dobrze znane błędy w Remake można nawet o tym poczytać w pliku Readme.

Ps. Naprawiłem błąd przez który po wybraniu polskiej wersji językowej w pokoju w trybie dla wielu graczy nie widać było kto jaką wybrał drużynę
Aby naprawić ten błąd należy pobrać plik ze strony http://www.speedyshare.com/files/308215 ... e.pol.libx a następnie umieścić go w folderze KaM Remake\data\misc zastępując obecny.
Teraz podczas wyboru drużyny jest napisane "[numer] Drużyna" zamiast "Drużyna [numer]"
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

W misji pierwszej TPR też miałem sporo niezgodności, większość wrogów nie atakowała.
To normalne i zostanie naprawione/dodane, czy to ja mam jakieś błędy?
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

Ale wogóle nie atakowali? U mnie wrogowie atakowali trochę bez ładu i składu niektórzy nie to co powinni natomiast mój sojusznik stał w miejscu nawet gdy niszczyli mu piekarnie. Więc jest to raczej normalne, sztuczna inteligencja jest jeszcze dość mocno ograniczona ale myślę że i nad tym w przyszłości popracują.
Zablokowany