KaM Remake r4001 już do pobrania (04.10.2012)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

KaM Remake r4001 już do pobrania (04.10.2012)

Post autor: lucbach »

Zapowiadany na przełom września i października Remake KaM autorstwa Kroma i Lewina właśnie pojawił się do pobrania. W nowej wersji, której funkcje opisywaliśmy 2?września, pojawiły się m. in. markery, które można umieszczać na mapie, komunikaty o ataku na nasze miasto oraz możliwość wyświetlenia nazwy gracza dowodzącego wojskami.

Twórcy zaskoczyli nas również zmianami, których wcześniej nie zapowiadali. Wśród nich są m.in.: większy apetyt naszych poddanych (co oznacza, że teraz prędzej będziemy musieli zaopatrzyć się w jedzenie w rozgrywce sieciowej), więcej energii płynącej z picia wina w gospodzie, wykresy w podsumowaniu rozgrywki oraz większa liczba kolorów gracza do wyboru. Można również zagrać w mapy o rozmiarze 256x256 - wcześniejsze miały maksymalny rozmiar 192x192.

Tradycyjnie są też nowe mapy sieciowe. Niektóre z nich, wydane w poprzednich wersjach Remake'u, poprawiono. Zachęcamy do pobrania nowej wersji Remake'u z oficjalnej strony projektu KaM Remake.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Z tym jedzeniem to trochę przesadzili za szybko głodnieją. Już niespełna po 12 minutach gry sieciowej byli pierwsi głodni. Co z tego ze wino daje teraz 30% a nie 20% jak i tak szybko głodnieją. Po 1h gry musiałem mieć aż 6 karczm, żeby w miarę zaspokoić głód, oczywiście w karczmie był tylko chleb i ryby. Graniczy z cudem mieć większą armie około 70 żołnierzy, 80 pomocników, 20 budowniczych nie wspomnę o ludziach w budynkach.
Graliśmy na największej mapie zanim jednostki doturlały się do drugiego brzegu mapy to już zdążyły zgłodnieć. Jedyne rozwiązanie na wielkich mapach to chyba konie. Reszta nowinek jest ok, szczególnie podoba mi się przypisywanie oddziałów do klawiszy numerycznych.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Poddani zaczynają z taką samą ilością energii, co w oryginalnym TSK czy TPR... Więc raczej to nie twórcy przesadzili, a ty jesteś przyzwyczajony do nie robienia żarcia prawie w ogóle. :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Piko pisze:Poddani zaczynają z taką samą ilością energii, co w oryginalnym TSK czy TPR... Więc raczej to nie twórcy przesadzili, a ty jesteś przyzwyczajony do nie robienia żarcia prawie w ogóle. :P
Możliwe :) Chyba będzie trzeba trochę zmienić taktykę :)
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

wisnia_pc pisze:Z tym jedzeniem to trochę przesadzili za szybko głodnieją. Już niespełna po 12 minutach gry sieciowej byli pierwsi głodni. Co z tego ze wino daje teraz 30% a nie 20% jak i tak szybko głodnieją. Po 1h gry musiałem mieć aż 6 karczm, żeby w miarę zaspokoić głód, oczywiście w karczmie był tylko chleb i ryby. Graniczy z cudem mieć większą armie około 70 żołnierzy, 80 pomocników, 20 budowniczych nie wspomnę o ludziach w budynkach.
Graliśmy na największej mapie zanim jednostki doturlały się do drugiego brzegu mapy to już zdążyły zgłodnieć. Jedyne rozwiązanie na wielkich mapach to chyba konie. Reszta nowinek jest ok, szczególnie podoba mi się przypisywanie oddziałów do klawiszy numerycznych.
Testowaliśmy betę obecnej wersji przez miesiąc i nijak ma to co napisałeś do rzeczywistości. :p

Na większości (wszystkich?) map ekonomicznych poddani głodnieją w okolicy 16-20 minuty czasu gry. Jeśli rozplanujesz wszystko dobrze, to mając 2-3 gospody i przyzwoitą produkcję jedzenia (1 rzeźnia, 3-4 piekarnie) głód nie powinien mieć miejsca. ;) Wino przy obecnym nadużywaniu marketu to doskonały suplement diety poddanych! Niekiedy ma się tyle drewna, że można powiedzieć, że winnice dostawia się zerowym kosztem w gratisie. :P
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Tak po cichu myślałem, że zbalansowanie jedzenia wywoła największe kontrowersje - w końcu to bezpośrednio i najbardziej wpływa na rozgrywkę z wprowadzonych właśnie zmian.

Myślę, że to wynik stosowania niektórych taktyk, gdzie jedzenie było ostatnią z inwestycji w rozgrywce, a umierających poddanych zastępowano nowymi, naprędce przyuczanymi w szkole.

Ciekaw jestem jak teraz będzie wyglądała rozgrywka sieciowa - to posunięcie dość poważnie ją zmieni. I jestem przekonany, że trudniej będzie zrobić dużą armię i jeszcze ją wykarmić.

Co do tego, co napisał wisnia_pc o długich podróżach po mapie i związanym z tym głodem, nie jest chyba na wyrost. Rzeczywiście szybko głodnieją...

A Co powiecie na przykład o stawianiu markerów? Przydały się Wam już do czegoś? Tak naprawdę to nie jest takie wygodne, w końcu najpierw trzeba napisać do swoich ziomków, że - uwaga uwaga - stawiam marker, obserwujcie uważniej.

A inne zmiany?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Marker to ciekawe posunięcie, nie grałem co prawda, lecz może się uda.
Kiedy chcemy zaplanować uderzenie lub więcej warto dokładnie pokazać towarzyszom konkretne miejsce, w dodatku nie musimy narażać swoich jednostek na wykrycie przez wroga. Ułatwi życie ludziom przy planowaniu zbrojnej wycieczki 8-)

Zwykle to chyba żołnierze dali radę przejść na drugi koniec mapy, pozabijać i wrócić "na obiad do domu" :niedowiarek:
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

Post autor: danio »

Markery są przydatne przy grze sieciowej (oznaczenie gdzie coś zbudować , gdzie atakować itp itd . )
Dobre posunięcie .
Mogliby warsztat zwrócić i ewentualnie ratusz w nieco odmienionej formie .
Awatar użytkownika
Leonid6as
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:05

Post autor: Leonid6as »

dammul pisze:Markery są przydatne przy grze sieciowej (oznaczenie gdzie coś zbudować , gdzie atakować itp itd . )
Dobre posunięcie .
Mogliby warsztat zwrócić i ewentualnie ratusz w nieco odmienionej formie .
Tzn w jakiej formie?
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

Post autor: danio »

Różne są pomysły. Chodzi głównie o rekrutacje barbarzyńców którzy są dobrą jednostką , jak nie bardzo dobą .
A balisty też nie są złym pomysłem .
ODPOWIEDZ