"Knights and Merchants Edycja 2012" (...) (07.09.2

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Khelak pisze:Nie jest to kwestia po prostu zastosowania wzoru zwykłego pudełka w tej odświeżonej wersji? Czy została może ona utworzona zupełnie od zera? A może tylko część detali uległa zmianie, natomiast osoba odpowiedzialna za złożenie przedniej i tylnej okładki nie dostała żadnych poleceń ingerowania w treść zamieszczoną z tyłu?
W sklepie Topware można zauważyć, że ingerencja w okładkę była. Łatwiej na pewno im dopisać coś w prawym górnym rogu (bo nie wymaga to przesuwania i aranżowania na nowo innych elementów), trudniej na pewno wpisać coś do istniejących notatek. Na knightsandmerchants.net ktoś zauważył, że zawartość CD nie zgadza się z tym, co jest napisane na pudełku (chodziło o którąś wersję językową).
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Piko pisze:Hmm... Myślałem, że Topware nie może sprzedawać KaM Remake - że licencja GNU GPL nie pozwala wykorzystywać cudzych tworów do użytku komercyjnego...

Co do kodu źródłowego od Topware - ludzie, po co on komu? Skoro Lewin i Krom napisali własny, to ten jest bezużyteczny. W dodatku gorszy.
Nie do końca- Lewin i Krom tworzą coś praktycznie identycznego (nie oszukujmy się- to świetnia robota, ale to tylko dodawanie dodatkowych opcji) z oryginałem. Wgląd w oryginalny kod mógłby im uprościć pracę.

No i nie miałbym nic przeciwko gdyby wydali ten Remake jak normalną grę- jeśli cena wynosiłaby mniej niż 50 zł, to na pewno znaleźliby wielu chętnych.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

To było bardzo nie w porządku ze strony ze strony Topware. Może to i nie łamie prawa, ale są rzeczy, których robić się nie powinno. Mogli chociaż twórców Remaka powiadomić o takim zamiarze.
Po prostu nie wiem co powiedzieć. Topware pokazał wręcz podręcznikowy przykład hipokryzji. Nie chcieli dać kodu, bo się bali, że ktoś przejmie ich własność, a teraz przejmują twór fanów gry, nazywając go "swoim".

Mixxer5, to nie jest tylko "dodawanie kilku opcji". Krom i Lewin napisali cały kod do gry właściwie od początku, przez co wcale nie musi się zgadzać z kodem oryginalnej gry. I sprzedaż Remake jako oddzielnej gry nie jest możliwy. Zyski musiałby mieć każdy, kto włożył chociaż linijkę tekstu, łącznie z tłumaczami.
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Wiem, że to ogromna ilość roboty- ale jej wynik jest w sumie bardzo podobny do oryginału (na razie). Nie wątpliwie dostęp do kodu źródłowego byłbym jakimś wsparciem.
ODPOWIEDZ