"Knights and Merchants Edycja 2012" (...) (07.09.2

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Wchodzę na forum, po ciężki, pierwszy tygodniu szkoły, a tu taka śmieszna sytuacja. Haha, ten Topware potrafi rozbawić. Trochę szkoda, że użytkownicy, którzy będą mieli pierwszą styczność z KaM Remake mogą się rozczarować. Single Player jest strasznie niedopracowany i może to odrzucić potencjalnych graczy. Nawiązuję do tego, że czerwcowa wersja nie wspiera rozbudowy miasta do takiego stopnia, żeby sztuczna inteligencja mogła produkować wojsko. Jedno jest dobre, przynajmniej jest dotacja i może to zmobilizować twórców Remake do jeszcze szybszej pracy. :D
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

lucbach pisze: Argument, który podniosłeś Alanbachu, został również podniesiony na knightsandmerchants.net - mam na myśli ten o kodzie źródłowym. Zdaje się jednak, że on nie jest już nikomu potrzebny, poneiważ jakość zmian, które wprowadza Remake jest po prostu imponująca.
Pozwól więc, że zastosuję analogię do przemysłu muzycznego. Powiedzmy: mamy piosenkę dobrze znaną starszym użytkownikom - All That She Wants zespołu Ace Of Base. Co prawda zespół już istnieje tylko jedną nogą, bo dziewczyny się wykruszyły i zwerbowali nowe, mają też teraz mały letarg, jednak dalej nikt nie sprzedał praw autorskich do UTWORU ALL THAT SHE WANTS.
I mimo, że wiele osób dzieki programom muzycznym zrobiło nowe sample, lub po prostu po redukcji wokalu zyskali oryginalny podkład muzyczny do tego utworu - nawet jeśli dograją na ten podkład instrumentalny swój nowy wokal i przez to zrobią tzw. cover - to będzie on ZAWSZE coverem i to nielegalnym dopóki zespół Ace Of Base nie odsprzeda do niego praw autorskich.


Druga sprawa: niestety wg prawa TOPWARE NIE MUSI umieszczać i zawiadamiać Kroma. Prośba do roczników 1985-1989: jeżeli macie w domu jakieś stare płyty czasopisma komputerowego CD-ACTION z lat 90-tych zajrzyjcie na ich płyty CD i gry freeware/shareware które tam umieścili. Niektóre z nich o tyle mi się podobały, że gdy tylko pojawił się internet, pisałem do ich twórców, aby robili kontynuację, albo dali mi swój kod, to sam sobie zrobię. Twórcy byli zaskoczeni, bo nie mieli pojęcia, że ich gra była na płycie CD w czasopiśmie a kasa szła na konto oczywiście CDA. :usmiech:

robi29 pisze:Wchodzę na forum, po ciężkim, pierwszym tygodniu szkoły, a tu (...)
Że co proszę?? :smiesne: Nie wiem jak dla uczniów, ale jak dla mnie to był relaksacyjny tydzień - jeszcze nie musiałem uzupełniać dzienników, ni sprawdzać listy.. biurokracja dopiero się zacznie. No dobra, konspekty lekcji musiałem jedynie nowe przygotować... ale to lajcik!
Obrazek
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

To co w tym wypadku zrobić ? Trzeba by było napisać do nich jak wygląda sprawa z kodem, przedstawić, przypomnieć, że jest Remake. I że kod się przyda na dalsze prace nad projektem.

Druga rzecz napisać do grafików, programistów z KAMA, no ilu ich jest ? razem chyba z 5 ludzi :) Ktoś musi się wzruszyć, że po tylu latach wciąż ktoś w ogóle pamięta tą grę a co dopiero czynnie gra. Dali by zawartość swoich folderów i było by git.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Spróbować zawsze można, ale jeśli Topware nie liczyło się ze zdaniem twórców KaM Remake kiedy umieszczali ich plik instalacyjny na swoich CD, to rzeczą wątpliwą wydaję się podanie ręki przez Topware, a co dopiero owocna współpraca z nimi.

Tak na marginesie Alanbachu, jakiego przedmiotu uczysz? ;)
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

Post autor: danio »

@woloszek
Nie zgodzę się z tobą.
Moim zdaniem oni obserwowali sytuacją , i widząc że powstaje coś sensownego mogą się zgodzić udostępnić kod . Jest bynajmniej taka nadzieja .
Wiadomo że to nie takie proste , ale spróbować ponownie trzeba .
Jakby nie patrzeć dopiero teraz sobie przypomnieli w Topware o tej grze ....
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Zaraz, o ile dobrze pamiętam, jedna z wersji Remake miała ponad gdzieś 12 000 pobrań, każde z innego IP. A ile oni w TopWare chcieli podpisów na petycji o kod źródłowy? Jeśli np. 10 000, to czy nie można by było uznać każdego takiego pobrania za podpis na petycji?
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Skąd wziąłeś 10 000 podpisów? TopWare chciało jakiekolwiek podpisy? chyba nie... a może się mylę?
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Czytałem, że TopWare chciało jakąś petycję...
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Pomysł petycji zrodził się wśród fanów, jeszcze za czasów, gdy nowościami były kolejne wydania edytorów oraz bety SR3, a Remake był w bardzo wczesnej fazie rozwoju (jeszcze przed jakimikolwiek publicznymi wydaniami). Podpisów było około tysiąca, ostateczna decyzja należała do Zuxxez, który się na to nie zgodził, argumentując, iż nie widzi w tym korzyści.

Dość sporo się przez ten czas zmieniło, jak widać, nawet postawa Zuxxez. Od fanów się nadal całkowicie odcinają, ale chociaż zaczęli doceniać całą tę pracę, a czy cieszy ich tylko większa sprzedaż, czy coś więcej... pal to licho. Ważne, że pokazali nawet i w taki sposób, że nie mają zamiaru zmusić do porzucenia prac nad projektem i nie bronią przyjmowania dotacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że sposób, w jaki to zrobili do najładniejszych nie należy. Swoją drogą chyba warto wspomnieć, że nie jest to jedyny podobny przypadek - cztery lata temu Ubisoft został przyłapany po tym, jak wydał patcha naprawiającego zbyt nadgorliwe zabezpieczenia antypirackie. Okazało się, że patch był w rzeczywistości crackiem opublikowanym przez dość znaną grupę warezową :)

@Alanbach: Plagiat to złe określenie na ten przypadek. Nikt nie przywłaszczył sobie tutaj cudzej pracy. Lista autorów oryginału jest nietknięta, a sama gra nie próbuje udawać, że ów oryginałem jest.
Jeśli chodzi o freeware'y/shareware'y - te drugie były wręcz stworzone po to, by je kopiować i rozpowszechniać gdzie się da - taka forma reklamy. Tych pierwszych już nie zawsze (zależy, co o tym mówi licencja), choć skoro autor nie wie... :D
I tak płaciło się za treść czy czasami dołączoną pełną wersję płatnej gry (na co zgoda raczej była).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Alanbach pisze:Że co proszę?? :smiesne: Nie wiem jak dla uczniów, ale jak dla mnie to był relaksacyjny tydzień - jeszcze nie musiałem uzupełniać dzienników, ni sprawdzać listy.. biurokracja dopiero się zacznie. No dobra, konspekty lekcji musiałem jedynie nowe przygotować... ale to lajcik!
A no ciężki był. Przyzwyczaić się do wstawania o wczesnych porach, wytrzymywać osiem godzin nudząc się, to jest dopiero mordęga. Jak się zaczną prawdziwe lekcje, to przynajmniej nie będzie się tak dłużył ten dzień w szkole :wink:

janosiczek pisze:Druga rzecz napisać do grafików, programistów z KAMA, no ilu ich jest ? razem chyba z 5 ludzi Uśmiech Ktoś musi się wzruszyć, że po tylu latach wciąż ktoś w ogóle pamięta tą grę a co dopiero czynnie gra. Dali by zawartość swoich folderów i było by git.
Ciekawe czy jeszcze mają gdziekolwiek zapisany kod źródłowy.
ODPOWIEDZ