Nie ma korzyści - nie ma kodu (...) (23.07.2009)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nie ma korzyści - nie ma kodu (...) (23.07.2009)

Post autor: lucbach »

Lewin, australijski autor edytora misji do "Knights and Merchants" i jednocześnie w ostatnich miesiącach "wojownik" o wydanie kodu źródłowego gry, otrzymał następującą odpowiedź od Dirka Hassingera, szefa zarządu firmy ZuXXeZ (tłumaczenie z ang.):

Witaj Lewin,

w chwili obecnej nie widzimy powodów, dla których mielibyśmy udostępniać jakikolwiek kod źródłowy którejś z naszych gier. Po prostu nie przyniesie to nam żadnych korzyści.
Ponadto jest bardzo prawdopodobne, że ktoś będzie próbował wyprowadzić ten kod na zewnątrz, na inną platformę, a następnie przypisze sobie prawa do tego, co stworzy na podstawie naszego kodu.

Pozdrawiam,
Dirk P. Hassinger,
szef zarządu



Od red.: postawa firmy ZuXXeZ, właściciela kodu źródłowego gry, zaczyna więc przypominać zachowanie psa ogrodnika, który - mówiąc bez ogródek - "sam nie zje i drugiemu nie da". Nad problemem, który powstał w wyniku powyżej zacytowanej odmowy, toczy się dyskusja na anglojęzycznym forum. Lewin zapowiedział, że jeszcze się nie poddaje. Co to oznacza, być może przekonamy się już niebawem.

Tymczasem czekamy na Wasze komentarze.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Aktualność nie pojawiła się w skrzynce pocztowej. Podobnie, jak kilka poprzednich.
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

Skoro tak ciężko będzie uzyskać kod źródłowy nie dałoby się jakoś zmobilizować firmy ZuXXez do kontynuowania pracy nad K&M??
Wiem, że to marny pomysł, bo ludzie wolą teraz kupować nowości, bajery, że od grafiki komputer wysiada ale z pewnością na świecie a zwłaszcza u nas niektórzy ludzie zagraliby w jakieś nowe przygody z Kam. Pytanie tylko czy byłoby to dla firmy dochodowe :? bo jak nie to wiadomo jaka byłaby ich odpowiedź. Ale lepsze coś niż nic. :szczerzy:

Jeśli my nie będziemy mogli wprowadzić ulepszeń do gry to czemu oni by nie mogli.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Zapoznaj się z tym tematem. Wątek był już niejednokrotnie poruszany, a rozwiązanie wyciekło całkiem niedawno. Każdego wiernego fana powinna rozczarować ta wieść, zwłaszcza, że sami twórcy nie dostrzegli w grze niczego więcej, niż starego rupiecia z minionych lat. Korzyści nie ma, klientów nie ma, pomysłów nie ma i chęci nie ma. Jest na szczęście kilka przychylnych ludzi, którzy zapoznali nas z niepublikowanymi dotąd materiałami z wczesnych wersji gry. Dla nas jest to nowe i wywołało imponujący entuzjazm.

Rzuć też okiem tutaj, jeśli byłbyś ciekawy losów gry w Polsce, a konkretniej jej dystrybucji.
Awatar użytkownika
Omnixus
Użytkownik Forum
Posty: 169
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:13
Lokalizacja: Jeszcze tego nie ustaliłem.

Post autor: Omnixus »

Z tego co wyczytałem szanse na cokolwiek są skrajnie nikłe, niestety...
Dzięki za linki. Przynajmniej teraz jestem zdecydowanie bardziej obeznany z sytuacją niż przedtem. Aczkolwiek dalej widzę jakieś warianty wyjścia z tej sytuacji jednak nad ich przedstawieniem musiałbym się bardziej zastanowić i więcej na ten temat poczytać żeby znowu jakiegoś głupstwa nie palnąć.

No i całkiem dobre pomysły niektórzy forumowicze mają. Przynajmniej ja tak twierdzę po tym co przeczytałem. Przy odrobinie motywacji niektóre mają szansę wypalić.
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Post autor: SobonPiotrQ »

A ja mam już głęboko gdzieś tę firmę. Firma, która działa ze szkodą dla własnego produktu, nie jest dla mnie firmą poważną. Nie wiem jakie będą ich następne produkty, ale ja nie mam zamiaru wspomóc ich finansowo już pod żadnym aspektem.

Tłuków tak bardzo zamkniętych w sobie jeszcze nigdy nie spotkałem... Mam nadzieję też, że nigdy więcej nie spotkam.

Jeszcze jedno małe spostrzeżenie. Mam wrażenie, że SruXez w swojej ogromnej pazerności, liczy, że zaoferujemy za te źródła kasę, podejrzewam, że będą chcieli całkiem sporą kasę, za ten śmieszny kod. Osobiście uważam, że takie próby powinny zostać wyśmiane, bowiem lepiej wyjdzie zacząć kod od zera, nawet z nowymi animacjami, budynkami i innymi takimi.
Awatar użytkownika
radd91
Użytkownik Forum
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2007, 12:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: radd91 »

A czy kodu z takiej gry jak KaM nie dałoby rady poprostu jakoś wyciągnąć?
radd91
Awatar użytkownika
kamtpr
Użytkownik Forum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2009, 13:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kamtpr »

Mysle radd91 ze skoro zostala napisana petycja w sprawie dostarczenia kodu zrodlowego od producentow KaM to wyciagnac sie nie da. Nie produkowalibysmy pism skoro bylaby taka mozliwosc.
Awatar użytkownika
Setnik
Użytkownik Forum
Posty: 69
Rejestracja: 02 lip 2007, 16:45

Post autor: Setnik »

Musimy się zadowolić tym co mamy i liczyć na to, że cięzka praca kilku fanów gry przyniesie oczekiwane efekty, choć czas płynie nieubłagalnie, ze szkodą dla K&M :? :wink:
Knights and Merchants: "The Land called Paradise"
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Post autor: SobonPiotrQ »

radd91 pisze:A czy kodu z takiej gry jak KaM nie dałoby rady poprostu jakoś wyciągnąć?
Gdyby tak się dało to już dawno kody wszystkich większych produkcji byłyby wyciągnięte. Tak jak w prostych programach jeszcze jest szansa na wykrycie co się dzieje, tak w większych projektach jest to już raczej "niemożliwe".
ODPOWIEDZ