"Knights and Merchants 2" - tajemniczy screen

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hugo997
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2006, 16:34

Post autor: hugo997 »

Przeniesienie w 3D zabije caly klimat tej gry! Prosty wyglad jest najwiekszym plusem tej gry.
Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Post autor: Kanonier »

To prawda. gra jest dobra i lepiej nie zmieniać grafiki.
Awatar użytkownika
Capone
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:07

Kam

Post autor: Capone »

Witam Panów. Na początku chce podziękować autorowi strony że wykonał kawał dobrej roboty tworząc tą strone. 1998 grałem w Kam w demo ufff grafika piękna, miłe wspomnienia. Ta gra to fenomen, przewyzsza swoj poprzednik(settlers 2) pod wzgledem graficznym i ekonomicznym, choc obie gry uwazam za rónorzędne.

Kiedy ostatnimi czasy wpełzałem na strone topware.pl nie moglem wyjsc z podziwu jakie to nowe produkcje servuje ów firma. Bus Simulator, Kurka wodna,..... same "HITY" :D. Nie rozumiem dlaczego Joymania i topware wycofały się z KaM. Czy gra naprawde sie aż tak zle sprzedała??? Uwazam ze to jedna z najlepszych gier jakią Topware pod swoim szyldem wydawało, obok Emergency i tam JAcka Orlando dodajac,.... .

Wracając do grafiki Kam i dzis wygląda ładnie, jak to ktos na tym forum napisał - przyjemna, wesola, kolorowa plus niebanalna muzyka = klimat.
Ten screen niby z czesci 2 to pomyłka. Osobiscie nie jestem zwolennikiem 3d w strategiach:

Warcraft 2 HIT 2D - Warcaft 3 "3D" --- mi nie podoszla trzecia czesc
Starcraft podobnie 2 czesc tez w 3d bedzie.
Anno 1503 bdb gra - Anno 1701 3D beznadzieja.
Settlers 5 porazka.

Zastanawia mnie skad u twórców gier chec przenoszenia strategii do wymiaru 3D i na sile dodawania udziwnien, odchodzi sie od realizmu na rzecz magii pieknych rozblyskow(Anno 1703). Seria Settlers(do 2 no do 3 czesci) to była i jest i bedzie sztandarowy tytuł gier ekonomiczno- strategicznych, ale czesc 5 to .......... i 6 i 7...........:).

A na koniec bierzmy sie za programowanie :)))) C# C++, sami napiszemy kontynuacje gry :) Grafiki nie ma co zmieniać........
Awatar użytkownika
Misiek3D
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 30 mar 2009, 13:31

Post autor: Misiek3D »

Na KaM'a mi to nie wygląda, nawet w 3D. Patrząc na ten obrazek czuję jakiś bardzo nieprzyjemny chłód. Brak mieszkańców sprawia, że miasto wygląda jak z jakiegoś horroru, a co do tych budynków, nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale zdaje mi się, że każdy wygląda tak samo. Jak by wyszedł ten cały KaM 2 to chętnie bym go kupił, żeby przetestować...mimo, że screen mnie obrzydza. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Jack Orlando... Chyba zacznę kopać między płytami i ją znajdę.

Co do 3D i 2D - zależy co kto lubi, 3D ma swoje zalety jak np. piękny widok na całe królestwo, ładne widoki, zalety ma też 2D, w którym zachwyca bajkowość grafiki itd. Kwestia gustu.
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
Hurasek
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:24
Lokalizacja: Psary Śląskie

Post autor: Hurasek »

KaM w 3d? To już nie będzie KaM, a jakaś zwykła podrzędna strategia typu Twierdzy 2 albo czegoś takiego.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Hurasek pisze:To już nie będzie (...)
Odsyłam do poprzednich stron.
Awatar użytkownika
kornik0
Użytkownik Forum
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwie 2009, 19:25

Post autor: kornik0 »

Powinni usunąć ratusz,balisty i katapulty powinny być rzadkie, tzn dawane w początkowej armii jak barbarzyńcy w TSK,
stworzyć murarza (budowa murów :D )
stworzyć nowe, pasujące do klimatu gry jednostki, np barbarzyńca na koniu oraz kampanie
no i oczywiście najważniejsze: zostawić szatę graficzną taką jaka jest :!: ,
nie mówiąc o tym, żeby postarali się usunąc wszystkie bugi oraz poprawić AI
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Ile razy do jasnej ciasnej będziemy (ja, Khel, DeBe, Kamyk i inni) mówić, że KaM 2 NIE POWSTANIE!? NIE MA takiej opcji, gdyż Joymania NIE ISTNIEJE, a więc nie może się zajmować tą grą! Tworzone są już remake-i Kam, ale to niewiele może zmienić. Prawdziwa kontynuacja KaM tworzona przez Petera Olchmana i Adama Sprysa nie powstanie nigdy (chyba, że strzeli coś im do głowy, skrzykną się znowu i sklecą KaMa). Co do twej wypowiedzi kornik0:
-Ratusz i Warsztat wojenny mogą zostać pośrednio usunięte, da się bowiem zmieniać wymagania budynków (zrobili to w SR3 - chata rybaka wymaga tartaku, a nie gospody), jednak w kodzie gry zostaną - i co wtedy? Można je skasować ręcznie, ale to jest uciążliwe. Idąc tym tropem można zrobić balisty jednostkami rzadkimi, ale po co? Wiele strategii singlowych (8, 20 TSK, 14 TPR, 11, 12. 14, 16 TNL, kilka starych misji fanowskich) opiera się w dużej mierze na machinkach. Po co więc zmieniać coś, co jest dobre?
-Murarz i nowe jednostki wymagają kodu źródłowego. Na dzień dzisiejszy zostają remake-i, ale to nie to samo, co prawdziwe KaM. Kampanie można natomiast tworzyć w edytorze misji, to żadna sztuka. Wymaga to podmiany plików, ale dobre i to. Nie obraziłbym się jednak, gdyby było wolnych załóżmy 20 slotów na nowe misje.
-Szata graficzna nigdy się nie zmieniła, nie zmienia i zmieniać się nie będzie! KaM 2 nie powstanie, o szatę nie ma się co martwić!
-Bugi wymagają grzebania w kodzie gry. AI zresztą też, ale to już znacznie, znacznie więcej pracy.

Co do KaM w 3D - są gry/całe gatunki gier, które w 3D nie prezentują się tak, jak wcześniej. Prawie 11 lat temu, gdy zaczynałem przygodę z demo KaM, inny rodzaj strategii, niż kosmiczna, w widoku trójwymiarowym był nie do pomyślenia. Inna sprawa, że w owym czasie gier w prawdziwym 3D było mało (FPS-y (Quake), TPP (MDK), TES II, kilka platformówek). Dziś jednak każdą grę, nawet starą Dune II, byłbym sobie w stanie wyobrazić w trzech wymiarach - wymagałoby to jedynie oteksturowania wszystkiego w taki sposób, żeby nie wyszła z tego pikseloza (a że tak można, pokazał remake praojca KaM, Settlersów II - przeniesiono tą genialną grę na silnik piątej części osadników). Grafika w grach jest sprawą ważną, ale dużo ważniejsza jest sama przyjemność z gry, jeśli to kuleje - nawet genialna oprawa audiowizualna niewiele podratuje. Są tytuły graficznie bardzo słabe, a cieszące się wśród graczy ogromną popularnością (Diablo II - grafa 2D w najniższej rozdzielczości to dramat, ale przyjemność, którą czerpie się z tej banalnej w swych podstawowych regułach gry (za tymi regułami stoi wbrew pozorom bardzo skomplikowana mechanika, ale tyczy się to głównie dropu, progów, resów, czyli rzeczy dla powszedniego łowcy demonów), jest niesamowita (można przechodzić tę grę w kółko 15 razy i się nie znudzi, bo za każdym razem jest inna) i na odwrót. Dlatego KaM w 3D nie byłoby pomysłem złym, przy założeniu, że sama gra byłaby świetna i audiowizualnie prezentowała się na poziomie godnym początku drugiej dekady XXI wieku. Ale - to tylko nasze marzenia. Jak już to powtarzałem - KaM 2 powstawało, ale nie powstaje i powstawać nie będzie. Koniec, kropka.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
kornik0
Użytkownik Forum
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwie 2009, 19:25

Post autor: kornik0 »

Michailoff ja napisałem, że druga część gry jeżeli by powstała i zależało to ode mnie, co by pozostało, co by dołączono, co by usunięto, to właśnie machiny zrobiłbym jako rzadkie, ponieważ:
w 8 i 20 misji TSK, zanim nie wyszło TPR nie było balist ani katapult a ludzie mimo wszystko przechodzili bez tych machin. Dotyczy to również ratusza. W 8 misji TSK w wersji TPR można rekrutować barbarzyńców, co nie ma nic wspólnego z logiką.Poza tym wróg nie korzysta z ratusza i warsztatu więc jest to tylko zbyteczne ułatwienie.
Murarz? Murarz bardzo by sie przydał, np biorąc pod uwage fakt, że we wcześniejszych misja tylko atakowaliśmy/ cofaliśmy się armią do wioski, a nie było okazji do obrony potężnego bastionu.
Skoro KaM 2 nie powstaje mój post okazał się zbyteczny, ale musiałem Ci sprostować moją wcześniejszą wypowiedź.
Tyle z mojej strony.
ODPOWIEDZ