Unikalny widok z edytora misji (16.04.2008)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Unikalny widok z edytora misji (16.04.2008)

Post autor: lucbach »

Kolejne gwarancje o postępujących pracach nad edytorem misji daje wszystkim fanom Lewin. Australijczyk, po wydaniu wersji 0.5 (co nastąpi już wkrótce), obiecuje wydanie edytora, jakiego jeszcze nie było - ma on działać wg zasady WYSIWYG (z ang. What You See Is What You Get, czyli To Co Widzisz Jest Tym Co Otrzymasz). I właśnie takie działanie możemy zobaczyć na najnowszym screenie, który pokazał fanom Lewin. Jest tam teren, są drogi i budynki, nie ma zaś poddanych i zwierząt. WYSIWYG umożliwi zbudowanie miasta w edytorze w identycznej postaci, jaką zobaczymy potem w grze. I nie będą do tego już potrzebne wpisywane ręcznie komendy tekstowe (choć w razie potrzeby będą pod ręką).
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Posty: 1262
Rejestracja: 02 wrz 2007, 20:03
Lokalizacja: skontnikont
Kontakt:

Post autor: Cav »

No niezle, juz dawno powinno cos takiego powstac
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Fajnie wygląda takie opustoszałe miasteczko. No i widać, że robienie misji będzie bardzo proste, nieporównywalne do tego teraz... Mam nadzieję, że wtedy wszystko ruszy z misjami. Na stronie na pewno zrobimy katalog misji.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Posty: 1262
Rejestracja: 02 wrz 2007, 20:03
Lokalizacja: skontnikont
Kontakt:

Post autor: Cav »

Mam nadzieje, ze Lewin do wakacji skonczy ten edytor, wtedy ja znowu zaczne robic misje :wink:
PS. W tym edytorze nie robi sie mapy, tak?
PS2. A jednostki da sie robic czy tylko ich nie widac na mapie?
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Cav pisze:Mam nadzieje, ze Lewin do wakacji skonczy ten edytor, wtedy ja znowu zaczne robic misje :wink:
PS. W tym edytorze nie robi sie mapy, tak?
PS2. A jednostki da sie robic czy tylko ich nie widac na mapie?
W tym edytorze nie robi się mapy. Można ją zrobić w Edytorze Kroma. Lewin nie wspominał nic o dołączeniu edytora map do swojego edytora misji, ale Krom z kolei zapowiada dołączenie edytora misji do swojego edytora terenu. Co z tego wyjdzie, zobaczymy za jakiś czas.

Sądzę, że skoro ma to być edytor WYSIWYG, to będzie można również ustawiać jednostki na mapie i będą one widoczne. To, co teraz widać na najnowszym screenie, to widok otwartej mapy (z save'a). Widać to po ścieżce adresu u góry ekranu.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Caldhun
Użytkownik Forum
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2008, 22:29

Post autor: Caldhun »

Zarąbiście! :D

W końcu nie będę musiał "latać" pomiędzy dwoma lub trzema edytorami, żeby wybudować jakiś obóz, wieś czy miasto.

Pozostaje nam tylko czekać. :P
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Nawiązując do tego co napisałeś Caldunie, to ja również bym wolał "all in one", jak mawiają Rosjanie ;). Szkoda, że to jest tak podzielone. Wystarczy sobie tylko wyobrazić - w jednym programie robisz mapę i cały skrypt, a wszystko w miłym dla oka interface'ie...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Edytor Lewina ma korzystać z edytora Kroma, a w edytorze Kroma jednak nie widać zupełnie tego samego co w grze, więc mam nadzieję, że ten błąd zostanie poprawiony.
Awatar użytkownika
Ricardo Kaka
Użytkownik Forum
Posty: 43
Rejestracja: 25 lut 2008, 14:15
Kontakt:

Post autor: Ricardo Kaka »

No tak to jest misja z save. Z tego co widze to jest 8 misja TSK. Północne miasto. Ten edytor napewno pomoże wielu początkującym skrypterom. :szczerzy:
Obrazek
cash-4-you.com.pl
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Wreszcie nie trzeba będzie odpalać KaM i sprawdzać czy drogę lub jakiś budynek postawiło się dobrze,
teraz to będzie w edytorze.


Ale rym. :smiesne:
ODPOWIEDZ