[Mapa Sieciowa] Gadzislaw

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

[Mapa Sieciowa] Gadzislaw

Post autor: Gadzislaw »

Obrazek
Przedstawiam zapoczątkowany projekt mapy 'King of The Hill'

Rozmiar mapy 158x158

Każdy z graczy na początku otrzymuje mały 'obóz' i stosunkowo dużo pożywienia. Jest to spowodowane przez brak możliwości utworzenia dużej uprawy pszenicy - na całej mapie panuje zimna atmosfera. Głównym celem gry jest szybkie zajęcie środka mapy - znajduje się tam spichlerz pełen przydatnych surowców - żelaza, węgla, drewna, skór oraz pożywienia! Przewidziany jest brak czasu pokoju lub stosunkowo niewielki - 10-15 minut.
Gracz, który najszybciej zajmie centralną pozycję otrzymuje potężny zapas surowców, a jednocześnie likwiduje spichlerze swoich przeciwników zapewniając sobie wygraną, ale w tym przypadku postarają się oni szybko zniszczyć także jego spichlerz, zanim zdąży on skorzystać ze swojej przewagi.

Mapa ukazuje umiejętności bojowe (RUSH), ale także i umiejętne posługiwanie się gospodarką przez gracza. Przez bardzo małą liczbę kratek, na których można budować pole gracz jest zmuszony do alternatywnych rozwiązań - musi handlować, starać się zająć centrum lub oszczędzać na poddanych.

Przykładowa baza:
Obrazek

Mapa nie należy do najładniejszych, ale postarałem się, by nie wyglądała zbyt ciamajdowato i prosto. Każdy z graczy startuje z taką samą bazą - jedyny brak balansu to położenie spichlerza w centrum mapy oraz jego oddalenie od obozu.

UWAGA: Należy dodać przeciwnika AI na lokacji 5, by zapobiec rozbudowy na środku bez przejęcia punktu przy pomocy armii!! Bez tego każdy z graczy może od razu przejść do rozbudowy centrum!!
SZCZEGÓLNIE WAŻNE DLA TRYBU Z CZASEM POKOJU!


Proszę o komentarze, sugestie, krytykę (uzasadnioną) i testowanie mapy.
DOWNLOAD: http://www.sendspace.com/file/j8erg4
(mirror utworzony: 2012/04/28 14.39)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 09:20 przez Gadzislaw, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Szaleństwo. :)
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Gadzislaw »

Khelben! Jaki wzór dajesz innym użytkownikom!
Trochę konkretniej, obszerniej, bo nie mam pojęcia co to miało znaczyć.
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Wiesz o tym, że nie da się przejmować cudzych budynków, prawda?

Co do tego 5. gracza AI - jeśli dobrze widzę na minimapie, to te spichrze należą już do graczy 1-4, więc ustawienie 5. gracza nic by nie dało. Poza tym nic nie trzeba przejmnować - te spichrze już należą do danego gracza.

Co do wykonania mapy - nie pobieram, ale ze screena wnioskuję, że jest beznadziejne. Dodaj coś do tego śniegu, aby nie było to takiej rażącej oczy monotonni. Dodaj tam jakieś góry. Możesz dać tam też trochę terenu na którym można coś uprawiać - jest to tak daleko, że i tak nikt tam nie pójdzie.




Jeszcze jedno - podaj rozmiar mapy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Gadzislaw »

Zaufaj instrukcjom zawartym w poście. Nie poprawiaj mnie, bo nie masz racji.
Lokacja piąta sprawia, że droga do spichlerzy jest zablokowana przez wieże, które należy najpierw zniszczyć, by doprowadzić drogę do swojego magazynu.

Mapa jest pusta, ale przecież o to chodzi. Teren nie jest idealnie płaski - występuje tam trochę pagórków itp. Pragnąłem, by gracze skupili całą uwagę na zajęciu środkowej pozycji, a nie toczeniu walk na otaczającym nudnym pustkowiu. Zajęcie środka daje nowe strategiczne możliwości obrony. A by urozmaicić (nieznacznie) podłoże przecież porozbryzgiwałem w niektórych miejscach lód ;D.
Postaram się trochę bardziej dokręcić teren chociaż nie do końca wiem jak, dzięki.

Rozmiar mapy 158x158

Aaa. I czemu w edytorze Kroma nie mogę robić żadnych gór (żelazo/srebro/kamień) na śniegu? O.o Jak smaruję pędzlem po śniegu to do okoła gór robi się obwódka z trawy.
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Gadzislaw pisze:Zaufaj instrukcjom zawartym w poście.
- gracze nie będą dążyć do środka
- mapa nie jest do końca przemyślana ( tylko ci sie wydaję... )

A co do reszty wpadnij sam... dlaczego....

( tak ściągłem mape a nie pisze na podstawie jpg ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Gadzislaw »

W żaden sposób nie pomagasz.
Dlaczego wg. Ciebie gracze nie będą dążyć do środka? Nie trzeba wcale prowadzić drogi (bez sensu napisałem poprzedni post), bo w spichlerzu na środku są surowce niezbędne do budowania miasta. Wystarczy wysłać tam budowniczych, a reszta wykona się sama.
Wiem, że jesteś mistrzem tworzenia map - może jakieś wskazówki?
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Gadzislaw pisze:Wiem, że jesteś mistrzem tworzenia map - może jakieś wskazówki?
Janosiczek - mistrzem? :lol: Nawet nie potrafi porządnie paru fałdowań zrobić, a jak jakąś mapę nabazgrze, to ją jeszcze musi cała armia mapmakerów naprawiać :mrgreen:

Co do tych wież: A dałeś blisko nich spichlerze z kamieniami? Bo jeśli nie, to nie będą miały czym rzucać...



No i wyjątkowo - janosiczek ma rację ( O.o ). Mapa nie jest do końca przemyślana.
Gdyby ktoś zaatakował te wieże, to reszta graczy zdążyłaby wybić mu cywili, jeszcze zanim by skorzystał z surowców centralnych. Dlatego nikt by z nich nie korzystał.
Czasami pomocnicy nie korzystają z materiału z najbliższego miejsca, tj. ktoś mógłby pójść na śmierć do centralnego spichrza.
Beznadziejne do obrony lokacje. Niby zachęca do zajmowania środkowych lokacji, ale to jest tak z leksza niemożliwe, więc są problemy. Jakby na to nie patrzeć, to na takiej mapie gracz może wybić wszystkich cywilów innego gracza, nawet gdy tamten ma równie wielką armię. W rezultacie gra zakończy się po bardzo krótkim czasie (z powodu krótkiego lub braku PT).



Co do pustki na śniegu - pustka będzie + - miała takie samo znaczenie taktyczne jeśli ją trochę się uatrakcyjni.

Co do robienia gór żelaza/jakiego znowu srebra?/kamienia na śniegu - jest tak dlatego, bo nie każdy rodzaj terenu można połączyć z innym. Kamień można ustawić tylko na trawie, a żelazo i złoto można ustawić na tylko jednym z rodzajów śniegu.


Rada: Nie rób map pełnych śniegu. Sam próbowałem i nie wypaliło. Lepsze są takie z różnorodnym terenem.
ObrazekObrazek
Obrazek
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Gadzislaw »

Kurde, gadasz takie pierdoły niemożliwe.
Wieże są TYLKO I WYŁĄCZNIE po to, by nie móc 'zraszować' budowniczymi do spichlerza bez uprzedniego posiadania wojska. BLOKUJĄ DROGĘ DLA JEDNOSTEK - NIE ZABIJAJĄ ICH. Masz wojsko - rozwalasz wieże, wysyłasz budowniczych - ubezpieczasz budowniczych i pomocników jak wchodzą do środka (przeciwnik nie widzi całej mapy - musi ją odkryć, nie od razu wiadomo kto z której strony i kiedy wchodzi). Jeśli jesteś w środku pierwszy i masz trochę armii to zdążysz się wybronić i wybudować warownie. Zapewniam, że w centrum mapy produkcja żołnierzy będzie znacznie szybsza, przez co bez problemu można się odbić. Jeśli nie podoba Ci się utrzymywanie pozycji po prostu na początku rozwalasz środek i kombinujesz jak zniszczyć innych z słabo rozwiniętą gospodarką.

Grałem ze znajomymi i mapa się sprawdziła. Był ogromny pościg kto pierwszy zajmie i wybroni spichlerz. Przez chwilę udało mi się go utrzymać, a potem już z górki. Fakt faktem, że przeciwnicy nie byli najwyższego kalibru, ale gra toczyła się całkiem przyzwoicie i było dużo krótsza niż żmudne mecze od zera.
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Piko pisze:ble ble vble

Znalazł się ten co najwięcej robi map.
Sam nic nie pokazałeś sensownego a najwięcej się wypowiadasz.
Zrób z łaski swojej ponad 20 map. Pokaż że oprócz dziecinnego marudzenia na wszystkich a szczególnie na człowieka który najwięcej robi dla KAM 100% Więcej niż ty wciąż obrażasz. K**** Co za ludzie.
ODPOWIEDZ