[Mapy sieciowe] gemGreg (aka MieszkoVI)

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

gemGreg
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2012, 17:40

[Mapy sieciowe] gemGreg (aka MieszkoVI)

Post autor: gemGreg »

Nazwa mapy:
SeaHorse

Rozmiar: 128x128
Typ: 6 graczy
Preferowane 3vs3 -> [123] vs [456]

Screen:
Obrazek

Link do mapy:
http://tinyurl.com/KAM-MAP3
(mirror utworzony: 2012/04/28 14.41)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2012, 12:38 przez gemGreg, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Sam pomysł na kształt krajobrazu jest rewelacyjny, natomiast wykonanie mapy wymagać będzie wielu poprawek. Spróbuję Ci wymienić co jest nie tak:
- zdecydowanie zbyt płaski teren
- brak detali tj. grzybków, kamyczków itd.
- drzewa rozmieszczone w dziwny sposób, w tym na wodzie :shock:
- węgiel malowany z opcją Auto decorate (należy ją wyłączyć dla węgla)
- góry są przeważnie zbyt płaskie, a krawędzie zbyt ostre

Nie sprawdzałem kopalń, ale pamiętaj, że po wygładzeniu może nie być możliwe postawienie jakiejś, należy to sprawdzić. Każdy z wymienionych wyżej punktów dotyczy jakiejś fundamentalnej zasady tworzenia estetycznych map, jeśli sumiennie popracujesz, to będzie to na prawdę ciekawa mapa. :)

Życzę powodzenia, bo pomysł jest ciekawy. Chętnie zagram po poprawkach. :)

EDIT: Polecam Ci zmienić tag w nazwie tematu na [Mapy sieciowe], chyba, że planujesz też tworzenie misji do single playera. :p
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Dziwne. Pisać właśnie miałem, że krajobraz jest denny, sama idea zaś nawalanki graczy i napaćkania im lokacji jedna przy drugiej to sposób oklepany do granic możliwości. Wieje tanizną. Fajny pomysł z tymi "ustami węgla". Obiecujące. Mapa ta jednak nie ma szans wyróżnić się na tle całej rzeszy już podobnych. Z czasem powinieneś wyrobić w sobie oryginalność i spoglądanie "poza to, co widać".
gemGreg
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2012, 17:40

Post autor: gemGreg »

Dzięki za uwagi. Poprawiłem mapę.

Zrobiłem także kolejną mapę. Tym razem robiłem ją na przeciągu 2 dni i wydaje mi się o niebo lepsza od poprzedniej ;)
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Posty: 143
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:15
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Niestety, ale coś mnie nie kuszą twoje mapy. Przepraszam z mojej strony. Moje oczy nie lubią takich mapek :(.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Myślę, że to kwestia przewidywalnego ulokowania. Po co graczy aż tylu? Czemu równomiernie rozstawionych po kątach i pomiędzy w jednakiej odległości? Jednym ze sposobów na zaskakującą mapę jest odejście od norm oraz zastosowanie własnego planu. Byś krajobraz stworzył wielowymiarowy, poświęcając nawet temu dwa tygodnie. Niektórzy nasi bywalce majstrują miesiąc, co później zwraca im się recenzjami. To jest mapa do komputerowej gierki. Nie poezja pisana pod wpływem natchnienia, której wykwintny efekt niekiedy bywa widoczny po pięciu minutach pisania. Takie coś to inna bajka.

Proponowałbym zacząć od ciachnięcia graczy do minimum czterech. Nie umieszczać w narożnikach, nie jest to ring bowiem. Trudno się zdecydować, gdzie konkretnie im ustawić spichrze, hę? No właśnie. Czy oznacza to, że mapę trzeba gruntownie zmienić? Można też tak uczynić. Jednakże - czy trzeba? Nic wielkiego nie wskórasz, jeżeli jednemu graczowi poświęcisz sam środeczek. To z głowy jeden kolor tylko. A trzy pozostałe? Brakuje na mapie charakterystycznych miejsc, o o tyle pomysłowej strukturze, że gracz by odczuł przyjemność z manewrowania tam i siam placami budowy. Ów tworek wystosowany jest do gracza, nieprawdaż? Jesteś aby na pewno przekonany, że gracz dozna satysfakcji na wykreowanych przez Ciebie ziemiach? Kolega powyżej się wypowiedział. Niezbyt przychylnie. Ja z kolei z zasady nie grywam w mapy graczy, dlatego oceniam pobieżnie po przedstawionym obrazku. Nie musisz liczyć się z mymi słowami. Wzbudzam mimowolnie niejaki posłuch, co powinno zainteresować. Konkludując: moje sugestie są ścisłe. Przypatrz się tworom innych, a coś się Tobie zwróci. (Dlaczego "tworami"? Gdyż nie nazwę tego "dziełami" - jakże mapka gierki może być dziełem?).

Upodobałem tu sobie południowe granice mapy przerwane raptem przez rzekę. Cóż jeszcze... Północ nie zdumiewa. Zachód również. Kombinowałeś coś ze wschodem, ale w rezultacie tych działań nic nie powstało specjalnego. Dobry jest środek - "usta". Ale w sumie to jedyny istotny walor. Pochlastałeś węglem gdzie popadnie, jak malarz paćkający na płótnie. Fajnie... ale co dalej?
gemGreg
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2012, 17:40

Post autor: gemGreg »

Dzięki wszystkim za uwagi. Wszystkie były dla mnie cenne i starałem się uwzględnić je w nowej mapie SeaHorse.
Moje starania nie poszły na marne. Lewin bardzo pozytywnie tą mapę ocenił i stwierdził, że zamieści w remaku.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 17:06 przez gemGreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

gemGreg pisze:. Lewin bardzo pozytywnie tą mapę ocenił i stwierdził, że zamieści w remaku.
Z tymi górami ? To chyba jakiś Lewy Lewin...
gemGreg
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2012, 17:40

Post autor: gemGreg »

Zapewne. A włączałeś w ogóle tę mapę? czy góry ci się nie podobają ze screena?
janosiczek pisze:
gemGreg pisze:. Lewin bardzo pozytywnie tą mapę ocenił i stwierdził, że zamieści w remaku.
Z tymi górami ? To chyba jakiś Lewy Lewin...
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 17:05 przez gemGreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Czemu usunąłeś treść tematu? Nie potrafisz znieść słów krytyki? Nikt ci nie napisał żebyś nie robił nowych map, tylko abyś wziął się za coś nowego, itp. Lewin owszem mógł tak napisać, ale nie wierze, że nie zasugerował ci kilku poprawek.
ODPOWIEDZ