[Mapy sieciowe] PAKER TEAM INFO

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

gracz nr 1 ma daleko do złota, no chyba, że chcesz aby kolega nad nim miał korki. Napisałeś, że 3 graczy ma walczyć wojskiem ciężkim a 5 drewnianym. Teraz piszesz, że gracz 3 będzie mieć żelazo a nr 2 lekkich. Zdecyduj się. Osobiście tak jak teraz mówisz nie podoba mi się, gdyż po drugiej stronie jest aż 5 graczy. Mają sporo węgla i na pewno niektórzy z nich wykorzystają to, aby zamienić węgiel na broń w celu pozyskania kuszników. Skoro uważasz, że twoje mapki są idealne, to szkoda czasu na ich komentowanie, tj. poprawianie przez innych.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

woloszek pisze:Skoro uważasz, że twoje mapki są idealne, to szkoda czasu na ich komentowanie, tj. poprawianie przez innych.
No co się bulwersujesz... zablokowalem rynek ^^ W sumie jo. Gracz 3 dostanie iron. RYnek zablokuje aby mi gracz 3 nie wydawał złota na rynku...


Jest problem... Mapa była już ruszana w edytorze w grze... i są błędy w kafelkach musi zostać jak jest albo.. bede musiał zmienic jeszcze raz wszystkie podłoża w grze.... -_-
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Pamiętam tylko jak było i jest na mapie border river. Denerwowało mnie i nie tylko mnie, gdy obok np. mnie jest złoto, a kolega robi mi korki, stawia mennice, itd., bo nie posiada obok siebie choć trochę złota. Nie musi być tak jak rozrysowałem, ale jeśli 5 graczy ma być atakującymi, to muszą mieć powód do ataku. Dużo surowców jest dobrą przyczyną agresji. USA nie zaatakują np. Korei Północnej, bo nie mają ropy ;]

EDIT: skoro blokada targu, to po co 5 graczom tyle węgla?
Jest to mapa na której chciałbym zagrać w pierwszej kolejności, kiedy tylko będzie okazja.
Elenorsar
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:11

Post autor: Elenorsar »

woloszek pisze:Elenorsar co o tym myślisz? Autor mapek ceni sobie twoje uwagi, więc cię pytam ;]
Czy ja wiem, czy sobie ceni? Po prostu wytknąłem mu błędy, które ona poprawia.

Co do rozłożenia to z żelazem się zgodzę, z węglem nie do końca. Nie dawałbym go w ogóle dla gracza numer 2. Dla niego dałbym od razu węgiel w spichlerzu i 3 miejsca na kopalnie złota. Za to przy graczu numer 3 dałbym mały kawałek złoża złota, aby móc robić kopalnie oraz rude złota w spichlerzu i więcej węgla wokół. Jeżeli chodzi o wodę to tylko dałbym ją w pobliżu węgla gdzie zaznaczyłeś oraz gdzieś przy graczy 2, ale nie dawałbym jej dla piątki graczy, ponieważ to byłoby dla nich ułatwienie, a chodzi o to, aby trzech raczy miało szanse.
janosiczek pisze:Jeden góry z nich ma jedzenie w spichlerzu i dostęp do złóż żelaza.
Drugi racz pełni funkcje obronną ma dużo wież i pewnie dorobi. Wieże posiadają 80 kamieni wiec... to już jest ladna obrona
Trzeci gracz daje wojska głównie drewniane, ma słabszy dostęp do żelaza ale za to ma złoto czego mogą zazdrościć gracze 1 i 2. Wspomaga fortyfikacje masa woja bo ma złoto na szybką rozbudowę. Gracze 2 i 3 mają malo jedzenia.
Jak dla mnie już lipa, każdy z tych trzech graczy powinien mieć dostęp do wojsk żelaznych, bo z drewnianymi mają małe szanse.
janosiczek pisze:Gracz 2 ma ściągnąć złoto od gracza 1 . Jest tam dużo miejsca dla 2 graczy.
Zanim się skończy złoto na pewno jakaś z drużyn wygra.
Jak już psiałem wcześniej, ja bym dał dla niego węgiel w spichlerzu, a za to złot dał tam gdzie zaznaczył woloszek.
janosiczek pisze:Pozostali gracze walczą drewniakami, ratuje ich tylko liczba wojsk oraz bardzo duże pokłady złota....
Logiczne...
janosiczek pisze:Złoto w lewym dolnym rogu z węglem u gracza 3 jest niepotrzebne bowiem on w spichlerzu posiada.. z 1000 sztabek złota. Wystarczy na grę.
Woda dla pięciu graczy na dole i u góry JEST.
Zbyt duże ułatwienie, nie dość, że złoto można wymieniać na targu, to zyskuje sporo na czasie nie robią w ogóle złota. Już wcześniej opisywałem jakbym to zrobił, nie będę się powtarzał.

Wcześniej też pisałem z wodą dla tamtych graczy.
janosiczek pisze:Elenostar - czasami podawaleś jako minus drużyny na poszczególnych mapach... opisy z forum różnią się z opisami w grze do mapy ( w lobby) więc to już zostało poprawione. Z tego co patrzylem....
Jak już to Elenorsar, nie Elenostar, a o do drużyn tylko wypadło w jednej mapie jako FFA na 8 graczy, a na tym nic się nie da zmienić, więc tamta mapa jest trochę do poprawy.
woloszek pisze:gracz nr 1 ma daleko do złota, no chyba, że chcesz aby kolega nad nim miał korki. Napisałeś, że 3 graczy ma walczyć wojskiem ciężkim a 5 drewnianym. Teraz piszesz, że gracz 3 będzie mieć żelazo a nr 2 lekkich.
Jak widzę trochę nieuważnie czytasz, bo pomieszałeś trochę graczy. Gracz 2 ma daleko do złota, a nie 1, a po za tym gracz 1 nie ma nikogo nad sobą. Pisał, że gracz 3 będzie walczył drewnianym, a 2 żelaznym ty napisałeś na odwrót.
woloszek pisze:Skoro uważasz, że twoje mapki są idealne, to szkoda czasu na ich komentowanie, tj. poprawianie przez innych.
A Ty dlaczego się od razu bulwersujesz? On nic nie napisał, że jego mapy są idealne i bierze pod uwagę to, co do niego piszemy. Po za tym to są jego mapy i on decyduje ostatecznie jak to będzie wyglądało, my tylko możemy mu doradzić. Dodatkowo powiem jeszcze to, że wcześniej nie było ostatniej mapy do ściągnięcia, więc nie mogliśmy dokładnie powiedzieć co w niej jest nie tak.

woloszek pisze:EDIT: skoro blokada targu, to po co 5 graczom tyle węgla?
Tutaj po części się zgodzę, ale zamiast blokować cały targ można po blokować tylko poszczególne surowce dla danego gracza, a wiem, że to jest możliwe.



DOPIERO W TY MOMENCIE ŚCIĄGNĄŁEM MAPĘ, WCZEŚNIEJ NIE WIEDZIAŁEM, ŻE JUŻ JEST


Jak już mówiłem, gracz w ty momencie już 2, bo teraz biorę pod uwagę numeracje z mapy, nie jak sobie wcześniej to "ustalaliśmy", powinien mieć rudę złota zamiast sztabek i węgiel gdzieś niedaleko do kopania oraz gdzieś blisko małe złoże złota, może być i puste, bez niczego.

Nad graczem 1 żelazo tam gdzie zaznaczył woloszek oraz węgiel w spichlerzu, dodatkowo gdzieś złoże ze złotem, tamto jest zbyt daleko i zbyt mało na dwóch graczy na takiej mapce.

Gracz numer 3 tak jak jest z tym, że dałbym nad nim więcej żelaza. Jest go tam mało, a jest dużo niepotrzebnych miejsc na postawienie kopalń, za dużo.

U gracza jeden nie jest poprawnie poprowadzona ścieżka do gospody chyba, ze tak am być.

Dając dla graczy po prawej od początku leśniczówkę i kamieniołom przyśpieszasz im już znacząco prace. Oni szybciej zaczną robić bronie, a i tak mają już przewagę liczebną, wiec albo to usunąć, albo dać to samo graczom po lewej.

Usunąłbym także wodę po prawej, to kolejne ułatwienie dla graczy p prawej.

Jeszcze mała rzecz estetyczna, trzeba podwyższyć poziom kamienia, bo teraz wygląda to niechlujnie. Trzeba podciągnąć boki, aby były bardziej strome oraz środki wyższe.




To są moje rady, czy je zastosujesz, to tylko Twoja wola. Mapa dobrze się zapowiada, ale aby na niej grać trzeba ją dopracować praktycznie do perfekcji, więc nie można pozostawić żadnych błędów.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Elenorsar słuszne uwagi. Staram się uważnie czytać i kiedy opisywałem swoje spostrzeżenia posługując się numeracją graczy miałem na myśli te z edytora remake. Również uważam, że żelaza powinno być więcej, np. na samej górze. Co do wody dla graczy po prawej mam mieszane odczucia, gdyż nie wydaje mi się, że woda znacząco im pomoże, patrząc choćby na ilość wież gracza 1. W spichrzu można dodać węgiel czy rude złota, ale nie wiem czy nie zepsuje to radości z budowania. Wiem, że gracze nie lubią aż tak sporych ułatwień. Co do targu, podoba mi się pomysł na blokadę tylko co niektórych surowców. Racja nie ma co się bulwersować. Sorki za to.

Może inni użytkownicy forum też wypowiedzą się na temat map janosiczka? Będzie szybciej i łatwiej autorowi ewentualnie coś poprawić. (to mój taki apel)
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Jak ktoś mi da na tacy co trzeba napisać w skrypcie aby zablokować poszczególne surowce w rynku to będzie git. I mala sugestia jak piszecie o jakieś mapie dajcie jej numer i nazwę i wypunktujcie od myślników... będzie mi łatwiej. Pod tym można tak ogólnie coś napisać.

A mapka #9 jest już prawie zrobiona, jak na nią patrze jest ładna, mocno się zmieniła od zdjęcia ktore dałem.. więc nie bardzo sugerujcie się nim... zobaczycie jutro...
Elenorsar
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:11

Post autor: Elenorsar »

No wiesz, jak będą mieli wodę to od początku nie będą musieli zajmować się chlebem, czy winem, bo będzie zamiast tego ryba, a samymi kiełbasami nie dadzą rady, więc ryby mogą dużo pomóc.

Ja myślę nad tym, aby każda lokacja byłą inna, jak może zauważyłeś dla każdej lokacji zaproponowałem inne rzeczy, aby na każdej pozycji grało się inaczej, czyli z każda inną grą można było inaczej grać, a nie ciągle ta monotonia.



No akurat nie wiem jak się to zapisuje w skrypcie... jak znajdę mapę gdzie jest takie coś to będzie można w niej poszukać jak to wygląda.

Przykładem jest mój komentarz do wszystkich mapek, każda mapka oddzielnie i o to chodzi :D

Lepiej zająłbyś się wcześniejszymi mapkami, nie skończyłeś poprzedniego "Kaderto", a już 3 zaczynasz :D





Jeszcze wpadłem na taki mały pomysł. Jeżeli prawa strona ma atakować, a lewa się bronic, to prawa nie powinna mieć wież obronnych. Trzeba by było, albo zablokować kamieniarza i dać im full kamienia, albo zablokować wieże, co wydaje mi się rozsądniejsze.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Ci po prawej i tak maja otwarty teren więc musieliby zrobić mnóstwo wież obronnych. Możemy zagrać i przetestować
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Elenorsar pisze:No wiesz,
Wiem wiem, ;)

W mapce Bad Mountain:
Gracze 4,5,6,7,8: mają zablokowane wieże i... rynek ^^
Gracz 1,2 ma zablkowany rynek
Gracz 3 .. może wszystko

nowa wrzuta.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Mapa - Bad Mountain

Dlaczego taka nazwa? Jak to przetłumaczyć? Jeśli zła góra, to nie pasuje, gdyż widać dużo gór. Chyba, że górskie zło ;]

Sugerowane poprawki do tej mapy:
- usunąć zboże z węgla - nie pasuje tam (w lewym dolnym rogu); dodatkowo węgiel w tym miejscu wygląda na kwadratowy - nienaturalnie
- na samej górze mapy, między kamieniem a żelazem usunąć 2 nienaturalne kafelki wody
- poprawić drogę do wież (nie chodzi mi o dobudowanie drogi, ale o usunięcie gdzieniegdzie pogrubionej uliczki) - teraz wygląda to niezbyt ładnie
- poprawić kafelek wody uderzający o górkę (w prawym dolnym rogu na wodzie)
- poprawić pierwotne postawienie pomocników dla gracza nr 7, tj. w prawym dolnym rogu
- usunąć leśniczówkę graczowi nr 6, tj. temu po prawej na środku
- gracz nr 1, tj. czerwony posiada za mało węgla w spichrzu - dodać więcej węgla w spichrzu bądź na mapie blisko niego lub zrobić przejście w górach po lewej tak, aby nie robić korków graczowi nad nim
- poprawić góry kamieni na środku - są za płaskie (spójrz na żelazo na samej górze, jest OK)

Mapa - Dream

- dlaczego nie ma na niej kamienia, tylko jest w spichrzu? (miejsca jest wystarczająco)
- poprawić bądź dodać węgiel blisko złota dla graczy na krańcach mapki - mają za daleko do węgla
- poprawić dostęp do żelaza i złota (nie jest po równo)

Mapa - The Passage

- poprawić dostęp do złota - po prawej wybuduję 9 kopalń a po lewej 7
- poprawić dostęp do żelaza - po prawej 6 a po lewej 7
- oddalić nieco spichrze graczy od siebie - teraz są naprawdę za blisko siebie

Mapa - Heroes of Might and Ax I

- poprawić dostęp do żelaza w prawym górnym rogu
- poprawić kafelek wody uderzający o żelazo - nienaturalny wygląd (prawy dolny róg)

Mapa - Hard Mountain

http://tinypic.com/r/23w31gj/5

Jeśli coś jest niewidoczne to wytłumaczę.
Ogólnie mapa kontrowersyjna choć niemonotonna - każdy gracz posiada plusy i minusy w lokacji i co fajne, inny teren.

Mapa - Roads

Ogólnie mapa spoko, ale każdy gracz ma daleko do surowców, co jest sprawiedliwe, ale przedłuża czas gry i co za tym idzie, ludzie mogą niezbyt chętnie grać na tej mapie:
- zmiana lokacji graczy bliżej surowców

Mapa - North Bridge

- poprawić kafelki wody w prawym dolnym rogu

Mapa - Lost Lands

- nie widzę żadnych błędów - brawo
Ostatnio zmieniony 08 lut 2012, 14:56 przez woloszek, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ