[nowe misje] Grayter

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grayter
Użytkownik Forum
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:13

[nowe misje] Grayter

Post autor: grayter »

Witam wszystkich :) Postanowiłem spróbować swoich sił w tworzeniu misji. Rywalizowałem z kilkoma z was na konkursach Lewina ;) Moja kampania jest również do ściągnięcia na jego stronie.

__KAMPANIA "Freedom fighters"__
>>pobierz<<

Fabuła:
Czasy, w których wojna i cierpienie były na pierwszym planie stały się historią. W ciągu lat królestwo rozrosło się na niewyobrażalną skalę, łącząc - silną ale sprawiedliwą ręką - zarówno zwaśnione rody i zbuntowane watahy jak i ekonomiczne zagrody. W ciągu ostatnich lat królestwo wzbogaciło się o nowe złoża surowców, kulturę i sojuszników. Z dnia na dzień królestwo przyjmowało uchodźców, kupców, rolników a także zwykłych ludzi pragnących żyć w dostatku.
Król Hermedian panował długo godząc wszystkich wokół swojego królestwa bez rozlewu krwi. Ludzie go kochali i byli w stanie oddać życie w obronie swojego władcy. Razem z dobytkiem kulturowym i finansowym naszego królestwa, a także w miarę powiększania się granic i populacji, byliśmy zmuszeni do zwiększenia sił militarnych na granicach w celu utrzymania spokoju w kraju. Po królestwie poruszały się oddziały 4 połączonych państw. Niestety nie wszystkim podobała się zaistniała sytuacja. Łapczywi sąsiedzi którzy nie chcieli utrzymywać z nami stosunków handlowych zarzucili nam zagarnianie obcych terenów i niebezpiecznie wysoką liczbę żołnierzy podnosząc stopień gotowości bojowej. W odpowiedzi na te ostre słowa król zwołał posiedzenie w grodzie Plat? na które zaprosił wszystkich sąsiadów królestwa. Wśród nich byli między innymi: Książę Sułtan - władca ziem zachodnich, król Kartana - jeden z naszych największych sprzymierzeńców, książę Kalith - wielki mistrz zakonu Rycerzy Wolnego Świata, Angaorian - następca tronu, Protagor - dowódca Armii Zjednoczonego Królestwa, generał Orman - władca zniszczonych krwią i ogniem ziem zdobytych kosztem tysięcy istnień, książę Gerje - łowca nagród ze wschodu, oraz Waruk - lider rdzennych barbarzyńców mieszkających na terenie królestwa. Na mocy podpisanego traktatu zobowiązaliśmy się rozbroić 30% naszej armii w zamian za dodatkowe patrole księcia Gerjego. Nikt jednak nie spodziewał się że był to skrupulatnie przygotowany plan obalenia króla i zajęcia naszych ziem.
Podczas audiencji króla we wiosce Magnów doszło do nieprzewidzianego ataku wojsk księcia. Prawie wszyscy mieszkańcy zginęli łącznie z naszym kochanym władcą. Królestwo upada, a sprzymierzone wioski jedna po drugiej odmawiają wsparcia, zastraszone rozlewem krwi. Pomóż spełnić marzenia o dawnym porządku rzeczy tym, którzy pozostali Ci wierni, a daj nadzieję tym którzy ją stracili. Teraz wszystko zależy od Ciebie.
Misja 1 Przybywamy!
W tej chwili najważniejsze dla nas jest zdobycie pierwszego punktu oporu i przedarcie się z powrotem do królestwa. Nasze wojska zostały niepostrzeżenie wysadzone przez statki transportowe Armii Zjednoczonego Królestwa w porcie w pobliżu miasta Xati. Książę zmobilizował wszystkie dostępne siły pod jedną flagą aby odeprzeć atak. Jeśli mu się uda stracimy królestwo na zawsze. Do ataku!
Misja 2 Pościg
Zwyciężyliśmy ale nasi zwiadowcy donieśli, że resztki wojsk księcia Gerjego uciekają z Magnon do bastionu. Posiadają ważne informacje na temat obrony królestwa. Dopilnuj by nie udało się im uciec. Nasze szczęście w tym, że główne przejście na północ zostało zalane przez obfite deszcze, a droga okrężna jest dosyć długa. Nasze wojska są ścigane przez uzurpatora. Czeka Cię przeprawa przez wioskę górniczą, która odmówiła pomocy i nie będzie znosić Twojej obecności. Pośpiech i rozwaga to priorytety...
Misja 3 Zemsta
Nasi żołnierze odbili plany królestwa jednak zostali otoczeni i jedynym wyjściem z sytuacji było zniszczenie dokumentów. Teraz pierwszy raz od początku wojny mamy możliwość przygotowania skoordynowanego ataku. Siły zbrojne generała Ormana i księcia Sułtana dopiero wyruszyły ze stolicy więc masz czas by rozprawić się z żołnierzami wroga. Wtedy postawimy pierwszy punkt oporu w drodze do odebrania tego co zawsze było nasze. Do miasta Magnon przybyło kilku uchodźców oferujących pomoc. Budują wioskę niedaleko więc upewnij się że przeżyją.
Misja 4 Armageddon
Od północy i wschodu zbliżają się potężne siły zbrojne księcia Sułtana i generała Ormana. Jedna z okolicznych wiosek pozostała wierna królestwu i ofiarowałą swoją pomoc, natomiast przywódcy Zjednoczonego Królestwa udostępnili nam swoją bazę wypadową. Również plemiona zamieszkujące tamte ziemie zgodziły się walczyc po naszej stronie. Masz więc wsparcie jednak przewaga militarna wroga jest olbrzymia. Wykorzystaj w walce ukształtowanie terenu sprzyjące działaniom defensywnym. Niech Bóg ma nas w swojej opiece. Do boju!
Misja 5 Wsparcie
Aby zapewnić wsparcie poszkodowanym wioskom musimy odbić kilka z nich znajdujących się w kluczowych taktycznie miejscach. Wróg przejął je siłą i zmusił do posłuszeństwa. Oddziały księcia Gerjego i księcia Sułtana nie są gotowe do walki dlatego śpiesz się bo z każdą minutą ich siła rośnie. Zaszturmuj oddziały generała Ormana na południu, bo bez nich najeźdcy nie otrzymają wsparcia i będą zmuszeni do odwrotu. Takiej szansy nie możemy zmarnować.
Misja 6 Odrodzenie
Po ciężkich bojach udało nam się w końcu okopać i zapewnić dogodną obronę. Wsparcie piechoty i floty morskiej pozwoliło nam zbudować małą wioskę nastawioną na działania militarne. Do przybrzeżnego spichlerza statki transportowe wyładowały zapasy surowców dzięki którym będziemy w stanie pokonać wroga. Okoliczne wsie wypowiadają wojnę zdradliwym książętom podbudowani naszymi zwycięstwami. Ochroń ich i walcz o każde życie ludzkie wedle tradycji swojego ojca. Wykorzystaj machiny wojenne których plany konstrukcyjne zdobyliśmy dzięki jednemu z jeńców. Wojska króla Kartany są już w drodze. Przejmij fortecę militarną Lepius na wschodzie zajętą przez wroga by król miał gdzie sformować armię.
Misja 7 Niewola
Po przytłaczających porażkach wojska okupanta zostały zmuszone do odwrotu. Zdobyliśmy najważniejszą twierdzę militarną w królestwie. To tutaj za czasów panowania Twojego ojca produkowano 70% królewskiego oręża. Wojska króla Kartany i Rycerze Wolnego Świata przybyli już do Lepius jednak potrzebują czasu do przegrupowania. My natomiast nie dysponujemy siłą którą moglibyśmy zagrozić Ormanowi i książętom dlatego skupimy się na pomocy Warukowi. Jego wioski zostały starte w pył przez wrogie zastępy żołnierzy. Kilku jego fachowców znajduje się obecnie w niewoli. Pomóż im Angaorianie odbudować społeczność!
Misja 8 Za ojczyznę!
Nadszedł czas by stoczyć ostatnią batalię na drodze do głównej siedziby zdrajców. Wojska Zjednoczonego Królestwa pod dowództwem króla Kartany, Waruk, oraz Zakon Rycerzy Wolnego Świata wspomogą nas w walce. Pamiętaj jednak, że generał Orman wygrywał nie takie bitwy. Musisz zniszczyć jego bazę wypadową, a wtedy będziemy już o krok od sukcesu.
Misja 9 Zamek
Dotarliśmy do celu. Przed nami ostatni bastion zdradliwych książąt. Generał Orman uciekł zostawiając swoje wojska na pastwę losu. Gród jest nowoczesny i bardzo dobrze chroniony. Książęta trzęsą się ze strachu i będą prawdopodobnie próbować taktyki podjazdów. Zbuduj armię i wymierz sprawiedliwość!
Misja 10 Wywiad
Nasz wywiad zlokalizował krainę w której ukrył się Orman wraz ze swoim sztabem. Najeźdźcy wyposażyli chłopów w proce, toporki i widły sami kryjąc się w lasach i na wyspach wśród sprzymierzonych z nami oddziałów. Tchórze! Niestety nic na to nie poradzimy. Po stłumieniu rebelii cierpliwie ich szukaj, a gdy już znajdziesz niech sprawiedliwości stanie się zadość!
Purpurowy - książę Angaorian/ Ty :)
Czarny - generał Orman
Niebieski - książę Sułtan
Żółty - mistrz Kalith / Zakon Rycerzy Wolnego Świata
Kremowy - wioski podległe najeźdźcy
Fioletowy - wioski naszego królestwa
Brązowy - książę Gerje
Zielony - król Kartana
Czerwony - Waruk / Barbarzyńcy

Misje:
Przybywamy! - taktyczna
Pościg - specjalna
Zemsta - ekonomiczna
Armageddon - taktyczna
Wsparcie - ekonomiczna
Odrodzenie - ekonomiczna
Niewola - specjalna
Za ojczyznę! - taktyczna
Zamek - ekonomiczna
Wywiad - specjalna
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Posty: 143
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:15
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Fajnie. Wkrótce zmienię post i napiszę coś o misji :P .
Minusy :
1. Złe ukształtowanie terenu (wielkość gór, połączenia terenów)
2. Za mało kamyczków, patyczków itp.

Plusy :
1. Skrypty są dobre.
2. Pomysł na kampanie jest dobry.

Porady :
Zrób lepsze mapy. Mógłbym ci pomóc ale nie mam niestety czasu (nauka).

A tak w ogóle zagrałem w pierwszą misję i kaszanka. Zagram jak zmienisz mapkę. Cały czas czekam. :smutny:
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 19:46 przez Lancetnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Nie grałem w twoją kampanię, ale widziałem mapy i muszę powiedzieć, że chociaż są pomysłowe, to ich niedopracowanie bije po oczach. Przydałoby się posiedzieć trochę dłużej nad ich wyglądem, aby bardziej przypominały oryginalne twory z TSK i TPR, moim zdaniem zostały wykonane za szybko. Nie będę wymieniał tutaj konkretnych elementów do poprawy, bo od tego zawsze był DeBe :oops:
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Uwidziałem kampanię na stronie Lewina - patrzę, tyle misji! I to jeszcze z polski!... Ale screeny ostudziły lekko mój zapał.
Postaram się niebawem w nią zagrać, ale Tobie, Grayterze, polecam popracować nad mapami ;)
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Nie, nie zawsze...
Gogoud równie dobrze zna się na mapach. Także Khelos, choć nie robi, ma pomysł i plany co zrobić aby było lepiej.
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Ale to DeBe był zawsze etatowym krytykiem map 8-)
Veni ergo sum ))
grayter
Użytkownik Forum
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:13

Post autor: grayter »

Gogoud pisze:Ale zrzuty ostudziły lekko mój zapał.
Postaram się niebawem w nią zagrać, ale Tobie, Grayterze, polecam popracować nad mapami ;)
wiem o który zrzut Ci chodzi ;) całe szczęście kampania jest uaktualniona są zmiany ale jak macie uwagi chętnie je przyswoję :) nie wiem czy można powiedzieć że zrobione za szybko bo szczerze mówiąc robiłem tą kampanię od pierwszego konkursu to będzie jakieś... półtorej roku ;)
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Może długo pracowałeś nad skryptem i testowaniem, ale mapy są niedorobione. Nie chodzi mi o zrzuty, tylko wygląd całych map, wiem, bo widziałem w edytorze :oops:
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Cavv pisze:Ale to DeBe był zawsze etatowym krytykiem map 8-)
Mianuję Cię moim następcą. Możesz mieszać ludzi z błotem itd. Niech powpadają w depresję, jeśli na to zasłużyli. Nie chce mi się do tego wracać, bo nie mam KaM na dysku, a instalować póki co nie zamierzam.
Co do kampanii... nie widziałem, ale jak twierdzą, że mapy do poprawy, to popraw. :)
ODPOWIEDZ