[Nowe misje]Cavv

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Węgiel popraw (albo przynajmniej w kolejnych misjach pomęcz się nad nim bardziej). Przejście pomiędzy "dużym" węgielkiem, a tym "mniejszym" (jakkolwiek to brzmi i wygląda) powinno być bardziej "płynne"... a przynajmniej lepiej by wyglądało. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Taka pierdoła, ale do czegoś trza się przyczepić :wink: . Ze screenów innych wad nie dostrzegam.
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

No dzięki, sam nie zauważyłem :oops:
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

No więc grałem w trzecią misję, i przedstawia się dość podobnie do drugiej ;)
Mapa bardzo ładna, nie ma co.
Miasta niezbyt dobrze rozplanowane, trochę mnie dziwiły, no, ale różne są gusta. Za dużo gospód chociażby.
Wróg sprytniejszy i silniejszy, ale zmiotłem go ponownie balistami, że szans nie miał.
Początkowy atak bardzo fajny.
Mam nadzieję, że kolejna misja przyniesie jakąś większą zmianę :D
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Od razu mogę zaspoilerować, że w czwartej misji będziemy mieli sojusznika. I to nie takiego jak w oryginalnych kampaniach, który po prostu sobie stoi, ale równorzędnego partnera.
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Cavv pisze:Od razu mogę zaspoilerować, że w czwartej misji będziemy mieli sojusznika. I to nie takiego jak w oryginalnych kampaniach, który po prostu sobie stoi, ale równorzędnego partnera.
Mam nadzieję, że w praktyce wyjdzie równie dobrze jak w teorii. Wiadomo w końcu, że gracz komputerowy nie grzeszy inteligencją. Będziesz musiał się pewnie trochę namęczyć nad skryptami, ażeby efekt był zadowalający. Niemniej jednak takie urozmaicenie się przyda. Pytanie teraz do reszty użytkowników: przeprowadzał już ktoś taki zabieg w swojej kampanii (oczywiście z pozytywnym skutkiem), aby sojusznik był nie tylko "chłopcem do bicia", ale przede wszystkim jakimś konkretnym wsparciem?
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Będzie po prostu produkował wojsko i atakował, tak jak normalni komputerowi przeciwnicy
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Cavv pisze:Będzie po prostu produkował wojsko i atakował, tak jak normalni komputerowi przeciwnicy
Czyli teoria wygrała nad praktyką...
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

A co innego mógłby robić?
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

DeBe pisze:Pytanie teraz do reszty użytkowników: przeprowadzał już ktoś taki zabieg w swojej kampanii (oczywiście z pozytywnym skutkiem), aby sojusznik był nie tylko "chłopcem do bicia", ale przede wszystkim jakimś konkretnym wsparciem?
Ja próbowałem, w misji bodajże nr 9. Miałem zamiar zrobić sojusznika takiego, który byłby atakowany tak często jak ja, który produkowałby lekkozbrojnych (zaczyna mając garstkę ratuszowych) i sam normalnie wroga atakował. Efekt jest nawet niezły - daję mu zawsze kilka balist do obrony miasta, a sam wojo gromadzi i regularnie atakuje.

Przyznać jednak trzeba, że jego ataki są tylko pomocą dla moich ataków - wróg ma ciężkozbrojnych, sojusznik lekkozbrojnych. Przeciwników jest 6, sojusznik jeden. Także cudów nie oczekiwałem i nie dostałem.
Niemniej jednak, efekt jest zadowalający.

W misji 17 (która miała kiedyś być misją ostatnią mojej kampanii) miało być dwóch sojuszników i trzech wrogów - niczym w mojej misji "bitwa o zamki (czy jakoś tak).

Jednakże metoda atakowania rządkiem przez AI powoduje, że takie rozwiązanie sprawy (silny sojusznik) zwykle i tak nie daje dobrego efektu - ataki i tak są mało efektywne, przy obecności np. wież obronnych.

Podobnie sprawa ma się z rozbudową wioski przez AI - już lepiej mu wiochę zbudować, żeby nie kombinował, bo różne niespodzianki mogą z tego wyniknąć.
Zresztą, w mojej "20-misyjnej" kampanii ani jeden AI nie rozbudowuje wioski. Tak dla mojej pewności.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Tapek
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:21
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: Tapek »

Misje bardzo przyjemne dla oka.
Cała mapa i klimat kampanii nie zwykle zachęca do gry.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ