[nowe misje] Gogoud

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

He he, nie ma sprawy, zapraszam :szczerzy:
Osobiście wolę nasz termin ferii. Pomęczymy się w szkołach, i będzie od czego odpocząć.
A ferie to doskonały czas na produkcję nowych misji ( i poprawianie starych, a jest co poprawiać) :wink: .

EDIT:
Moi drodzy, dodałem misję trzecią oraz poprawioną wersję misji pierwszej (misja nie kończyła się po pokonaniu wrogów). Dodatkowo dodałem do pobrania fabułę wraz z plikiem text.lib.
Moje mapy dalej stoją na nie najlepszym poziomie, ale są całkowicie grywalne.
Testowałem misje wiele razy, ale coś może być z nimi nie tak, dlatego proszę o zgłaszanie błędów i/lub "dziwnych zjawisk":D
No i życzę miłej gry wszystkim, zwłaszcza tym, który czekają na nowe misje :wink:

EDIT2: 1 błąd - żeby zwyciężyć w 1 i 3 misji, prawdopodobnie trzeba będzie pokonać całe wojsko i zniszczyć wszystkie budynki, a nie, jak jest napisane w briefingach, tylko budynki gospodarcze. To poprawię niebawem :wink: .
Ostatnio zmieniony 11 lut 2009, 17:30 przez Gogoud, łącznie zmieniany 1 raz.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Tapek
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:21
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: Tapek »

Hmmm! Ogólnie jako poczatkowy nie mam zadnych zastrzeżeń ladnie Ci to idzie. I biore z Ciebie przykład...;>
Misjjeee super, przeszedlem juz wszystkie !.
Z niecierpliwością czekam na next; )
Pozdro tTapEk;d
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

Jak już pisałem, nie mam póki co Kama, więc oceniam 2. screen:
- Fajna perspektywa katapult na murach. Ale bądź co bądź, powinny mieć jakieś wejście na górę, nie dlatego, żeby było łatwiej, tylko dlatego, że opierając się na realiach, ktoś musi je ładować. Jakoś tak normalniej by było.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Dzięki za komentarz.
Zwróć uwagę na to, że w KaM nie ma raczej fikcji. Jedyna bajeczka to "magiczne, samoczynnie poruszające się machiny :D".
Staram się robić realnie.Próbowałem zrobić podjazd. I wiesz jaki był efekt? Głupie machiny zjeżdżały z wież i w ogóle nie strzelały, bo goniły po głupiemu za żołdakami. Więc zamknąłem im podjazd, ha ha :lol: .
Zamknięte, bardzo posłusznie zaczęły strzelać w moich biednych pachołków.
Ale jest metoda na ich zniszczenie - gracz ma mózg, to wymyśli :D

EDIT: Jeszcze jedna ważna sprawa: każda machina "patrzy" w inną stronę. Każda to inna pozycja obronna. Gdybyś zniszczył jedną machinę, inne zaczęłyby się przegrupowywać, jeżdżąc po całej mapie (a machin jest w sumie 18). Więc łatwo byłoby je zniszczyć :D.

Jak tylko zagrasz w misję, Zielarzu, oceń ją, proszę.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Mapka dobra, nie mam zastrzeżeń jak to pierwsze mapy to wielkie gratulacje. Aż chce się pobierać. Tyle w tym temacie.
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

No, tym razem się naprawdę postarałeś! Odpalam misję 3, patrzę, a oni mnie tu z trzech stron próbują zaatakować, heh. Naprawdę świetna robota. Perełka wręcz. Uwielbiam, gdy atakują w jednym rzędzie, niesamowite doznanie :D .

Wytykam błędy:
- mapka przypomina mi misje pojedyncze, nie ma w niej nic szczególnego; powinna przykuć uwagę "czymś specjalnym";
- za mało zbiorników wodnych, naprawdę mało;
- góry: sam nie robię lepszych, ale powinieneś zaczerpnąć inspiracji z mapek twórców. Bogu dzięki, że nie są płaskie :D ;
- cóż... a ja myślałem, że te zdrapane drogi będą tylko w pierwszej misji... wiem, że chcesz oddać widok zniszczonej wiochy, ale to wygląda paskudnie, zobacz, jak fajnie to wygląda w 9 TPR;
- konnica powinna atakować kilka sekund później, żeby gracz miał czas na przygotowanie wojska, i w ogóle ogarnięcie sytuacji;
- nie jestem pewien, czy misja nie będzie za trudna... zobaczymy;
- towary w opuszczonej warowni powinny mieć zera lub piątki na końcu (np. 10, 15, 20), nie wiem jak reszcie, ale dla mnie to wygląda estetyczniej;
- ciekawiej byłoby, gdybyśmy walczyli na dwa fronty jednocześnie.

Edit: No i skułeś się @rteq. Misja okazała się fiaskiem. Nie da się jej przejść... kilka sekund po ataku, zdołałem ledwo wybudować kamieniołom, a tu widzę wiadomość o ataku na moją warownię, której bronienie i tak jest bezcelowe, bo jest za daleko, a i dużo w niej nie ma. Została ona zaatakowana przez hordę lekkich, a ja miałem zdążyłem nająć jedynie 20 rebeliantów i trochę jazdy... nie dość, że nie miałem szans w obronie warowni, to jeszcze znienacka zaatakowali mnie żelaźni.

Aha, no i masz ode mnie pw :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

@robi29:
Dzięki za pozytywny komentarz :D :wink:

@Zielarz:
Dzięki za zaznaczenie błędów w mapie i misji :D
Co do mapy:
-No za Chiny i obie Ameryki nie zrobię ładniejszych gór i fałdowań. Po prostu nie umiem :)
-"zdrapana" droga pójdzie pod gilotynę - masz rację, głupio to wygląda.
-jeziorka? coś szczególnego? Hmm... No cóż, pomyślę nad tym. Chyba jednak niezbyt wiele wymyślę. Po prostu nie mam aż takiej weny, jak Ty :D .
Misja:
-nie pisz, że misja jest nie do przejścia - bo tę testowałem wiele razy, i da się ją przejść.
-piszesz, że masz za mało żołnierzy - a od czego masz ratusz??

Ale mimo wszystko jest za trudna, to fakt. Poprawię kilka rzeczy:
-zwiększę ilość złota w spichrzu z 70 do 100 skrzyń (EDIT: albo nie, 80. 100 to za dużo:));
-dodam trochę więcej pomocników na początek (będą mogli znosić złoto do ratusza)
-do warowni dodam sporo skarbów :wink:
-no i na początek dodam 6 pachołków.

Napisz, co o tym sądzisz, ok?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 22:43 przez Gogoud, łącznie zmieniany 2 razy.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

Właśnie tych pachołków brakowało mi najbardziej... :) . Nie no, jest ok. Skoro uważasz, że da się ją przejść - ok, ale zauważ, że ty dokładnie wiesz, kto i kiedy zaatakuje, bo jesteś jej twórcą. Dla Ciebie wszystko jest więc 50% łatwiejsze, już na początku myślisz o warowni. Reszta na pw :wink: .
Obrazek
Awatar użytkownika
Franek_2005
Użytkownik Forum
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:31
Lokalizacja: Kołacze

Post autor: Franek_2005 »

@rTeq nie opieraj całej misji na wojsku z ratusza. Po zrobieniu z 15 barbów i 10 rebeliantów, gra zaczyna się rypać. Coraz wolniej wojsko reaguje na polecenia. Czasami mnie nawet wywala do Windowsa :/ Przynajmniej takie jest moje zdanie. Nie wiem co inny sądzą na ten temat, ale pewnie kilka osób miałoby to samo ---> po zrobieniu kilkunastu jednostek z ratusza w ogóle nie da się grać.
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

Z tego powodu nie używam ratuszowych jednostek. Strasznie mnie to irytuje, że czas reakcji często przekracza 3 sekundy... Mam nadzieję, że uda się załatwić coś z tym kodem źródłowym.
KAMPANIA:
ODPOWIEDZ