Imiona naszych wrogów i ich barwy.

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuno
Użytkownik Forum
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:14

Imiona naszych wrogów i ich barwy.

Post autor: Kuno »

Witam!

Przeglądałem ostatnio jedno z zagranicznych forów i natrafiłem na ciekawą dyskusję. Angielscy towarzysze rozważali sprawę imion naszych przeciwników i usiłowali dopasować je do barw wrogów z poszczególnych misji. O ile oponenci z początkowych rund TSK byli łatwi do określenia, to np. zielony wróg nijak nie pasował.

Podsumowanie dyskusji wyglądało w następujący sposób:
Misja 1 - Johann von Moorbach (niebieski), Baron von Lauenburg (żółty)
Misja 2 - Johann von Moorbach (niebieski)
Misja 3 - Baron von Lauenburg (żółty)
Misja 4 - Baron von Lauenburg (żółty)
Misja 5 - Johann von Moorbach (niebieski), Baron von Walheim (różowy)
Misja 6 - Johann von Moorbach (niebieski), Baron von Walheim (różowy)
Misja 7 - Johann von Moorbach (niebieski), Baron von Walheim (różowy
Misja 8 - Barbarzyńcy (odcienie brązowego)
Misja 9 - nieokreślony (różowy)
Misja 10 - nieokreślony (różowy)
Misja 11 - nieokreślony (różowy)
Misja 12 - nieokreślony (różowy), nieokreślony (zielony)
Misja 13 - nieokreślony (zielony)
Misja 14 - nieokreślony (zielony), Książę Lothar (czarny)
Misja 15 - nieokreślony (zielony), Książę Lothar (czarny
Misje 16 - 20 - Książę Lothar (czarny)

Użytkownicy nie mieli zupełnie pomysłu kim mogliby być przeciwnicy - różowy, znany z misji 9-12 oraz zielony z misji 12-15. Większy chaos wprowadzały filmiki pojawiające się po niektórych misjach, całkowicie wyrwane z kontekstu (po misji 12 - barbarzyńca odwiedzający namiot). Co Wy sądzicie o nazwiskach poszczególnych wrogów? To niezwykle nurtująca sprawa i pole do ciekawej rozmowy.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Możliwe ,że twórcy tak się wciągnęli ,że pominęli parę szczegółów to tak jak z anime dragon ball nawet nie znamy matki głównego bohatera ani dlaczego krilan używa ki
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Cóż, zielony jest generałem. A Niebieski to władca grodu Walheim, nie Johann von Moorbach. Bo to w Walheim on zostaje pokonany.

EDIT: Wryć, Ciemnozielony nie zrozumiał kontekstu i nie doczytał. Zielony to generał. I dlaczego napisałeś do pewnego momentu, że różowy to władca grodu Walheim, a potem dalej, że nieokreślony?

EDIT 2: Wryć znowu, może się zamknę, bo dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że władca Walheim zginął w misji siódmej...
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Kuno
Użytkownik Forum
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:14

Post autor: Kuno »

A Niebieski to władca grodu Walheim, nie Johann von Moorbach. Bo to w Walheim on zostaje pokonany.
Tu bym się kłócił. Zauważ że w misji 5 kiedy walczymy właśnie o gród Moorbach - niebieski ma rozbudowane, spore miasto, a różowy jest jedynie "gościem" dworu. W misji 7 natomiast, to różowy przeciwnik zajmuje twierdzę na skale, jako lord i władca prowincji.
I dlaczego napisałeś do pewnego momentu, że różowy to władca grodu Walheim, a potem dalej, że nieokreślony?
Wryć znowu, może się zamknę, bo dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że władca Walheim zginął w misji siódmej...
No właśnie. 1)Walheim zginął podczas naszego ataku. 2)Nie mógłby on panować na tak rozległym terenie na północy, skoro wyraźnie jest powiedziane że włada jedynie swoim ojczystym grodem.

Co do gracza zielonego, wątek generała jest bardzo prawdopodobny, pojawia się on wraz z Księciem Lotharem i towarzyszy mu aż do 15 misji.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Kuno pisze:W misji 7 natomiast, to różowy przeciwnik zajmuje twierdzę na skale, jako lord i władca prowincji.
Niestety, ale w misji 7 lordem jest nadal niebieski. Aby się upewnić włączyłem w misji 7 "odkryj całą mapę". Różowy w misji 7 to tylko kilka oddziałów piechurów z lancą.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Kuno
Użytkownik Forum
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:14

Post autor: Kuno »

Faktycznie, również to sprawdziłem. Jednak to jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Dlaczego w misji 5, gdzie głównym grodem powinno być Moorbach, to niebieski gracz (Walheim) posiada dobrze rozbudowane miasto, a różowy jedynie gościnne oddziały konnicy? Podczas wspomnianej dyskusji jeden z angielskich graczy doszedł do interesującej informacji. W plikach misji znajduje się niedziałający skrypt (nie postawiono tam wykrzykników), ustalający kolor wroga na zielony, znany nam z misji 12-15!!!

Spójrzmy teraz na mapę TSK. Obszar na którym pojawia się zielony oponent leży niezwykle blisko miejsca misji 5, czyli grodu Moorbach! Prawdopodobnie te obszary należą właśnie do szanownego Johanna, a twórcy omyłkowo ustalili kolor w misji 5 na niebieski.

Podsumowując:
- żółty, Baron von Lauenburg
- niebieski, Baron von Walheim
- zielony, Johann von Moorbach
- różowy, WCIĄŻ NIEOKREŚLONY
- czarny, Książę Lothar.

Możemy zatem nadal zastanawiać się kim jest owy różowy, nieznany bohater fabuły TSK. Pojawia się on epizodycznie w misjach 5, 6 i 7, a w misjach 9-12 spotykamy jego stałe osady. Kim może być ten tajemniczy oponent?

EDIT:
Dowodem na to, że zielonym przeciwnikiem może być Johann von Moorbach, jest też filmik wyświetlający się po misji 15 (ostatnia misja z zielonymi). Widać tam walkę dwóch rycerzy, jednym z nich jesteśmy my, drugim - prawdopodobnie Moorbach.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

a baron na żółto w 20 misji to gdzie?
Awatar użytkownika
Kuno
Użytkownik Forum
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:14

Post autor: Kuno »

Jako że temat dotyczy wyłącznie naszych WROGÓW, a Lauenburg staje się później sojusznikiem - nie dodałem go ;)

Proszę o Wasze opinie na temat postaci fabularnych i pomysły na temat tajemniczego, różowego przeciwnika!
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Kiedyś czytałem nie pamiętam czy w encyklopedii gier czy wikipedii, że wszystko się zaczęło od jakiegoś zabójstwa na targu i gość z którym walczymy został wyrzucony z królestwa. Może ten różowy to ktoś kto podziwiał księcia lub ktoś kto pomógł w zamachu.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Nie jestem pewien, ale nie ma tego w instrukcji ?
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
ODPOWIEDZ