Misja 20 co i jak

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Misja 20 co i jak

Post autor: kurzel131 »

Kilka rad podczas misji
- mimo ze nie mamy dostępnego kamieniołomu mamy po wgraniu patcha sr3 3999 cegieł do wybudowania miasta dróg i uzbrojeniu wież, ja się zmieściłem w 1110 w tym cegły do 3 wież i uzupełnienia sztuk 6 max,
- jeżeli szybko nie będziemy robić armii wróg nas będzie co chwila nękał z różnych frontów, początkowo zacznie się na burzeniu jednej wieży czy zabiciu wojaka ale potem przyjdzie pora na miasto więc nie ma co liczyć na głodówkę bez wtargnięcia do miast,
- ze względu na odległość najbliższego zbiornika wodnego odradzam budowę chatki rybackiej,
- budujcie podwójne drogi gdzie tylko się da ,ułatwia to przemieszczanie się pomocników,
- bazuje głównie na rozbudowanej wiosce więc ewentualności typu liczba hektarów można nadrobić po wyburzeniu kopalni węgla ,która wydobyła surowiec,
- na śniegu nie zbudujemy pola czy nie posadzimy krzaków z winogronem ,ale można budować drogi na moście //ktoś wspomniał w jakimś temacie ,że się nie da,
- wszelakie nierówności czy drzewa likwidujemy stawiając tam mały budynek jak leśniczówka,
- walkę prowadzimy na 3 fronty ale tak naprawdę warto zająć się obroną tylko w miejscu wskazanym na ss gdzie są wieże. Z północy rzadko atakują a ze wschodu jak im się nudzi,
- szkoda czasu na próby przemykania się na początku, nawet jak wejdziemy to za dużo cywilów lata i żołnierze wroga nas zabiją,
- gdy wróg będzie znacznie obrywał na jakimś froncie zawsze się zjawi ktoś z pozostałych frontów i zajdzie nas od innej strony,
- oszczędzajcie machiny oblężnicze,


Pora wreszcie zapukać księciowi balistą w drzwi. Zaczynamy średnio bo od razu jesteśmy atakowani przez wojsko księcia a nasz sojusznik tylko wpada z wojskiem przejazdem zaraz po pokonaniu wrogów znika prawdopodobnie atakuje jeden z 3 frontów marnując wojsko. Od razu wycofujemy najbliższe wojsko między góry złota i żelaza do naszej wiochy, barbarzyńcy sobie dadzą radę i przy odrobinie szczęścia konnica nadzieje się na halabardy a piechurzy z konnicą na wrogie halabardy i piechurów. Mamy przykładową sytuację jaka nam zostaje po odparciu pierwszego ataku:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/49mGWD7vAHa/1
Nie jest źle ale teraz trzeba prędko budować to co najważniejsze bo gdzieś po ponad godzinie nastąpi pierwszy atak z zachodu między górami żelaza najlepiej się ustawić. Zaczynamy od budowy szkoły, gospody i 3 leśniczówek dajemy pod wybrane budynki szersza drogę by nie było tłoków. Po zbudowaniu szkoły szkolimy do 15 roboli i 25 pomocników:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/2yhyXvlK5yc/2
Ustawiamy podział towarów ja przez 19 misji nie używałem kuźni wołałem przeznaczyć belki na machiny oblężnicze to samo dotyczy ziarna dla stajni, konnica to tylko topornik/piechur na koniu nic nie ma więcej do ataku czy obrony no i ratusz mi tam starczyła piechota hodowana na drewnie no ale jak kto woli. Tak więc: żelazo 0, 0 węgiel 5, 5, 0, 0, drewno 3, 5 ziarno 2, 5, 0. Dalej spichrz zaznaczamy kolejne rzeczy by jeszcze bardziej zredukować korki a przy tym przyspieszymy produkcję. Ważne by zaznaczać rzeczy typu Platy skóry dopiero po wybudowaniu garbarni bo skóry będą zalegać a po wybudowaniu masowo zaczniemy robić pancerze:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/1ynFWDLeIZ6/4
W okolicy złóż budujemy dwa tartaki:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/4rpBfIFIUKE/3
A gdzieś na południu winnicę sztuk 3 ,a na lewo od winnic 53 hektary winogron. Na prawo od winnic kawałek drogi w pionie na długość winnic i 3 gospodarstwa z 38 hektarami pola, całość wygląda jakoś tak:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/adboirw4fso/5
Następnie budujemy warsztat płatnerski i zlecamy budowę z 200 toporów (potem gdy sytuacja będzie mniej stresująca i wybudujemy warsztat pancerzy dodajemy 12 lanc). W ten czas budujemy kopalnie złota, węgla, warownię, kopalnie żelaza, mennicę:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/7r5p4YP5ony/6
http://w756.wrzuta.pl/obraz/59W0uE7swmU/7
Następnie prędko budujemy ratusz, 2 młyny, 3 piekarnie, w ratuszu regularnie szkolimy barbarzyńców/wojowników których żywimy:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/2kT8ePs2Jzu/8
Tutaj budujemy wieże i więcej nam nie potrzeba, ataki idą głównie z zachodniego frontu ,rzadziej z północy czy wschodniego. W razie czego lukamy na mapę czy wróg nie idzie i robimy desant. Mamy o tyle łatwiej ,że wróg idzie wężykiem:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/1noSE2hHu0I/9
Dalej zaczynamy szkolić rekrutów po 20 zaczynamy wyposażać ich w topory i ustawiamy wraz z resztą oddziału tam gdzie łuczników na ss powyżej. Wiadomo żołdacy na pierwszy ogień, z kolei w ratuszu produkujemy pachołków i po zebraniu liczby 8 możemy spokojnie wyczekiwać ataku. Z czasem jak się nam będzie kończyć węgiel budujemy kopalnie w kolejnych miejscach. Tu np. już wybudowałem kolejną winnicę z krzakami winogron bo się zrobiło miejsce:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/9KP4cFd4Sny/10
Następnie budujemy rzeźnie x2, garbarnię x2 chlew x3 i dodatkowa leśniczówkę:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/98M0XTjm9re/15
Powinniśmy już być po ataku konnicy i dodatkowej walce ,gdy wróg się zorientował ,że traci jednostki. Pamiętamy o regularnym karmieniu wojaków – wróg nie zrobi sobie przerwy na fajkę i piwo korzenne byśmy wyszkolili kilku żołdaków. Dalej budujemy dodatkowy warsztat płatnerski, gospodę i 2 warsztaty pancerzy zlecamy w warsztatach płatnerskich łuki i topory na 255 (lanc nie potrzebujmy dużo ,gdyż wroga konnica i tak umrze pod ciężarem kamieni) a w warsztacie pancerzy zlecamy zamówienia a maxa, w razie czego gdy zamówienia się będą kończyć uzupełniamy je. Budujemy kolejne kopalnie robimy to samo z pozostałymi kopalniami gdy się skończy surowiec – kasujemy i budujemy w innym miejscu:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/5WjJ1WE6Djm/16
http://w756.wrzuta.pl/obraz/6xrijuB3wL2/14
Obecnie powinniśmy mieć około 60 pomocników.

Nasze kolejne konstrukcję to dodatkowe gospody i gospodarstwa z kolejnymi hektarami pól i szkoła:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/1rhjJ763kYs/11
Dalej na północ budujemy 3 młyny i warsztat wojenny. W warsztacie zwiększamy produkcję do 150 balist i katapult:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/5m5IrFk1Tmk/12
Wcześniej stawiając dymarkę na północy:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/4oMf59XJ5tq/13
Odpieramy kolejne ataki doszkalając zabitych żołnierzy i ostatecznie zwiększamy liczbę pomocników do 80.

Nasze wojsko początkowo składa się z tego co pozostało po 1 bitwie, pachołków ,żołdaków i kilku łuczników. Po doszkoleniu gdzieś 20 toporników wyruszamy na zachód, wywabiamy łucznikiem odział piechurów wycofujemy się za toporników i gdy nam zostanie gdzieś 10 toporników uciekamy łucznikami z machinami i pachołkami. Manewr powtarzamy kilkukrotnie później z machinami oblężniczymi aż ujrzymy taki widoczek:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/15UadCQ5iOw/17
Dalej jest niewielki pułk halabardzistów ale poza tym wioska zachodnia stoi dla nas otworem


Kilka tego typu ataków w zupełności wystarczy do zajęcia wioski na zachodzie, w razie znacznych strat piechurów doszkalamy toporników i uderzamy:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/aObhBpg9PoE/19
Wkrótce dopadamy pierwszy cel :
http://w756.wrzuta.pl/obraz/3TKxFyBqBeA/18
Chwile po naszym ataku wróg chce zaatakować miasto udaremniamy mu to ustawiając machiny oblężnicze łuczników i toporników wspartych wojownikami/barbarzyńcami z ratusza. Pamiętamy by w porę wycofać machiny oblężnicze i łuczników z pola walki bo całe północne miasto się na nas rzuca. Doszkalamy toporników i uderzamy na północne miasto, wschodnie ma za dużo kuszników więc nie damy rady wykurzyć mieszkańców:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/7rSsDdFVbRO/20
Ochotnicy do szturmu powinni wyglądać tak:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/aj33LV0GH6I/21
Dodajemy kilka szeregów u toporników by czasem oddziały nie zabiły łuczników. Pojedynczym łucznikiem podpalamy wieżę i wracamy do oddziału stopniowo przybliżając zarówno łuczników jak i machiny ,ale pamiętamy by machiny znacznie wcześniej wycofać. Łucznikami uciekamy na most by rozproszyć pościg który w miarę wyczucia pogoni nas chwilę i wycofuje się do miasta. Kilka takich ataków i miasto północne jest zdobyte, tymczasem można wybudować czwartą i piątą winnicę gdyż z pewnością ubywa wina. Wydobycie węgla mogę ograniczyć tylko do terenów bazy ,każdy worek się przyda pokłady znajdują się też pod gospodą, winogronem i warsztatami, można je tymczasowo zniszczyć by wydobyć węgiel kamienny, to samo z gospodą koło gospodarstw w późniejszym etapie. Kopalnia żelaza wystarczy jedna, złota możemy dodatkową wybudować, a węgla nawet 3, w ten sposób przyspieszymy niektóre produkcje:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/19XThYCkHXC/22
Zważywszy ze zapasów tarcz i pancerzy mamy wystarczająco nawet na wypadek czegoś grubszego:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/aQIsZTgTp8w/23
No i zapasy też niczego sobie:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/6EPH13jIUFu/24
Zdarzyć się również mogą postoję poza miastowe, są one głównie z północnego miasta więc gdy takowy zniszczymy zaraz zjawią się oburzeni mieszkańcy:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/74syU1mugiM/25
Doszkalamy toporników i ponawiamy atak na północne miasto, takiej armii nawet bóg nie powstrzyma:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/6mx4P30Fwao/26
W tym czasie wróg się do nas wybiera ,więc go niszczymy a po walce można wysłać większość budowniczych na śmierć, zostawmy tylko 5 by budowali nowe kopalnie:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/5SmkMfdzoRe/27
Atakujemy samotnych pikinierów i przepuszczamy szturm na miasto:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/8XzHQvKZIsc/28
Strażnicy na moście wybici wieże nie stawiają oporu:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/7Qgwd3LVjME/29
W środku znajdziemy oddział mieczników, ciężkiej jazdy i paru kuszników z przemieszczaniem ataku zaatakują nas my ich skutecznie zabijamy. Miasto północne leży w ruinie, gdyby zostały jakieś niedobitki na zachodzie wykańczamy ich:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/3I7Z4FIqzpO/31
Widzimy główną siedzibę księcia, ją zostawiamy sobie na deser. Szykujemy się do szturmu na front wschodni:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/8Lk59snL0AI/30
Ustawiamy naszych wojaków na kształt czegoś takiego i wabimy uzurpatorów łucznikami. Na tym etapie również odznaczamy zanoszenie towarów do dymarki i warsztatu wojennego gdyż liczba machin styknie nawet na zdobycie helmowego jaru. Jeżeli ktoś potracił zbyt dużo machin są inne złoża węgla ja wolę przeznaczyć węgiel na złoto choć mam 220 skrzyń niewiadomo co czyha za murami:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/1hRnAOvD1Sc/32
Gdy wioska jest czysta niszczymy warownie ,gospodę i spichrz oraz dajemy topornikom papu, od tego momentu również można masowo szkolić barbarzyńców/wojowników:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/2Vx2z3Uk7UM/33
Gdy wojowie są syci kontynuujemy natarcie, front wschodni zdobyty:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/714ZBlYO6fi/34
Przegrupujemy się przed mostem pamiętając że liczba oddziałów w jednym plutonie nie może przekroczyć 80, jako że toporników wyszło ciut za dużo za karę idą w parze:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/3cGf0LRR1MM/35
Podpalamy łucznikiem wieżę i spadamy do naszych po czym czekamy aż miasto będzie czyste i wkraczamy niszcząc kuszników na murach i zabudowania:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/2IqIO1TpZ8M/36
A gdy spadnie ostatnia cegła dobry towarzysz króla robi zajazd na zamek:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/9u4muWvyNxW/37
A my przechodzimy misję i kampanię The Shattered Kingdom w nader skromnym czasie:
http://w756.wrzuta.pl/obraz/6ho2aXJrM16/foty
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Ooo!
Jestem pozytywnie zaskoczony.
Duży postęp, w porównaniu z niektórymi Twoimi postami.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

ja to jestem ino ciekaw kiedy ten opis trafi na główną:>
nie ma tylko czasów ataków i nie było to na bieżąco robione ale chyba każdy by to ogarnął z takim opisem
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Kurzel, wasalu drogi, po opisie tej misji zamurowało mnie kompletnie.Ja przeszedłem 4-ty raz tą misję w czasie 12 godzin i 42 minuty.Dlaczego? Otóż: Po 10 godzinach i 30 minutach Książę Zdrajca potroił swoje wojsko (wcześniej zdobyłem zachodnią i wschodnią wioskę) i od frontu nie przebiłem się nawet najpotężniejszym wojskiem :zraniony: Ale potem tak się wkurzyłem, że zrobiłem 350 rebeliantów i wybiłem resztę wrogich wojsk, z tym że miałem w rezerwie 30 wojowników, których wykorzystałem do zburzenia stolicy Księcia.Yaaaahoooo!
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Są tacy ludzie ,co przechodzą tę misję bez produkcji wojsk chyba w 2h.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

A kto, bo widzę, że jestem chyba niedoinformowany?
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Ja z najgorszą tandetą czyli kilkoma setkami zoldakow i topornikow oraz kilkudziesiecioma kuszami przeszedlem w godzine czterdziesci. Ale od początku: zostało mi kilkunastu żołnierzy z pierwszej bitwy, jakoś mi starczyli do ich pierwszych ataków, ale wtedy zaczynałem już masowo szkolić najtańsze wojo (żołdaków, bo rebelianci dla mnie to nie żołnierze, zresztą nie robilem ratusza). zrobiłem 7 warsztatów razem z 9 leśniczówkami i 6 tartakami i nastawiłem sie na topory. Zacząłem robić żołdakow w warowni (z ratusza ani warsztatu wojennego nie korzystałem w ogóle) kusze robiłem od 50 minuty wiec tez troche było. Zaatakowalem ich masą prosto od frontu (od razu po pierwszym ataku od środka) rozbijając północną wiochę i zamek, stracilem wiekszość walczacych wrecz ale nadrobilem to w 10 minut. Potem odpierałem ataki od boków i jak tylko zgromadziłem tak z 2 setki toporów (głównie najtańszych) to wywaliłem tą masę najpierw na lewego od 2 kierunków (most i grobla jednocześnie) a potem tym co zostało na prawego. Tym razem udało mi sie nie stracic w walce nawet połowy... i tak jakoś łatwo poszło :D
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

The Viking pisze:...przeszedlem w godzine czterdziesci.
To dobry czas.

Mnie bardziej interesuję jednak to:
kurzel131 pisze:...bez produkcji wojsk chyba w 2h.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Ktoś pisał ,że można przejść chyba z 1 pachołkiem.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

To już jest rekrutacja, bo pachołków nie mamy na początku :D.
ODPOWIEDZ