Misja 11

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Misja 11

Post autor: kurzel131 »

Czy da się ten kamyczek z 1 ss wydobyć by się dokopać do wroga?

Obrazek
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Da się.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

W sumie to wróg sam go kopie i potem stamtąd atakuje. Jeśli chciałbyś sam go wykopać to przeszkodą pozostają wieże, kamieniarz bowiem jest tak zaprogramowany, że kopie kamień od strony południowej.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Zgadza się, jak mówi robi29. Szkolenie kamieniarza do takiego kamieniołomu byłoby bezowocne, ponieważ gdyby ów poddany złapał się na zasięg dostępnego (odpowiednio oddalonego od niego) surowca, musiałby przejść szmat drogi okrężną drogą, aby kopać od południa. Pamiętając, że wróg jest uzbrojony po zęby, takie działanie nie rokowałoby dobrze dla przyszłości kamieniarza. Możesz tuż za tym wzgórzem rozstawić cały zestaw wież obronnych, czekając tylko i zacierając ręce, aż przeciwnik zacznie tamtędy przeprowadzać ataki. Do tego czasu oczywiście osłabiaj nieprzyjaciela na północy, a na południowym oponencie skupiaj się jedynie, gdy ten nadłoży drogi wokół zbiornika wodnego i gór, aby jedyną drogą od wschodu złożyć Ci zbrojną wizytę. Przeważnie zróżnicowaną, ciężkozbrojną armią.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Czyli da się, ale nie warto :D.
Kojarzy mi się coś, ze kiedyś przelazłem w dół po tym kamieniu, ale faktycznie nie pamiętam, który kamieniarz tam działał.

edit
Zrobiłem szybki eksperyment i faktycznie kamieniarze idą naokoło, więc bez szansy na przeżycie, gdyby wróg był jeszcze żywy.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jeżeli dany wojak z wieży obronnej akurat w tej samej sekundzie uda się na posiłek... to jeśli kamieniarza nie przeszyje bełt na wylot, będzie miał co opowiadać, gdy wróci do swoich. :)
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Akurat udało się najpierw tego na północy rozwalić w jakieś 5h te z południa wgl nie atakował. Sam się dziwie kamieniarzowi skoro miał pod sobą małą skałę a zapierniczał ekran 1024x768 do wydobycia
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

U mnie jest tak, że (wg opisu na stronie- po ok.20 minutach można zabić kamieniarza dolnego gościa) tego kamieniarza z dołu nie mogę żabić tylko muszę się użerać z tą misją.Mam wrażenie, że mam bugi w grze.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

A co tu do użerania niby najtrudniejsza misja w grze a zajęła mi 6h łącznie z dobudowaniem budynków. Po 1.47 rób żołdaków masowo to jest ostateczny czas ich produkcji inaczej po 2 stronie będą na tyle małe straty ,że ci zacznie niszczyć miasto. Gospodarkę zacznij od 6 winnic, każda niech ma 16 hektarów winogron, 2 kamieniołomy, 2 leśniczówki tartak, szkoła na początku w niej dorób do 8 budowlańców i 15 pomocników, warsztat, płatnerski w nim zleć z 200 toporów by się nie nudził ,deski ustaw na 5 tam . W okolicy 20 skrzynek złota+szkoła walnij kopalnie złota węgla i mennice złoto przeznaczaj na rekrutów możesz nawet tymczasowo odznaczyć zanoszenie do spichrza skrzyń złota. Tymczasem z północy zwabiaj pojedyncze plutony i rób żołdaków atak nastąpi po gdzieś 2.40 stań możliwie daleko by w razie czego całe miasto nie zaangażowało się obecnymi wtedy piechurami i żołdakami przegrasz więc wycofuj się kusznikami jak będziesz daleko to cię nie będą ścigać dalej nic tylko robić żołdaków masowo kusić i masakrować. Potem możesz dobudować młyny i piekarnie chlewy i warsztaty pancerzy zlecić konstrukcję ze 40 łuków i dołączać łuczników do kuszników W mieście zniszcz ino 1 poziom wież ze spichrzem i gospodą dalej wywabiaj pojedynczo oddziały przy odrobinie luck nawet jeżeli ruszą to piechota wykończy poprzedni pluton a kuszników szybko jakimś 2 oddziałem piechoty niszcz bo kusznicy jak i łucznicy mają u wroga tę zaletę że idą na nas i po jakimś czasie się skapną że są atakowani ja mam z nimi tyle trudno ,że przy wycofywaniu się nimi muszę ich obracać a czasami te 50 cm od wroga nie potrafią strzelić. Dalej w mieście likwiduj pomocników nie niszcz warowni bo się halabardziści zlecą no chyba że masz dość wojska. Południowy wróg mnie nawet nie atakował w 4h poszło jedno miasto.
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Na pewno to wykorzystam, gdyż przechodzę K&M 3 raz i nie nudzi mnie ona wcale. :o
ODPOWIEDZ