Save z 20 misji

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Bardzo stara? Admin, Ty chyba nie widziałeś naprawdę starej wersji! Ja mam oryginał zakupiony w okresie gdy była premiera za 59,99 PLN kupiłem w Empiku, juz nawet nie pamiętam czy to był 1998 czy 1999... Jestem weteranem! 8) KaM to moja pierwsza gra, ulubiona gra i najfajniesza gra! Jedynie w rozgrywce przez sieć jestem zielony, dziś grałem pierwszy raz z Setmanem :mrgreen:

PS
Oczywiście posiadam też wersję 1.53 REL z Play'a za 11zł :lol:
michał123
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2005, 22:17

Post autor: michał123 »

Siemka luc
Wlasnie myslalem ze moja ulubiona stronka o kam zniknęła ale jest
w nowej odslonie...
sorry za off topic
podpis
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Rafael_5000 pisze:Bardzo stara? Admin, Ty chyba nie widziałeś naprawdę starej wersji!(...)
Krótki wykaz wersji (tylko polskich) wg kolejności wydania:
  • 1.20
    1.30
    1.471 REL
    1.52 REL
    1.53 REL
    1.58.69/94
    1.58 SR2
Pytam więc: 1.30 to nowa :niedowiarek: ?

PS
Oczywiście posiadam też wersję 1.53 REL z Play'a za 11zł :lol:
I to jest standard :) Trzeba było tak od razu :wink: Trzymaj się, Weteranie 8)

PS. Witaj Michale :szczerzy:
lucbach,
administrator knights.sztab.com
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Qbo007! Stąd ściągniesz mojego save'a z 20. misji TSK. Po bitwie zostały mi dwa oddziały barbarzyńców. Mam nadzieję, że to Cię zadowoli :wink:
Pamiętaj tylko, że musisz mieć grę uploadowaną do mojej wersji. Musisz więc zainstalować sobie Service Release 2.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Misja20 ...

Post autor: Gb.Ottis »

Bardzo żmudna ta misja, bez stosowania różnych tricków ciężko jest ją ukończyć ... Ta misja to koszmar ... Powodzenia zawodniku, który się z nią zmagasz :}
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Misja 20 jest jaknajbardziej żmudna, ale żeby od razu koszmar... :niedowiarek:

Powiem tak:
Jeżeli ktoś bez żadnych przekrętów doszedł do 20 misji, to spokojnie powinien poradzić sobie :wink:

Moja metoda jest bardzo prosta, dzięki niej juz 4 razy przeszedłem całe 20 misji. Cała filozofia polega na w miarę szybkiej rozbudowie osady. Produkujemy jedynie chleb, a nasze wojsko to pikinierzy i łucznicy. Kamienia jest pod dostatkiem, więc stawiamy na leśniczówki i tartaki. Budujemy wieże obronne i podjeżdżamy wroga zaraz po tym, jak odeprzemy jego atak. I stopniowo rozbudowujemy się w jego stronę. Najlepiej zacząć od zachodniej strony, następnie tamtędy przejść do centrum (na północy), a stamtąd z kolei na wschód.

Kurczę zainspirowaliście mnie :szczerzy:
Wkrótce napiszę dokładny opis misji 20, w dziale "opis misji".
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Solucje ...

Post autor: Gb.Ottis »

Ja pisałem dokładne solucje aż do misji siódmej ... wpisy się skasowały więc przestałem ... a były to takie piękne opisy ... bez nachalnego wysyłania łucznika i spierdniczania do swego obozu ... wszystkie walki działy się na linii wrroga, wreszcie wierzyczki siały popłoch :} To jest gra ... POLECAM WSZYSTKIM :}
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Właśnie w nią gram :twisted: (impuls po prośbie Qby007). Po rozbiciu wiosek na obu skrzydłach, lewym i prawym, jestem nieustannie nękany jakimiś najazdami, a to z lewej, a to z prawej... Ale na razie się trzymam :wink:
Nie jest złe posiadanie w wojsku tylko pikinierów i łuczników, jak proponuje Rafael_5000. Moim zdaniem jednak, skoro produkujemy wszystkie surowce dla wojska, to jeszcze rozsądniej jest zrobić tak: szkolić tylko pikinierów i kuszników (wtedy z głowy mamy chlew, garbarnię i warsztat pancerzy, ale musimy sobie rozsądnie rozłożyć produkcję, bo nie ma na naszym terenie dużo węgla) albo szkolić tylko piechurów z lancą i łuczników (a nie produkować broni z żelaza). Piechurzy z lancą, wsparci łucznikami, dobrze radzą sobie z ciężką jazdą wroga. Zawsze też można wykorzystać spore pokłady złota i szkolić wojsko w ratuszu...
Ci, którzy grają w tę misję... jakieś obserwacje?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Mówiąc pikinierzy mam na myśli tzw. piechurów z lancą. Uważam, że w polskiej wersji językowej popełniono błąd. Pikinier to piechur z lancą, bo lanca to pika. A halabardnik to ten z halabardą, a nie jak w grze jest napisane pikinier. Myślę, że taki drobny błąd może wprowadzić trochę niejasności między graczami. Zagrajcie w niemiecką wersję :P

A co Wy o tym sądzicie, hm?
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Obrazek
ODPOWIEDZ