Misja 14 - alternatywne przejście misji

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum
Posty: 138
Rejestracja: 29 gru 2007, 14:34

Misja 14 - alternatywne przejście misji

Post autor: Narya »

Wiem, że można jednym jeźdźcem pokonać obu przeciwników, ale nie o to mi chodzi. Nie atakujemy w pierwszych minutach gry zielonego i czarnego. Gramy "klasycznie" - jak wygrać wtedy tę misję?
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Ja od razu jak najszybciej budowałem budynki. Szkoła -> Gospoda -> 2x Kamieniołom -> 2x Leśniczówka -> Tartak -> 3x Gospodarstwo -> Kopalnia Złota i Węgla -> Mennica -> Warsztat Płatnerski (zacząć robić topory) -> Warownia (zrobić paru żołdaków) -> 2x Młyn -> 2x Piekarnia -> Chlew -> 2x Gospodarstwo -> 2x Chlew -> Rzeźnia -> Garbarnia -> Warsztat Pancerzy -> 4x Winnica + jakieś dodatkowe Spichrze i Gospody.
Nie budowałem kopalni żelaza, ponieważ czarny przychodził znacznie szybciej. Po wygranych walkach lub solidnej armii "drewniaków", można zacząć się zbroić w żelazo.
2x Kopalnia Żelaza -> 2x Kopalnia Węgla -> 2 Dymarka -> 2x Kopalnia Węgla -> Kuźnia Zbroi i Płatnerska -> Kopalnia Węgla -> Kuźnia Zbroi + potem można rozwijać się w jedzeniu.

Bym napisał dokładnie, ale już zapomniałem jak tą misję przechodziło się "klasycznie", wiem, że kiedyś to tylko tak przechodziłem, bo nie pomyślałem o innych sposobach lub po prostu mi to nie wychodziło.
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Mi dosłownie kilka dni temu udało się przejść z pokonaniem tylko zielonych początkowym wojskiem. Po pokonaniu zielonych musimy po prostu szybko budować wieże w przejściach na północny i w miejsce wież zielonych. Ściągamy jakimś pachołkiem żołnierzy na wieże a potem komponujemy jakąś skromną armię i rozbijamy resztki wroga.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum
Posty: 138
Rejestracja: 29 gru 2007, 14:34

Post autor: Narya »

Mówię o misji w grze TSK bez TPR... tam trick z jednym jeźdźcem nie działa (jeden oddział konnicy po przemieszczeniu się pod jadalnię w ogóle się nie rusza, tj. nie wraca na swoje miejsce).

W TSK w TPR misje są zdecydowanie bardzo łatwe.
Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum
Posty: 138
Rejestracja: 29 gru 2007, 14:34

Post autor: Narya »

Jako że ostatnio zrobiłem sobie remake przejścia kampanii TSK, przypomniałem sobie, jak klasycznie przeszedłem misję 14.

W samej TSK udało mi się również jednym jeźdźcem.

Klasycznie rozbudowywałem się w stronę sojusznika. Przede wszystkim wieże przed brodem. Problem z kamieniami był i zbrojenie w drewniaków (ja zawsze stosuję na obronę zestaw łuczników z piechurami z lancą).

Zielony szybko atakuje w ramach odwetu za atak... (zielony nie lubi, jak mu się pali zapałkami świeczki pod wieżą). Sojusznik powinien stracić maksymalnie młyn i drwala. Było ciężko, ale powinniśmy odbić kontratak i szybko stworzyć kolejną obronę (tym razem na czarnego). Sęk w tym, że zielony nie da nam odetchnąć, bo idzie i wraca i tak póki nie zneutralizuje naszego sojusznika tudzież go nie zniszczy...

Czarny wkrótce zaatakuje. Bodaj z dwa ataki ma chyba. Jeden z dołu i jeden z góry. Czy więcej ma to nie wiem, bo po dwóch atakach poszedłem w kontratak z drewniakami i pokonałem czarnego.
ODPOWIEDZ